Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jako by do těch pokrytců střelili. Komunista Valenta se nazlobil na některé poslance a označil je za holuby
Poslanec Valenta přirovnal některé zákonodárce k holubům, kteří přistáli na vylosovaných místech interpelací. Foto: Jan Puci

Jako by do těch pokrytců střelili. Komunista Valenta se nazlobil na některé poslance a označil je za holuby

Úmysl? Taktika? Nebo prostě shoda okolností? Závěrečné poslanecké interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše se z velké části týkaly dotazů pokládaných zákonodárci hnutí ANO. Na řadu opozičních poslanců se tak nedostalo, nad čímž se pozastavil poslanec za KSČM Jiří Valenta.

Konec volebního období se blíží a s ním i konec jedné garnitury v Poslanecké sněmovně. A přirozeně také konec menšinové vlády pod vedením Andreje Babiše (ANO). „Řízení země hnutím ANO a sociálními demokraty vyvolávalo a vyvolává nadále nejednu kontroverzi, i když objektivně řečeno, ve srovnání s předchozími vládami utvořenými pod premiéry ODS Topolánkem a Nečasem, za ministerské asistence Miroslava Kalouska (TOP 09), se úroveň života běžného občana alespoň nepatrně zvýšila,“ uvedl ve svém aktuálním komentáři poslanec Valenta.

„Nejspíše poslední možnost, jak přímo oslovit předsedu dosluhující vlády, nastala ve čtvrtek při poslaneckých interpelacích. „Osobně jsem se ho chtěl zeptat na postoj vlády k Zelené dohodě pro Evropu, takzvanému Green Dealu s tím, že jeho kabinet tuto problematiku frekventuje a konzultuje s občany zcela minimálně a nedostatečně. A to se jedná o zásadní aspekty, které by mohly v blízké době ovlivňovat dosaženou kvalitu života každého z nás,“ sdělil Valenta.

Bohužel, do poslaneckých kolegů a kolegyň z hnutí ANO, jako kdyby někdo střelil, stejně jako do hejna holubů, ulekli se, vznesli a se štěstím následně efektivně přistáli na prvních vylosovaných místech zmíněných interpelací, aby tak šikovně zabrali vymezený devadesátiminutový prostor pro skutečně vážně míněné dotazy, ty opoziční,“ pokračoval.

„Zákonodárci, zvolení za ANO: Rais, Bžoch, Pražák, Kubík, Kubíček, Kott a jejich klubové kolegyně Procházková a Blažková, přestože mohou se svým partajním předsedou pilně komunikovat denně, a to i jinými kanály, v závěru volebního období tak prakticky smazali skutečný význam poslaneckých interpelací na předsedu vlády v dolní komoře,“ řekl.

Zároveň uznal, že zmíněné poslankyně a poslanci sice na interpelace samozřejmě právo mají, nicméně poukázal, že ze uplynulé čtyři roky využívali minimálně.

„A nyní se pokrytecky probudí jaksi až těsně před volbami, spíše pozornému divákovi vyloudí kyselý úsměv na tváři, než aby ocenil jejich aktuálně vyjevenou zvídavost a pracovitost,“ ironicky glosoval poslanec.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru