Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta
Pražský životKomerční sdělení
Procházka pod Staroměstským orlojem. Foto: Masson / Shutterstock.com

Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta

Každé město na světě má své typické znaky. Pro Prahu, hlavní město Česka, jsou typičtí její obyvatelé, kteří i v zimě nosí nízké boty a stylové doplňky. Vlastně, proč ne? Sníh je v hlavním městě výjimkou, a když už napadne, tak nikdy nevydrží dlouho. Popřípadě vytvoří pouze jemný poprašek, který dodá celému městu pohádkovou atmosféru. Jak zapadnout do tepajícího rytmu hlavního města České republiky?

Neřiďte se pouze orlojem, investujte do hodinek

Přestože významnou pražskou památkou je Staroměstský orloj, místní se mu vyhýbají, protože nestojí o davy turistů, kteří se u něj v každou celou hodinu sejdou a obdivují jeho krásy. Místo toho, snad každý druhý Pražák nosí na ruce hodinky. Pokud byste provedli důkladný průzkum, zjistili byste, že na vrcholu oblíbenosti se drží dvě značky. 

První z nich jsou pánské hodinky Diesel. Přestože tato značka oslovovala ve svých začátcích spíše mladší generaci, v současnosti se těší popularitě mezi všemi věkovými skupinami. Jejich design, nejenom hodinek, je nadčasový, elegantní, a značka Diesel je rovněž zárukou kvality. 

Buďte dochvilní a elegantní zároveň

Druhou značkou, která je u mužů, kteří brázdi ulice hlavního města, populární, je značka Tommy Hilfiger. Jelikož zakladatel značky byl synem hodináře, bylo jen otázkou času, než se k jeho značkovému oblečení přidají také přístroje k měření času. Hodinky značky Tommy Hilfiger v sobě mají kvalitní ocelové součástky a vyrábí se ve verzích jak pro pány, tak i pro dámy. Jejich hlavní výhodou je to, že jsou cenově dostupné. 

Zapomeňte na pohorky, v Praze nejsou potřeba

Jak jsme již zmínili v úvodu, toulat se po Praze v pohorkách není něco, čemu by se obyvatelé Prahy věnovali. Pohorky totiž patří na horské túry a do horských vesniček, velkoměsto si žádá více elegance. Navíc v Praze nikdy nenapadne tolik sněhu, aby bylo nutné brodit se závějemi po kolena a k cestě do práce si vzít trekové hole. Pohorky si tedy schovejte na víkendy strávené v přírodě a do města zvolte elegantní obuv, ve které se vám bude pohodlně chodit po kostkách. 

Nemusíte nakupovat v Pařížské, a přesto můžete vypadat stylově

Ačkoliv průměrná výše platů v Praze je poměrně vysoká, neznamená to, že každý, kdo bydlí v Praze, automaticky nakupuje pouze v luxusních obchodech v Pařížské ulici. Za kvalitní oblečení není nutné platit deseti tisíce korun. Pokud máte vkus, nakoupíte stylové kousky v běžných módních řetězcích. Při výběru oblečení se držte jednoduchého pravidla: méně je někdy více. Nekombinujte zbytečně všechny vzory a raději preferujte tři základní barvy, které se budou ve vašem šatníku objevovat. Ty následně kombinujte s nápaditými doplňky. 

Nebuďte hlasití a nezkoumejte kolemjdoucí

U některých jedinců je na první pohled patrné, že se jedná o turisty. Nemusí s sebou mít ani průvodce či deštník, a přesto vám je jasné, že nejsou zdejší. Pohybují se totiž ve větších skupinkách, nahlas se baví a často se chovají nevhodně i na místech, kde je lepší mlčet. Nechovejte se jako tento druh turistů a na veřejných místech nekřičte ani se nijak nepředvádějte. Místo toho se snažte splynout s davem. Nezkoumejte nijak dopodrobna, co se kolem vás děje. Jediné, čemu věnujte pozornost je architektura. Ta totiž stojí za obdiv, ale není nutné u toho křičet a chovat se neomaleně. 

Zapadněte do tepu pražské metropole, obdivujte její architekturu a křivolaké uličky. Při toulání pražskými uličkami vsaďte na elegantní kousky oděvu, díky kterým zapadnete do davu a budete vypadat jako místní. Praha není severní pól, proto ani v zimě není nutné, pohybovat se po jejím centru v pohorkách a kombinéze na lyžování.


Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

13. ledna 2022 v 09:15

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Další články
Nahoru