dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Jako ve škole: Bonzbločky v akci, úředníci známkují v terénu ulice
Dívej, výmol, to bude 3 +. Nebuď tak přísná, dej 2 -. Foto: MČ Praha 7

Jako ve škole: Bonzbločky v akci, úředníci známkují v terénu ulice

Radnice Prahy 7 se rozhodla zmapovat ulice na svém katastrálním území. Každý den vyrážejí s fotoaparátem, blokem a tužkou do rozpálených ulic zaměstnanci úřadu, procházejí jednotlivé části města a zapisují podstatné informace o stavu ulic a možnostech úprav. Městská část získá v jednom dokumentu přehled o současném stavu chodníků, stromořadí, parkování, technických sítí, bariér a potenciálně nebezpečných míst, z mapování pak vzejdou konkrétní návrhy na zlepšení v krátkodobém i delším horizontu.  

Odborníci z úřadu na rozvoj, dopravu, a životní prostředí sledují kvalitu povrchu chodníků, zeleň, čistotu, bezbariérovost a další přesně stanovené parametry.  Vytipovávají také místa, kde by bylo možné zřídit další parkovací stání pro rezidenty nebo upravit ta stávající, vyhledávají místa potenciálně riziková pro bezpečí zejména dětí a seniorů a jednotlivé položky známkují jako ve škole stupnicí 1 až 5.

„Současně probíhá studie možnosti umístění stromořadí v ulicích Prahy 7, včetně vybrání vhodných druhů stromů do jednotlivých ulic. Naše městská část může být za čas mnohem příjemnějším místem i v horkých letních dnech," poznamenává místostarosta Ondřej Mirovský.

Mapování začalo v červenci a potrvá do poloviny září. Pak se zaměstnanci úřadu vrátí zpět k pracovním stolům a nad analýzou se sejdou s dalšími odborníky na životní prostředí, dopravu, urbanismus a bezpečnost.

Zjištěné skutečnosti budou digitalizovány a vloženy do map. Celá akce je v souladu s principy tvorby veřejného prostoru tak, jak jsou definovány Institutem plánování a rozvoje města.

„Očekávaným výsledkem prázdninového mapování bude živý dokument, sdílený více odbory úřadu městské části, nástroj efektivní mezioborové spolupráce. Mapové podklady i listy paspartu budeme průběžně revidovat dle aktuálního stavu“, vysvětluje Jitka Šindelářová z Odboru rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru