Dnes Pondělí - oblacno 28°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Jaký byl Den zdraví Prahy 13
Den zdraví na travnaté ploše Slunečního náměstí. Foto: Praha 13 (2X)

Jaký byl Den zdraví Prahy 13

Praha 13 společně s místní Agendou 21 pořádala ve středu 16. června pro veřejnost Den zdraví. Na travnaté ploše Slunečního náměstí zahájil již šestý ročník starosta David Vodrážka. Ústředním tématem letošního Dne zdraví byla prevence onkologických onemocnění. Při této příležitosti bylo také podepsáno Memorandum o spolupráci na projektu s názvem „Respektuj 18!“. Ten se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými. 

„Letošní Den zdraví symbolicky zahajuje veřejné akce v naší městské části. Poslední rok nám ukázal, že zdraví a péče o něj je to nejdůležitější. Je na každém z nás, jak zodpovědně ke svému zdraví přistupuje. Věřím, že dnešní akce nabídla veřejnosti mnoho zajímavých informací o prevenci a předcházení zdravotním komplikacím a také široké spektrum inspirací ke zdravému životnímu stylu “ řekl starosta David Vodrážka

„K dispozici všem návštěvníkům byly také rady odborníků i specialistů. Své zdravotní a doplňkové programy zde představili i zástupci zdravotních pojišťoven. Na své přišly i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci. Velmi si vážím zájmu veřejnosti a jsem ráda, že se nám podařilo vše zorganizovat podle platných opatření,“ informovala radní Aneta Ečeková Maršálová.  

„Den zdraví má na třináctce již svou pevnou tradici a návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin. Jednodenní festival zdravého životního stylu nabídl pestrý program partnerů, informace ze světa zdraví a prevence doplněný soutěžemi pro děti o zajímavé ceny,“ dodal Vít Bobysud, předseda výboru pro místní Agendu 21.

Hned po zahájení starosta David Vodrážka podepsal Memorandum o spolupráci na projektu s názvem „Respektuj 18!“. Projekt Plzeňského Prazdroje se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými a Praha 13 se podpisem memoranda k podpoře tohoto projektu připojila. Cílem je snaha o změnu dosud poměrně tolerantního postoje české veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými do 18 let věku. Z průzkumů a z nárazových akcí Policie ČR jasně vyplývá, že alkohol je podáván i těm, kteří by s ním do styku vůbec přijít neměli – tedy dětem, které ještě nedosáhly plnoletosti.

den-zdravi-1-p13

Festival zdravého životního stylu se konal v rámci aktivit místní Agendy 21 již po šesté, záštitu převzali starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.


V Praze 13 probíhá měření paměti obyvatel

21. června 2021 ve 12:42

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádá měření paměti obyvatel třináctky starších 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskuteční ve čtyřech dnech přímo v budově radnice.  

Lidé s roztroušenou sklerózou zasadí slunečnice

19. června 2021 v 08:15

Desítky slunečnic zasadí v pondělí 21. června ve 13 hodin pacienti s roztroušenou sklerózou v Kateřinské zahradě v Praze. Akce s názvem Rozsviťme Českou republiku odstartuje ve 13 hodin. Pacienti chtějí upozornit na nemoc, kterou v Česku trpí přes 20 000 lidí. 

Bulovka spustila interní tísňovou linku

18. června 2021 v 07:33

Od června letošního roku funguje v rámci celého areálu Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) interní tísňová linka. 

Další články
Nahoru