dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Jaké tratě se budou ještě opravovat do zimní pauzy?
Ilustrační foto: archiv

Jaké tratě se budou ještě opravovat do zimní pauzy?

Do konce roku bude opravená tramvajová trať před Vozovnou Střešovice a pokračují opravy tramvajových tratí ve Vršovické a Bělehradské ulici a Nuselského mostu.

„V listopadu a části prosince by měla proběhnout poslední chystaná rekonstrukce na území Prahy 6, která dlouho čekala na zprovoznění Blanky," uvedl technický ředitel pražského dopravního podniku Jan Šurovský. Opraven bude úsek mezi křižovatkami ulic U Brusnice s Milady Horákové a Střešovické a Patočkovy.

Tento víkend bude dokončena oprava tramvajové trati od střešovické vozovny na sídliště Petřiny, skončí tak i omezení pro automobily, které mohly jezdit jen jedním jízdním pruhem. Po rekonstrukci budou bezbariérové zastávky Sibeliova, Ořechovka, Baterie, Vojenská nemocnice, Větrník, Petřiny a konečná zastávka Sídliště Petřiny.

Na konci října bude dokončená oprava trati na Hlávkově mostě včetně výstavby nových zastávek na Štvanici. Přestože koleje v Bělehradské ulici z Vinohrad do Nuslí už jsou nové, Technická správa komunikací tam bude ještě do konce listopadu opravovat vozovky a most přes Botič.

Na začátku října začaly také opravy Vršovické, tramvaje tam nepojedou zhruba do poloviny listopadu. „Letos ještě chceme stihnout kousek mezi ulicí Minskou a Moskevskou. Pak bude zimní pauza a někdy z jara by se dodělala Vršovická od Koh-i-nooru na Kubánské náměstí," doplnil Šurovský.

Asi do poloviny listopadu bude pokračovat oprava Malešické ulice, zbývající dvě třetiny silnice mezi nákladovým nádražím a Vackovem bude Technická správa komunikací opravovat od dubna do června příštího roku. Pokračuje také oprava Nuselského mostu, celá rekonstrukce by měla být hotová v roce 2016 a vyjde asi na 250 milionů korun.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru