dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - zatazeno
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
6°C
Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty
Kolbenova vila stojí ve Hradešínské ulici na Vinohradech. Foto: archiv

Jaký bude další osud Kolbenovy vily? Praha 10 zvažuje různé varianty

I když Praha 10 získala vinohradskou vilu po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi už v roce 2014, zatím nerozhodla, jaké bude její další využití. Nové vedení radnice to chce změnit a zvažuje několik variant, jak s vilou naložit.

Ze čtyř bytů Kolbenovy vily je k bydlení využíván už jen jeden. „Variantou dalšího využití je vybudování co-workingového centra pro začínající podnikatele,“ uvedl Martin Valovič (ODS), místostarosta Prahy 10 pro územní rozvoj, do jehož kompetencí patří i péče o památky a podpora podnikání.

Sdílené kanceláře by mohly ve vile využívat prostor společně s prezentačně technologickým centrem a pobočkou moderního science centra pro vzdělávání škol pomocí edukativních her.

„Určitě chceme situaci s Kolbenovou vilou v tomto volebním období vyřešit, protože to vnímáme jako jeden z historických odkazů Prahy 10, který si jistě zaslouží větší pozornost radnice, než tomu bylo doposud,“ dodal místostarosta Martin Valovič.


Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Dnes v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Další články
Nahoru