Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Jaký byl 28. říjen pro pražské strážníky

Tři sprejery, dva mladistvé pod vlivem alkoholu a jednoho, co byl hledaný Policií ČR. Také ale třeba muže, který jinému poškodil auto. To je jen ukázkový výčet toho, co všechno museli strážníci v metropoli řešit.

Na dva sprejery na střeše budovy v ulici V Olšinách upozornil strážníky telefonát na linku 156. Hlídka přijela na místo ve chvíli, kdy seskakovali ze střechy dolů. Mladík a dívka ve věku 17 a 16 let se strážníkům vzápětí pochlubili, kde fasádu domu poničili a ukázali hlídce i spreje, které na vytvoření nápisu použili. V Sokolské ulici si v jednu hodinu ráno 25letého sprejera malujícího na sloup, který je součástí budovy všimla autohlídka strážníků. Příjezd služebního auta muže tak rozhodil, že okamžitě upustil sprej na zem. Své počínání vysvětlil tím, že si krátil čas při čekání na další autobus. Všemi případy se zabývají policisté.

Opilého mladíka s lahví Vermutu schouleného u odpadkového koše na tramvajové zastávce Zborov – Strašnické divadlo našla hlídka strážníků kolem půlnoci. Šestnáctiletý mladík, který nadýchal 2,11 promile, nebyl ve stavu, aby si ho odvedla domů matka, proto ho strážníci předali záchranné službě. To sedmnáctiletou polonahou dívku na zemi našla ve tři hodiny ráno na Náměstí republiky žena, která přivolala strážníky. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,98 promile. Slečna byla při vědomí, nezraněná, schopná komunikovat, proto mohla domů odejít po svých za doprovodu zákonného zástupce. Mladistvé budou řešit pracovnice sociálně právní ochrany dětí.

Velké překvapení čekalo na obyvatelku domu z Maňákovy ulice. Když si přivolala výtah, našla v něm spícího mladíka. Hlídkou probuzený hoch jí nejprve nadiktoval údaje svého kamaráda, což strážníci vzápětí zjistili, když vylustrovaná fotografie nesouhlasila s mladíkovou vizáží. Až po konfrontaci chlapec uvedl správné údaje s tím, že utekl z výchovného ústavu. Tím jeho ochota spolupracovat ale skončila, strážníky se snažil odehnat rukama, nechtěl dům opustit, proto mu museli strážníci pomoci donucovacími prostředky. Následně ho předali na služebnu státní policie.

V ulici Ve Smečkách chvíli před půlnocí zavolal na projíždějící autohlídku strážníků muž, kterému jiný poškodil auto s tím, že oprava bude stát něco kolem 30 tisíc korun. Strážníci dle popisu zjevně opilého muže zastihli na Václavském náměstí. Po strážnících muž plival, slovně je urážel a opakovaně se po nich ohnal koženou bundou s kovovými cvoky. S 2,52 promile byl posléze převezen na záchytku. Případem se také zabývá státní policie.

Autor: TZ, red

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Místo domluvy záchytka

25. května 2022 v 07:27

Oznámení o skupince šesti osob narušující veřejný pořádek v sobotu po poledni v Pacovské ulici na Praze 4 se potvrdilo jako pravdivé. Šestičlenná „partička“ se zde věnovala popíjení alkoholu na místě zakázaném vyhláškou. Hlídka se rozhodla situaci řešit domluvou a vyzvala osoby, aby opustily...

Další články
Nahoru