Dnes Středa - oblacno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jako by do těch pokrytců střelili. Komunista Valenta se nazlobil na některé poslance a označil je za holuby
Poslanec Valenta přirovnal některé zákonodárce k holubům, kteří přistáli na vylosovaných místech interpelací. Foto: Jan Puci

Jako by do těch pokrytců střelili. Komunista Valenta se nazlobil na některé poslance a označil je za holuby

Úmysl? Taktika? Nebo prostě shoda okolností? Závěrečné poslanecké interpelace na předsedu vlády Andreje Babiše se z velké části týkaly dotazů pokládaných zákonodárci hnutí ANO. Na řadu opozičních poslanců se tak nedostalo, nad čímž se pozastavil poslanec za KSČM Jiří Valenta.

Konec volebního období se blíží a s ním i konec jedné garnitury v Poslanecké sněmovně. A přirozeně také konec menšinové vlády pod vedením Andreje Babiše (ANO). „Řízení země hnutím ANO a sociálními demokraty vyvolávalo a vyvolává nadále nejednu kontroverzi, i když objektivně řečeno, ve srovnání s předchozími vládami utvořenými pod premiéry ODS Topolánkem a Nečasem, za ministerské asistence Miroslava Kalouska (TOP 09), se úroveň života běžného občana alespoň nepatrně zvýšila,“ uvedl ve svém aktuálním komentáři poslanec Valenta.

„Nejspíše poslední možnost, jak přímo oslovit předsedu dosluhující vlády, nastala ve čtvrtek při poslaneckých interpelacích. „Osobně jsem se ho chtěl zeptat na postoj vlády k Zelené dohodě pro Evropu, takzvanému Green Dealu s tím, že jeho kabinet tuto problematiku frekventuje a konzultuje s občany zcela minimálně a nedostatečně. A to se jedná o zásadní aspekty, které by mohly v blízké době ovlivňovat dosaženou kvalitu života každého z nás,“ sdělil Valenta.

Bohužel, do poslaneckých kolegů a kolegyň z hnutí ANO, jako kdyby někdo střelil, stejně jako do hejna holubů, ulekli se, vznesli a se štěstím následně efektivně přistáli na prvních vylosovaných místech zmíněných interpelací, aby tak šikovně zabrali vymezený devadesátiminutový prostor pro skutečně vážně míněné dotazy, ty opoziční,“ pokračoval.

„Zákonodárci, zvolení za ANO: Rais, Bžoch, Pražák, Kubík, Kubíček, Kott a jejich klubové kolegyně Procházková a Blažková, přestože mohou se svým partajním předsedou pilně komunikovat denně, a to i jinými kanály, v závěru volebního období tak prakticky smazali skutečný význam poslaneckých interpelací na předsedu vlády v dolní komoře,“ řekl.

Zároveň uznal, že zmíněné poslankyně a poslanci sice na interpelace samozřejmě právo mají, nicméně poukázal, že ze uplynulé čtyři roky využívali minimálně.

„A nyní se pokrytecky probudí jaksi až těsně před volbami, spíše pozornému divákovi vyloudí kyselý úsměv na tváři, než aby ocenil jejich aktuálně vyjevenou zvídavost a pracovitost,“ ironicky glosoval poslanec.


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru