dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty
Kolbenova vila stojí ve Hradešínské ulici na Vinohradech. Foto: archiv

Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty

I když Praha 10 získala vinohradskou vilu po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi už v roce 2014, zatím nerozhodla, jaké bude její další využití. Nové vedení radnice to chce změnit a zvažuje několik variant, jak s vilou naložit.

Ze čtyř bytů Kolbenovy vily je k bydlení využíván už jen jeden. „Variantou dalšího využití je vybudování co-workingového centra pro začínající podnikatele,“ uvedl Martin Valovič (ODS), místostarosta Prahy 10 pro územní rozvoj, do jehož kompetencí patří i péče o památky a podpora podnikání.

Sdílené kanceláře by mohly ve vile využívat prostor společně s prezentačně technologickým centrem a pobočkou moderního science centra pro vzdělávání škol pomocí edukativních her.

„Určitě chceme situaci s Kolbenovou vilou v tomto volebním období vyřešit, protože to vnímáme jako jeden z historických odkazů Prahy 10, který si jistě zaslouží větší pozornost radnice, než tomu bylo doposud,“ dodal místostarosta Martin Valovič.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru