Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Jaký byl 28. říjen pro pražské strážníky

Tři sprejery, dva mladistvé pod vlivem alkoholu a jednoho, co byl hledaný Policií ČR. Také ale třeba muže, který jinému poškodil auto. To je jen ukázkový výčet toho, co všechno museli strážníci v metropoli řešit.

Na dva sprejery na střeše budovy v ulici V Olšinách upozornil strážníky telefonát na linku 156. Hlídka přijela na místo ve chvíli, kdy seskakovali ze střechy dolů. Mladík a dívka ve věku 17 a 16 let se strážníkům vzápětí pochlubili, kde fasádu domu poničili a ukázali hlídce i spreje, které na vytvoření nápisu použili. V Sokolské ulici si v jednu hodinu ráno 25letého sprejera malujícího na sloup, který je součástí budovy všimla autohlídka strážníků. Příjezd služebního auta muže tak rozhodil, že okamžitě upustil sprej na zem. Své počínání vysvětlil tím, že si krátil čas při čekání na další autobus. Všemi případy se zabývají policisté.

Opilého mladíka s lahví Vermutu schouleného u odpadkového koše na tramvajové zastávce Zborov – Strašnické divadlo našla hlídka strážníků kolem půlnoci. Šestnáctiletý mladík, který nadýchal 2,11 promile, nebyl ve stavu, aby si ho odvedla domů matka, proto ho strážníci předali záchranné službě. To sedmnáctiletou polonahou dívku na zemi našla ve tři hodiny ráno na Náměstí republiky žena, která přivolala strážníky. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,98 promile. Slečna byla při vědomí, nezraněná, schopná komunikovat, proto mohla domů odejít po svých za doprovodu zákonného zástupce. Mladistvé budou řešit pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

Velké překvapení čekalo na obyvatelku domu z Maňákovy ulice. Když si přivolala výtah, našla v něm spícího mladíka. Hlídkou probuzený hoch jí nejprve nadiktoval údaje svého kamaráda, což strážníci vzápětí zjistili, když vylustrovaná fotografie nesouhlasila s mladíkovou vizáží. Až po konfrontaci chlapec uvedl správné údaje s tím, že utekl z výchovného ústavu. Tím jeho ochota spolupracovat ale skončila, strážníky se snažil odehnat rukama, nechtěl dům opustit, proto mu museli strážníci pomoci donucovacími prostředky. Následně ho předali na služebnu státní policie.

V ulici Ve Smečkách chvíli před půlnocí zavolal na projíždějící autohlídku strážníků muž, kterému jiný poškodil auto s tím, že oprava bude stát něco kolem 30 tisíc korun. Strážníci dle popisu zjevně opilého muže zastihli na Václavském náměstí. Po strážnících muž plival, slovně je urážel a opakovaně se po nich ohnal koženou bundou s kovovými cvoky. S 2,52 promile byl posléze převezen na záchytku. Případem se také zabývá státní policie.

Autor: TZ, red

V ulici V kruhu hořel altán

29. května 2023 v 11:23

V sobotu 28. května před 23. hodinou zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici V kruhu v Praze 6 u požáru dřevěného altánu.

Prohodila mobil skleněnou výplní a pěstmi napadla řidiče

6. května 2023 v 09:12

Při hlídkové činnosti po půlnoci v Praze 5 v Plzeňské ulici strážníci krátce po půlnoci uviděli zjevně opilou ženu potácející se po vozovce k výstupní zastávce zaparkovaného autobusu MHD s řidičem uvnitř. Žena přešla k předním dveřím, a když se neotevřely, udeřila do nich několikrát pěstmi,...

Recidivista odcizil prodlužovací kabel, polštář a plastové stolní hodiny

20. dubna 2023 v 16:30

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky překazili plány dvaatřicetiletému muži, který se v sobotu navečer v pražské Libni vloupal do jednoho z rodinných domů. Nejprve přeskočil vysoký plot, poté rozbil skleněnou výplň balkonových dveří, aby se dostal dovnitř.

Noční konflikt na Vinohradské

18. dubna 2023 v 15:52

K rušení nočního klidu vyjížděla hlídka strážníků z Prahy 2 kolem půl šesté ráno na Vinohradskou ulici. U čísla 11 si všimla mladé dívky, která se snažila od sebe odtrhnout dva mladíky, z nichž jeden bil pěstmi druhého, ležícího na zemi.

Další články
Nahoru