dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty
Kolbenova vila stojí ve Hradešínské ulici na Vinohradech. Foto: archiv

Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty

I když Praha 10 získala vinohradskou vilu po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi už v roce 2014, zatím nerozhodla, jaké bude její další využití. Nové vedení radnice to chce změnit a zvažuje několik variant, jak s vilou naložit.

Ze čtyř bytů Kolbenovy vily je k bydlení využíván už jen jeden. „Variantou dalšího využití je vybudování co-workingového centra pro začínající podnikatele,“ uvedl Martin Valovič (ODS), místostarosta Prahy 10 pro územní rozvoj, do jehož kompetencí patří i péče o památky a podpora podnikání.

Sdílené kanceláře by mohly ve vile využívat prostor společně s prezentačně technologickým centrem a pobočkou moderního science centra pro vzdělávání škol pomocí edukativních her.

„Určitě chceme situaci s Kolbenovou vilou v tomto volebním období vyřešit, protože to vnímáme jako jeden z historických odkazů Prahy 10, který si jistě zaslouží větší pozornost radnice, než tomu bylo doposud,“ dodal místostarosta Martin Valovič.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Začala Anketa dobrovolní hasiči roku 2019. Skleněná helma a peníze na hasičské vybavení pro vítěze

15. dubna 2019 v 07:29

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od...

Další články
Nahoru