Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ByznysKomerční sdělení

Jaké nové trendy přinese rok 2021 v oblasti vizitek?

Ať už jste jednotlivec nebo gigantická společnost, jistě víte, že o každého klienta se svádí velký konkurenční boj. Je proto bez nadsázky nutností, aby vaše služby a produkty měly do detailu promyšlenou reklamu. Ale také propagace firmy samotné musí probíhat na té nejvyšší možné úrovni.  

vizitka-1

Stejně jako móda, i propagační nástroje podléhají každoročně mnoha inovacím a novým trendům. A to samozřejmě platí i pro vizitky. Zajímáte-li se, jak si vytvořit své nové vizitky tak, aby zaujaly a byly skutečně efektivní, čtěte dál. Zeptali jsme se expertů a zjistili pro vás, jaké trendy nám v této oblasti přinese rok 2021.

Tematické vizitky, které zaujmou na první pohled

Kdyby všechny vizitky vypadaly stejně, třeba jako bílý papír s černým textem stejného fontu, asi by vám moc klientů ani zakázek nepřivedly. Proto, až budete vytvářet pro svůj podnik nové vizitky, zamyslete se nad tím, zda obchodnímu partnerovi vizuálně už na první dobrou připomenou, jaké služby vlastně nabízíte. Většina profesních oborů má totiž nějaký velmi typický až ikonický symbol, který může potencionálního zákazníka na vizitce zaujmout.

Pokud provozujete podlahové studio, text vaší vizitky klidně může být natištěn na pozadí připomínajícím plovoucí podlahu nebo dlaždice. Jste-li floristka, vedle kontaktních údajů můžete mít vyobrazený vkusný pugét květin.

Zapomeňte ale na dávno přežitou a nudnou klasiku, jako jsou nůžky na vizitce kadeřnice nebo pneumatika na navštívence pneuservisu. Je potřeba si dát záležet na tom, aby měla tematická vizitka jiskru a originální pojetí. Jen tak mezi padesáti dalšími vizitkami zaujme.

Rolls Royce mezi vizitkami

Chcete-li působit na úrovni, pojměte návrh vašich nových navštívenek velkolepě. Dejte si záležet na výběru kvalitního papíru, fontu i finální úpravy povrchu. Jednoduše si musíte uvědomit, že vás reprezentuje i ten nejtitěrnější detail na vizitce.

I textový obsah proto musí být věcný a bez jediné chybičky. V rámci fontu se vyhněte výstředním kudrlinkám, písmům v historickém či graffiti vzhledu, i rádoby zábavným komiksovým písmům.

vizitka-2 Při výběru papíru si samozřejmě můžete nechat poradit, tápete-li. Pokud ale tvoříte prémiové vizitky, také papír by měl kvalitativně odpovídat. Obecně platí, že čím větší gramáž, tím tvrdší a kvalitnější papír je.

Pro další zvýšení tvrdosti vizitek je můžete nechat zalaminovat, čímž se navíc lépe zafixují případné barevné prvky. Pokud se ale rozhodnete pro laminování, pak jedině pro to oboustranné a prováděné za tepla. Vizitky laminované jednostranně totiž mají tendenci se kroutit, což nepůsobí dobře.

Co se týče povrchové úpravy, spíše než lesklé provedení, doporučujeme zvolit matné. V některých tiskárnách si dokonce můžete poručit třeba i vychytávku v podobě disperzního laku, jenž ničí viry a bakterie.

Luxusně působí i kašírované vizitky. Jde v podstatě o vrstvenou vizitku, kdy slepované papíry mají různou barvu. Výsledkem tak je opravdu tvrdá a kvalitní navštívenka.


Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Praha odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky až do konce března

17. ledna 2021 ve 22:30

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zdarma, a to až do konce března tohoto roku. Rozhodli o tom radní. Cílem je podpora podnikatelů v době koronavirové krize, za předzahrádky přitom nic provozovatelé restaurací neplatili již od dubna minulého roku, podobně...

Dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala předsedu představenstva Janečka, společnost nově povede Pacovský

16. ledna 2021 v 11:34

Na zasedání 15. ledna 2021 dozorčí rada Pražské plynárenské odvolala Pavla Janečka z funkce předsedy představenstva a člena představenstva společnosti. Pavel Janeček ve společnosti působil od 7. 4. 2014. Na uvolněné místo v představenstvu Pražské plynárenské byl jmenován Martin...

Téměř 100 000 živnostníků loni přerušilo podnikání

12. ledna 2021 ve 13:07

Loni přerušilo podnikání 99 329 živnostníků, což je o 43 % víc než v roce 2019 a o 65 % víc než v roce 2018. Celkový trend, kterým OSVČ dočasně ukončovaly podnikatelské aktivity, nabral na tempu v druhé polovině roku. V meziročním srovnání bylo extrémní září a...

innogy chce přispět ke zvyšování energetické účinnosti českého hospodářství

8. ledna 2021 v 08:25

Energetická skupina innogy uzavřela se státem dobrovolnou dohodu v oblasti energetické efektivity a zavádění energeticky úsporných opatření. Dohoda uzavřená mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a společností innogy Česká republika počítá se zvyšováním energetické účinnosti u konečného...

V roce 2020 začalo podnikat nejméně lidí za poslední čtyři roky

8. ledna 2021 v 08:03

V roce 2020 začalo v České republice podnikat 60 459 fyzických osob podnikatelů, o 3343 méně než v předchozím roce a zároveň nejméně za poslední čtyři roky. V uplynulém roce zároveň ukončilo své podnikání 36 139 lidí, což je o 11,5 tisíce méně než před rokem a nejméně za posledních 10 let. Naopak...

DPH nespolehlivě odvádí 22 166 firem

7. ledna 2021 v 06:44

V loňském roce v ČR přibylo 2077 subjektů, které nespolehlivě odvádí DPH. Meziročně se jejich počet zvýšil o desetinu, což byl nejpomalejší přírůstek od roku 2015. Aktuálně Bisnode na černé listině nespolehlivých firem registruje 22 166 subjektů, z toho 5792 nespolehlivých plátců DPH a...

Zákaznická centra innogy jsou otevřena

5. ledna 2021 v 10:14

S ohledem na topnou sezónu jsou zákaznická centra innogy pro zákazníky i v současné době otevřena.

Pražský inovační institut posílil Tomáš Lapáček

4. ledna 2021 v 16:11

Vedení Pražského inovačního institutu (Pii) rozšířil od začátku ledna Tomáš Lapáček. Bude řídit klíčový projekt na podporu výzkumu, podnikání a inovací v metropoli – Prague Smart Accelerator II (PSA). Jeho úkolem bude mimo jiné vybudovat Regionální inovační značku Prahy a zlepšit spolupráci...

Vybíráte pozemek? Pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli

23. prosince 2020 v 09:00

Přemýšlíte o koupi pozemku a nevíte, jak vybrat z nabídek a inzerátů ten správný? Jaké faktory ovlivňují ceny pozemků a na co je třeba dát při výběru pozor?

Další články
Nahoru