Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ByznysKomerční sdělení

Jaké nové trendy přinese rok 2021 v oblasti vizitek?

Ať už jste jednotlivec nebo gigantická společnost, jistě víte, že o každého klienta se svádí velký konkurenční boj. Je proto bez nadsázky nutností, aby vaše služby a produkty měly do detailu promyšlenou reklamu. Ale také propagace firmy samotné musí probíhat na té nejvyšší možné úrovni.  

vizitka-1

Stejně jako móda, i propagační nástroje podléhají každoročně mnoha inovacím a novým trendům. A to samozřejmě platí i pro vizitky. Zajímáte-li se, jak si vytvořit své nové vizitky tak, aby zaujaly a byly skutečně efektivní, čtěte dál. Zeptali jsme se expertů a zjistili pro vás, jaké trendy nám v této oblasti přinese rok 2021.

Tematické vizitky, které zaujmou na první pohled

Kdyby všechny vizitky vypadaly stejně, třeba jako bílý papír s černým textem stejného fontu, asi by vám moc klientů ani zakázek nepřivedly. Proto, až budete vytvářet pro svůj podnik nové vizitky, zamyslete se nad tím, zda obchodnímu partnerovi vizuálně už na první dobrou připomenou, jaké služby vlastně nabízíte. Většina profesních oborů má totiž nějaký velmi typický až ikonický symbol, který může potencionálního zákazníka na vizitce zaujmout.

Pokud provozujete podlahové studio, text vaší vizitky klidně může být natištěn na pozadí připomínajícím plovoucí podlahu nebo dlaždice. Jste-li floristka, vedle kontaktních údajů můžete mít vyobrazený vkusný pugét květin.

Zapomeňte ale na dávno přežitou a nudnou klasiku, jako jsou nůžky na vizitce kadeřnice nebo pneumatika na navštívence pneuservisu. Je potřeba si dát záležet na tom, aby měla tematická vizitka jiskru a originální pojetí. Jen tak mezi padesáti dalšími vizitkami zaujme.

Rolls Royce mezi vizitkami

Chcete-li působit na úrovni, pojměte návrh vašich nových navštívenek velkolepě. Dejte si záležet na výběru kvalitního papíru, fontu i finální úpravy povrchu. Jednoduše si musíte uvědomit, že vás reprezentuje i ten nejtitěrnější detail na vizitce.

I textový obsah proto musí být věcný a bez jediné chybičky. V rámci fontu se vyhněte výstředním kudrlinkám, písmům v historickém či graffiti vzhledu, i rádoby zábavným komiksovým písmům.

vizitka-2 Při výběru papíru si samozřejmě můžete nechat poradit, tápete-li. Pokud ale tvoříte prémiové vizitky, také papír by měl kvalitativně odpovídat. Obecně platí, že čím větší gramáž, tím tvrdší a kvalitnější papír je.

Pro další zvýšení tvrdosti vizitek je můžete nechat zalaminovat, čímž se navíc lépe zafixují případné barevné prvky. Pokud se ale rozhodnete pro laminování, pak jedině pro to oboustranné a prováděné za tepla. Vizitky laminované jednostranně totiž mají tendenci se kroutit, což nepůsobí dobře.

Co se týče povrchové úpravy, spíše než lesklé provedení, doporučujeme zvolit matné. V některých tiskárnách si dokonce můžete poručit třeba i vychytávku v podobě disperzního laku, jenž ničí viry a bakterie.

Luxusně působí i kašírované vizitky. Jde v podstatě o vrstvenou vizitku, kdy slepované papíry mají různou barvu. Výsledkem tak je opravdu tvrdá a kvalitní navštívenka.


Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

Další články
Nahoru