dnes
Sobota - polojasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
22°C
Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty
Kolbenova vila stojí ve Hradešínské ulici na Vinohradech. Foto: archiv

Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty

I když Praha 10 získala vinohradskou vilu po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi už v roce 2014, zatím nerozhodla, jaké bude její další využití. Nové vedení radnice to chce změnit a zvažuje několik variant, jak s vilou naložit.

Ze čtyř bytů Kolbenovy vily je k bydlení využíván už jen jeden. „Variantou dalšího využití je vybudování co-workingového centra pro začínající podnikatele,“ uvedl Martin Valovič (ODS), místostarosta Prahy 10 pro územní rozvoj, do jehož kompetencí patří i péče o památky a podpora podnikání.

Sdílené kanceláře by mohly ve vile využívat prostor společně s prezentačně technologickým centrem a pobočkou moderního science centra pro vzdělávání škol pomocí edukativních her.

„Určitě chceme situaci s Kolbenovou vilou v tomto volebním období vyřešit, protože to vnímáme jako jeden z historických odkazů Prahy 10, který si jistě zaslouží větší pozornost radnice, než tomu bylo doposud,“ dodal místostarosta Martin Valovič.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru