Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Jaké jsou výsledky ankety o možnostech revitalizace lokality U Vodotoku
Z výsledků ankety vyplynula nutnost provést údržbu území a odbornou regeneraci zeleně. Foto: P4

Jaké jsou výsledky ankety o možnostech revitalizace lokality U Vodotoku

V říjnu letošního roku proběhla v Praze 4 anketa možnostech revitalizace lokality U Vodotoku. Jejím prostřednictvím se účastníci seznámili s možnými opatřeními k posílení rekreačního potenciálu území v sousedství retenční nádrže a biotopového koupaliště Lhotka. Zapojilo se 251 respondentů, kteří vyjádřili svůj názor k navrhovaným změnám a případně k nim napsali své připomínky.

„Především mě potěšila hojná účast respondentů z různých obytných čtvrtí v blízkosti vodní nádrže. Potvrzují zájem místních obyvatel o tuto lokalitu stejně jako její krajinnou a rekreační hodnotu. Výsledky ankety zkonzultujeme s krajinářskými architektkami z atelieru YYYY, které doporučily možné intervence, a společně naplánujeme další postup," řekl Patrik Opa, radní pro územní rozvoj a výstavbu (ODS).

Z výsledků ankety vyplynulo, že je nejprve nutné provést údržbu území a odbornou regeneraci zeleně a hledat řešení k eliminaci zápachu a přemnožených potkanů. Zároveň bude upřesněna poloha a velikost plochy pro výcvik psů. V druhé etapě lze doporučit realizaci východozápadní vycházkové “lesní” cesty s lavičkami a drobnými herními prvky. Při provádění vegetačních úprav v lesíku postupovat tak, aby byl zachován jeho „přírodní“ ráz.

Bude prověřena realizovatelnost nového přechodu a vstupu do území od sídliště Novodvorská, případně jako součást třetí etapy s novou severojižní cestou od ulice Nad Koupadly k vodní nádrži.

Přechod a nový západní vstup do areálu koupaliště realizován nebude, je méně důležitý pro respondenty a provozovatel koupaliště také preferuje jeden stávající vchod.

Podrobné výsledky ankety a doporučení naleznete zde.


Autor: Cen

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru