Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Jaké jsou výsledky ankety o možnostech revitalizace lokality U Vodotoku
Z výsledků ankety vyplynula nutnost provést údržbu území a odbornou regeneraci zeleně. Foto: P4

Jaké jsou výsledky ankety o možnostech revitalizace lokality U Vodotoku

V říjnu letošního roku proběhla v Praze 4 anketa možnostech revitalizace lokality U Vodotoku. Jejím prostřednictvím se účastníci seznámili s možnými opatřeními k posílení rekreačního potenciálu území v sousedství retenční nádrže a biotopového koupaliště Lhotka. Zapojilo se 251 respondentů, kteří vyjádřili svůj názor k navrhovaným změnám a případně k nim napsali své připomínky.

„Především mě potěšila hojná účast respondentů z různých obytných čtvrtí v blízkosti vodní nádrže. Potvrzují zájem místních obyvatel o tuto lokalitu stejně jako její krajinnou a rekreační hodnotu. Výsledky ankety zkonzultujeme s krajinářskými architektkami z atelieru YYYY, které doporučily možné intervence, a společně naplánujeme další postup," řekl Patrik Opa, radní pro územní rozvoj a výstavbu (ODS).

Z výsledků ankety vyplynulo, že je nejprve nutné provést údržbu území a odbornou regeneraci zeleně a hledat řešení k eliminaci zápachu a přemnožených potkanů. Zároveň bude upřesněna poloha a velikost plochy pro výcvik psů. V druhé etapě lze doporučit realizaci východozápadní vycházkové “lesní” cesty s lavičkami a drobnými herními prvky. Při provádění vegetačních úprav v lesíku postupovat tak, aby byl zachován jeho „přírodní“ ráz.

Bude prověřena realizovatelnost nového přechodu a vstupu do území od sídliště Novodvorská, případně jako součást třetí etapy s novou severojižní cestou od ulice Nad Koupadly k vodní nádrži.

Přechod a nový západní vstup do areálu koupaliště realizován nebude, je méně důležitý pro respondenty a provozovatel koupaliště také preferuje jeden stávající vchod.

Podrobné výsledky ankety a doporučení naleznete zde.


Autor: Cen

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Dnes v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru