Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Jaký byl 28. říjen pro pražské strážníky

Tři sprejery, dva mladistvé pod vlivem alkoholu a jednoho, co byl hledaný Policií ČR. Také ale třeba muže, který jinému poškodil auto. To je jen ukázkový výčet toho, co všechno museli strážníci v metropoli řešit.

Na dva sprejery na střeše budovy v ulici V Olšinách upozornil strážníky telefonát na linku 156. Hlídka přijela na místo ve chvíli, kdy seskakovali ze střechy dolů. Mladík a dívka ve věku 17 a 16 let se strážníkům vzápětí pochlubili, kde fasádu domu poničili a ukázali hlídce i spreje, které na vytvoření nápisu použili. V Sokolské ulici si v jednu hodinu ráno 25letého sprejera malujícího na sloup, který je součástí budovy všimla autohlídka strážníků. Příjezd služebního auta muže tak rozhodil, že okamžitě upustil sprej na zem. Své počínání vysvětlil tím, že si krátil čas při čekání na další autobus. Všemi případy se zabývají policisté.

Opilého mladíka s lahví Vermutu schouleného u odpadkového koše na tramvajové zastávce Zborov – Strašnické divadlo našla hlídka strážníků kolem půlnoci. Šestnáctiletý mladík, který nadýchal 2,11 promile, nebyl ve stavu, aby si ho odvedla domů matka, proto ho strážníci předali záchranné službě. To sedmnáctiletou polonahou dívku na zemi našla ve tři hodiny ráno na Náměstí republiky žena, která přivolala strážníky. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,98 promile. Slečna byla při vědomí, nezraněná, schopná komunikovat, proto mohla domů odejít po svých za doprovodu zákonného zástupce. Mladistvé budou řešit pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

Velké překvapení čekalo na obyvatelku domu z Maňákovy ulice. Když si přivolala výtah, našla v něm spícího mladíka. Hlídkou probuzený hoch jí nejprve nadiktoval údaje svého kamaráda, což strážníci vzápětí zjistili, když vylustrovaná fotografie nesouhlasila s mladíkovou vizáží. Až po konfrontaci chlapec uvedl správné údaje s tím, že utekl z výchovného ústavu. Tím jeho ochota spolupracovat ale skončila, strážníky se snažil odehnat rukama, nechtěl dům opustit, proto mu museli strážníci pomoci donucovacími prostředky. Následně ho předali na služebnu státní policie.

V ulici Ve Smečkách chvíli před půlnocí zavolal na projíždějící autohlídku strážníků muž, kterému jiný poškodil auto s tím, že oprava bude stát něco kolem 30 tisíc korun. Strážníci dle popisu zjevně opilého muže zastihli na Václavském náměstí. Po strážnících muž plival, slovně je urážel a opakovaně se po nich ohnal koženou bundou s kovovými cvoky. S 2,52 promile byl posléze převezen na záchytku. Případem se také zabývá státní policie.

Autor: TZ, red

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Našel odemčené kolo i kabely, skončil v rukou policie

1. listopadu 2022 v 08:48

V místě křížení železničního přejezdu a cyklostezky si hlídka strážníků všimla muže klečícího u sdíleného kola. Skřínka s elektronikou byla vylomená a na jeho nosiči byla naložená tři klubka kabelů.

Další články
Nahoru