Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 4°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta
Pražský životKomerční sdělení
Procházka pod Staroměstským orlojem. Foto: Masson / Shutterstock.com

Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta

Každé město na světě má své typické znaky. Pro Prahu, hlavní město Česka, jsou typičtí její obyvatelé, kteří i v zimě nosí nízké boty a stylové doplňky. Vlastně, proč ne? Sníh je v hlavním městě výjimkou, a když už napadne, tak nikdy nevydrží dlouho. Popřípadě vytvoří pouze jemný poprašek, který dodá celému městu pohádkovou atmosféru. Jak zapadnout do tepajícího rytmu hlavního města České republiky?

Neřiďte se pouze orlojem, investujte do hodinek

Přestože významnou pražskou památkou je Staroměstský orloj, místní se mu vyhýbají, protože nestojí o davy turistů, kteří se u něj v každou celou hodinu sejdou a obdivují jeho krásy. Místo toho, snad každý druhý Pražák nosí na ruce hodinky. Pokud byste provedli důkladný průzkum, zjistili byste, že na vrcholu oblíbenosti se drží dvě značky. 

První z nich jsou pánské hodinky Diesel. Přestože tato značka oslovovala ve svých začátcích spíše mladší generaci, v současnosti se těší popularitě mezi všemi věkovými skupinami. Jejich design, nejenom hodinek, je nadčasový, elegantní, a značka Diesel je rovněž zárukou kvality. 

Buďte dochvilní a elegantní zároveň

Druhou značkou, která je u mužů, kteří brázdi ulice hlavního města, populární, je značka Tommy Hilfiger. Jelikož zakladatel značky byl synem hodináře, bylo jen otázkou času, než se k jeho značkovému oblečení přidají také přístroje k měření času. Hodinky značky Tommy Hilfiger v sobě mají kvalitní ocelové součástky a vyrábí se ve verzích jak pro pány, tak i pro dámy. Jejich hlavní výhodou je to, že jsou cenově dostupné. 

Zapomeňte na pohorky, v Praze nejsou potřeba

Jak jsme již zmínili v úvodu, toulat se po Praze v pohorkách není něco, čemu by se obyvatelé Prahy věnovali. Pohorky totiž patří na horské túry a do horských vesniček, velkoměsto si žádá více elegance. Navíc v Praze nikdy nenapadne tolik sněhu, aby bylo nutné brodit se závějemi po kolena a k cestě do práce si vzít trekové hole. Pohorky si tedy schovejte na víkendy strávené v přírodě a do města zvolte elegantní obuv, ve které se vám bude pohodlně chodit po kostkách. 

Nemusíte nakupovat v Pařížské, a přesto můžete vypadat stylově

Ačkoliv průměrná výše platů v Praze je poměrně vysoká, neznamená to, že každý, kdo bydlí v Praze, automaticky nakupuje pouze v luxusních obchodech v Pařížské ulici. Za kvalitní oblečení není nutné platit deseti tisíce korun. Pokud máte vkus, nakoupíte stylové kousky v běžných módních řetězcích. Při výběru oblečení se držte jednoduchého pravidla: méně je někdy více. Nekombinujte zbytečně všechny vzory a raději preferujte tři základní barvy, které se budou ve vašem šatníku objevovat. Ty následně kombinujte s nápaditými doplňky. 

Nebuďte hlasití a nezkoumejte kolemjdoucí

U některých jedinců je na první pohled patrné, že se jedná o turisty. Nemusí s sebou mít ani průvodce či deštník, a přesto vám je jasné, že nejsou zdejší. Pohybují se totiž ve větších skupinkách, nahlas se baví a často se chovají nevhodně i na místech, kde je lepší mlčet. Nechovejte se jako tento druh turistů a na veřejných místech nekřičte ani se nijak nepředvádějte. Místo toho se snažte splynout s davem. Nezkoumejte nijak dopodrobna, co se kolem vás děje. Jediné, čemu věnujte pozornost je architektura. Ta totiž stojí za obdiv, ale není nutné u toho křičet a chovat se neomaleně. 

Zapadněte do tepu pražské metropole, obdivujte její architekturu a křivolaké uličky. Při toulání pražskými uličkami vsaďte na elegantní kousky oděvu, díky kterým zapadnete do davu a budete vypadat jako místní. Praha není severní pól, proto ani v zimě není nutné, pohybovat se po jejím centru v pohorkách a kombinéze na lyžování.


Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

Včera v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

Včera v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 21. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Další články
Nahoru