Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Jaký byl 28. říjen pro pražské strážníky

Tři sprejery, dva mladistvé pod vlivem alkoholu a jednoho, co byl hledaný Policií ČR. Také ale třeba muže, který jinému poškodil auto. To je jen ukázkový výčet toho, co všechno museli strážníci v metropoli řešit.

Na dva sprejery na střeše budovy v ulici V Olšinách upozornil strážníky telefonát na linku 156. Hlídka přijela na místo ve chvíli, kdy seskakovali ze střechy dolů. Mladík a dívka ve věku 17 a 16 let se strážníkům vzápětí pochlubili, kde fasádu domu poničili a ukázali hlídce i spreje, které na vytvoření nápisu použili. V Sokolské ulici si v jednu hodinu ráno 25letého sprejera malujícího na sloup, který je součástí budovy všimla autohlídka strážníků. Příjezd služebního auta muže tak rozhodil, že okamžitě upustil sprej na zem. Své počínání vysvětlil tím, že si krátil čas při čekání na další autobus. Všemi případy se zabývají policisté.

Opilého mladíka s lahví Vermutu schouleného u odpadkového koše na tramvajové zastávce Zborov – Strašnické divadlo našla hlídka strážníků kolem půlnoci. Šestnáctiletý mladík, který nadýchal 2,11 promile, nebyl ve stavu, aby si ho odvedla domů matka, proto ho strážníci předali záchranné službě. To sedmnáctiletou polonahou dívku na zemi našla ve tři hodiny ráno na Náměstí republiky žena, která přivolala strážníky. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,98 promile. Slečna byla při vědomí, nezraněná, schopná komunikovat, proto mohla domů odejít po svých za doprovodu zákonného zástupce. Mladistvé budou řešit pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

Velké překvapení čekalo na obyvatelku domu z Maňákovy ulice. Když si přivolala výtah, našla v něm spícího mladíka. Hlídkou probuzený hoch jí nejprve nadiktoval údaje svého kamaráda, což strážníci vzápětí zjistili, když vylustrovaná fotografie nesouhlasila s mladíkovou vizáží. Až po konfrontaci chlapec uvedl správné údaje s tím, že utekl z výchovného ústavu. Tím jeho ochota spolupracovat ale skončila, strážníky se snažil odehnat rukama, nechtěl dům opustit, proto mu museli strážníci pomoci donucovacími prostředky. Následně ho předali na služebnu státní policie.

V ulici Ve Smečkách chvíli před půlnocí zavolal na projíždějící autohlídku strážníků muž, kterému jiný poškodil auto s tím, že oprava bude stát něco kolem 30 tisíc korun. Strážníci dle popisu zjevně opilého muže zastihli na Václavském náměstí. Po strážnících muž plival, slovně je urážel a opakovaně se po nich ohnal koženou bundou s kovovými cvoky. S 2,52 promile byl posléze převezen na záchytku. Případem se také zabývá státní policie.

Autor: TZ, red

Agresivní opilec skončil na záchytce

29. listopadu 2021 ve 13:25

Do Strakonické ulice byla v pátek po 20. hodině vyslána hlídka strážníků k prověření oznámení o muži, který vstupuje do frekventované vozovky a ohrožuje sebe i projíždějící auta. 

Vandal zaútočil na Národní technickou knihovnu

29. listopadu 2021 ve 13:13

Strážníci z Prahy 6 včera řešili případ muže, který kamenem rozbil skleněnou tabuli Národní technické knihovny a rozhazoval koše v okolí. 

Hořela knihovna, zasahovali hasiči

26. listopadu 2021 v 11:31

Ve čtvrtek 25. listopadu zasahovaly od 17:30 hodin tři profesionální jednotky pražských hasičů v Kafkově ulici v Praze 6 u požáru bytu.

Cizinec v centru povalil betonový koš

23. listopadu 2021 ve 12:38

Mladý cizinec na náměstí Republiky před zraky strážníků povalil betonový koš a křičel na ně „fuck you“. Hlídka muže vyzvala, aby se uklidnil, prokázal totožnost a koš vrátil do původního stavu. Cizinci se ale reakce strážníků nelíbila a velmi hlasitě to dával stále najevo, čímž upoutal pozornost...

V Haškově ulici řádil sprejer

22. listopadu 2021 v 18:03

V sobotu před desátou večer oslovil hlídku strážníků majitel večerky v Haškově ulici s tím, že mu právě někdo posprejoval výlohu nápisem „ZONE7“.

Odcizit lubrikační gel se mu vymstilo

22. listopadu 2021 v 17:58

Krádež lubrikačního gelu v hodnotě 160 korun se stala osudnou 34letému muži. Věc odcizil v nákupním centru na Smíchově a strážníky přivolala ostraha obchodu.

V Křesomyslově ulici hořel byt v činžovním domě

17. listopadu 2021 v 08:51

Dvě jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly v úterý 16. listopadu od 20:25 hodin v Křesomyslově ulici v Praze 4 u požáru bytu v činžovním domě.

Dva zákazy a jednou drogy

11. listopadu 2021 v 07:38

První den týdne byl pro strážníky pestrý. V centru zaparkoval řidič se zákazem řízení na místě vyhrazeném pro invalidy. Tvrdil, že autem přijela jeho přítelkyně. Na Černém Mostě nejprve řešili muže, který se dopustil krádeže, vzápětí ho ale chytli za zákaz řízení. Řidičku ovlivněnou drogami pak...

Požár v Janovské ulici

10. listopadu 2021 v 08:01

Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ranní do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu,...

Drogy v autě a zákaz řízení

9. listopadu 2021 v 09:49

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v sobotu odpoledne všimli v ulici Polaneckého v Praze 9 modrého auta, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Další články
Nahoru