dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Jakože, cože?! Poměřte se s jeřábnicí, svářečkou, brankářkou nebo třeba pákařkou
Ženská páka. Ilustrační foto: www.clawusa.org

Jakože, cože?! Poměřte se s jeřábnicí, svářečkou, brankářkou nebo třeba pákařkou

Projekt Ženy jinak. Jakože, cože?! představí neobyčejné ženy z České republiky a Slovenska. A v čem jsou jiné? Zasvětily život tvrdým profesím, které spadají do mužského světa. Netradiční, tak trochu „chlapské“, role si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet ve středu na náměstí Republiky.

Vázat lodní uzly, svářet, zkusit, jak těžká je hokejová výstroj nebo si poslechnout o přežití na cestě kolem světa? To vše vám představí šest žen, které se nebojí žádného řemesla. Událost Ženy jinak. Jakože, cože?! je věnována především ženám, které se chtějí bavit a experimentovat.

Do výšky 10 metrů vás dostane jeřábnice Nikol Zimčíková. Katka Valentová z Trutnova zas představí sváření v trochu jiné podobě, než na kterou je člověk zvyklý – jako pečlivou jemnou práci, která vyžaduje maximální soustředění.

Pákařka Rebeka Martinkovičová, držitelka titulu mistryně světa, předvede, že vlastní sílu objevíte spíše v hlavě než ve svalech. Zuzana Tomčíková, profesionální hokejová brankářka, která na ledě bojuje za mužský tým, poradí jak vychytávat góly a přitom vypadat skvěle.

Roli dobrodružek, které přitahují taje neznáma a divoký adrenalin, přiblíží cestovatelka Lucie Radová a kormidelnice Inna Václavová ve speciálním koutku sdělí, co všechno potřebujete na cestu kolem světa a jak si vydobudete respekt na lodi u mužské posádky.

Výstava fotografií z cest a plaveb, dokumenty a workshop budou k dispozici každému, kdo se bude chtít o cestování dozvědět víc.

Akce Ženy jinak. Jakože, cože?! se koná ve středu 18. února od 11 do 16 hodin na náměstí Republiky, na rohu ulice V Celnici.

I takto může vypadat ženský souboj v páce:


Další články
Nahoru