Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jaké planetární vlivy ovlivní rok 2021? Po letošku se už postavení Saturnu ve Vodnáři nemusíte bát, spíš naopak
Z pohledu astrologie bude Saturn hrát i v roce 2020 důležitou roli. Foto: Freeimages.com

Jaké planetární vlivy ovlivní rok 2021? Po letošku se už postavení Saturnu ve Vodnáři nemusíte bát, spíš naopak

Máme za sebou rok, ve kterém jsme si mohli až na dno sáhnout na řádění, které patří ke spojení Kozoroha v jeho domovském znamení, tedy v Saturnu. Zpřísňovala se pravidla, zaváděly se kontroly a omezení ve všech oblastech našeho života, dávkovaly se naše výdělky, což také prověřilo, jací jsme byli hospodáři. Zjistili jsme, jak jsou na tom naše rezervy, jak hmotné, tak zdravotní.

Prověřila se naše odolnost. Že to vše má za následek zavádění nových systémů je už jen třešinkou na dortu tohoto silného planetárního spojení. Všichni jsme pochopili, že staré způsoby myšlení pomalu začínají být nefunkční a že už se na svět ani svůj život nebudeme nikdy dívat stejně.

Jaké planetární vlivy budou řídit naše kroky v roce 2021? Na co se máme připravit?

Základní konstelací je postavení Saturnu ve Vodnáři. Ochutnávku toho, co může tato kombinace způsobit jsme mohli zažít v letošním roce od března do června, kdy se Saturn v tomto znamení pohyboval.

K šoku, omezením a změnám této doby koronavirové, není co dodávat. Přesto se tohoto spojení nemusíme bát! Naopak tím, že už víme, jak vypadá, jsme se v mnohém změnili a mnohé pochopili.

V roce 2021 budou změny pokračovat, ale my budeme schopni už vlastní vůlí, vlastními postoji, a hlavně vědomou ochotou učit se novému zabojovat za svou budoucnost, všemu čelit. Vydolujeme ze sebe odvahu i odhodlání, pochopíme, jaký v sobě máme potenciál a kterou cestou se potřebujeme vydat.

Bezmoc předchozího roku bude minimální. Opatrně musíme zacházet s financemi, naše výdaje by neměly převážit naše příjmy. Měli bychom si dát pozor na zbrklost, neuvážená rozhodnutí, neslibovat hned něco ve svatém nadšení a neztratit se v nabízených možnostech.

Možné zmatky, odbojné nálady, ale také ke změny, hledání nových cest a pravidel bude navíc podporovat pnutí pramenící z toho, že Vodnář, znamení svobodomyslnosti, je hlídáno a omezováno Saturnem a tím se dostává do napětí s planetou Uran, která je domovem Vodnáře.

Je to spojení vedoucí k revoltě a revoluci, k potřebě měnit zavedené pořádky odhodlaným odporem. Vlivem protichůdného Saturnu ale staré pořádky, nebo ti, co si drží moc, budou neústupní. Budou hledáni viníci a na oltář nově vznikajících systémů budou pokládáni obětní beránci či budoucnost našich dětí.

Aktivita Uranu jakožto nositele pokroku bude živena i tím, že Vodnář bude po většinu roku i v Jupiteru, planetě filozofie a expanze. Objevíme v sobě touhu pomáhat druhým, probudí v nás kreativitu a inspiraci, potřebu jít za tím, co považujeme za správné. Skvěle to uplatníme v práci, kdy naše nápady a ideje překvapí nejen druhé, ale i nás.

Na přetřes opět přijde téma společenských pohybů. Znovu se vrátí otázka hranic, a to jak těch státních, tak i naší volby a svobody, ale také sdělovacích, a především informačních prostředků, jim díky sociálním sítím hranice takřka chybí.

Bude nutné nastavit fungující pravidla omezení, aby nedošlo k nekontrolovatelnému chaosu. Tlak změn bude veden i na oblast školství a vzdělávání, konečně se z gruntu začne tato tématika řešit.

Kvas, který v roce 2021 nenechá svět na pochybách, že tu máme opravdu novou dobu, v níž stará dogmata neplatí, přinese ale i naše uvědomění, kde jsou ty správné hodnoty.

Budeme muset dospět, budeme si muset uvědomit, jak jsme bytostně spjati se Zemí a že jenom v jejím ochraně a v úctě před přírodou je naše budoucnost a není už čas na naše bezstarostné egoistické hrátky.

Do roku 2021 nakráčela konjunkce Saturn–Pluto, a k nim se připojila ještě planeta Jupiter. Jejich vzájemné vztahy, mají sílu a moc intenzivně měnit vše okolo sebe. To zavdává popud oprávněným úvahám o novém počátku světového uspořádání a postupné změně světového názoru.

Do našich osobních vztahů to přinese zkoumání jejich kvality a jejich smysluplnosti, tím i možnou probírku tzv. přátel a lásek.

Vlivem Neptunu v Rybách už od roku 2012 dostáváme možnost přetavit své ideály do reality, konečně se dotknout našich vysněných cílů. Síla našich myšlenek bude veliká a může doslova hory přenášet. Nepříjemný vliv ale může mít na naši vůli, nereálné fantazírování, tendenci k závislostem a psychickým poruchám.

Uran v Býku nás už nějaký čas nutí přehodnotit naše hodnoty. V roce 2021 přijde na přetřes téma nemovitostí, našeho bydlení, budování zázemí, vlastnění majetků jakožto prostředků pro naše bezpečí a zajištění. Mnozí pochopí, jak je důležitá regionální samostatnost, domácí zdroje, konečně se dodá víc vážnosti ekologickým tématům.

V roce 2021 budeme muset projít sebepoznávacím procesem, abychom uměli zachytit pohyb změn jak v nás, tak i okolo sebe a zorientovat se. Přinese v mnohém úlevu od úzkosti, pocitu sešněrování roku předchozího a přinese naději nových možností do budoucna.

Pochopíme banalitu našich sporů a půjdeme jen za tím podstatným. Je to rok, který nám ujasní smysl našeho života, dá nám do rukou motivaci pro roky následující.


Autor: Jana Tamchynová

Mentoring pro ženy z Prahy 4: Jak najít vysněnou práci?

14. října 2021 v 06:41

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a chystáte se zpět do práce? Máte z návratu do pracovního kolotoče obavy? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu v rámci projektu Po rodičovské do práce pro ženy z Prahy 4.

6 potravin, které nejsou vhodné pro ketodietu

13. října 2021 v 06:52

Podívejte se, která jídla nejsou vhodná pro vaši ketodietu a jak je nahradit.

Profesia days a HR days v Letňanech

2. října 2021 v 07:08

Veletrh práce Profesia days a odborný veletrh HR days, se konají ve středu 6. a čtvrtek 7. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany. Letos je navíc doprovází odborná konference Hospodářské komory ČR s názvem HR chytře.

Ušijte si sami a nakupte všechno na jednom místě

29. září 2021 v 06:50

Také se vám stává, že jdete do obchodu s oblečením, ale odcházíte s prázdnou? Současná móda vám nesedne, a když už, tak je to vyrobeno z nepříjemného materiálu? Pokud jste zruční a umíte šít, můžete si své oblečení vyrobit sami. Problémem může být to, že ne každý obchod disponuje vším, co...

Den zdraví na Poliklinice Parník

26. září 2021 ve 13:54

Ve čtvrtek 14. října se ve vestibulu Polikliniky Parník v ulici Generála Janouška 17 koná od 7 do 12 hodin Den zdraví 2021.

Další články
Nahoru