Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jaký byl Den zdraví Prahy 13
Den zdraví na travnaté ploše Slunečního náměstí. Foto: Praha 13 (2X)

Jaký byl Den zdraví Prahy 13

Praha 13 společně s místní Agendou 21 pořádala ve středu 16. června pro veřejnost Den zdraví. Na travnaté ploše Slunečního náměstí zahájil již šestý ročník starosta David Vodrážka. Ústředním tématem letošního Dne zdraví byla prevence onkologických onemocnění. Při této příležitosti bylo také podepsáno Memorandum o spolupráci na projektu s názvem „Respektuj 18!“. Ten se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými. 

„Letošní Den zdraví symbolicky zahajuje veřejné akce v naší městské části. Poslední rok nám ukázal, že zdraví a péče o něj je to nejdůležitější. Je na každém z nás, jak zodpovědně ke svému zdraví přistupuje. Věřím, že dnešní akce nabídla veřejnosti mnoho zajímavých informací o prevenci a předcházení zdravotním komplikacím a také široké spektrum inspirací ke zdravému životnímu stylu “ řekl starosta David Vodrážka

„K dispozici všem návštěvníkům byly také rady odborníků i specialistů. Své zdravotní a doplňkové programy zde představili i zástupci zdravotních pojišťoven. Na své přišly i děti, pro které byly připraveny soutěže o zajímavé ceny. Největší zájem byl o nácvik resuscitace v rámci první pomoci. Velmi si vážím zájmu veřejnosti a jsem ráda, že se nám podařilo vše zorganizovat podle platných opatření,“ informovala radní Aneta Ečeková Maršálová.  

„Den zdraví má na třináctce již svou pevnou tradici a návštěvníci se každoročně těší na bohatý program partnerů akce nejen ze světa zdraví a prevence, ale také na ochutnávky zdravých a nutričně vyvážených potravin. Jednodenní festival zdravého životního stylu nabídl pestrý program partnerů, informace ze světa zdraví a prevence doplněný soutěžemi pro děti o zajímavé ceny,“ dodal Vít Bobysud, předseda výboru pro místní Agendu 21.

Hned po zahájení starosta David Vodrážka podepsal Memorandum o spolupráci na projektu s názvem „Respektuj 18!“. Projekt Plzeňského Prazdroje se primárně zaměřuje na prevenci požívání alkoholu nezletilými a Praha 13 se podpisem memoranda k podpoře tohoto projektu připojila. Cílem je snaha o změnu dosud poměrně tolerantního postoje české veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými do 18 let věku. Z průzkumů a z nárazových akcí Policie ČR jasně vyplývá, že alkohol je podáván i těm, kteří by s ním do styku vůbec přijít neměli – tedy dětem, které ještě nedosáhly plnoletosti.

den-zdravi-1-p13

Festival zdravého životního stylu se konal v rámci aktivit místní Agendy 21 již po šesté, záštitu převzali starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.


Autor: TZ, red

Lidé s roztroušenou sklerózou se dostanou rychle k nové léčbě

19. května 2022 ve 12:42

Tisíce pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) se od jara tohoto roku dostanou rychleji k novým a účinným lékům. Zdravotní pojišťovny začaly hradit některé léčivé přípravky, které mohli neurologové svým pacientům nasazovat až v pozdějších fázích nemoci. Nyní lékaři na nic nečekají a pokud tzv....

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Albertovský den podpoří pacienty po úrazech mozku

14. května 2022 v 19:49

Chcete se pobavit, zasoutěžit si a zároveň proniknout do života lidí po poškození mozku? Zajímá vás, jak nejlépe pečovat o pacienty po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách a jak je pomoci začlenit zpět do běžného života? Nenechte si ujít Albertovský den, který 18. května pořádají Klinika...

Další články
Nahoru