Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta
Pražský životKomerční sdělení
Procházka pod Staroměstským orlojem. Foto: Masson / Shutterstock.com

Jaké doplňky zvolit při procházkách Prahou a jednoduše zapadnout do tepu velkoměsta

Každé město na světě má své typické znaky. Pro Prahu, hlavní město Česka, jsou typičtí její obyvatelé, kteří i v zimě nosí nízké boty a stylové doplňky. Vlastně, proč ne? Sníh je v hlavním městě výjimkou, a když už napadne, tak nikdy nevydrží dlouho. Popřípadě vytvoří pouze jemný poprašek, který dodá celému městu pohádkovou atmosféru. Jak zapadnout do tepajícího rytmu hlavního města České republiky?

Neřiďte se pouze orlojem, investujte do hodinek

Přestože významnou pražskou památkou je Staroměstský orloj, místní se mu vyhýbají, protože nestojí o davy turistů, kteří se u něj v každou celou hodinu sejdou a obdivují jeho krásy. Místo toho, snad každý druhý Pražák nosí na ruce hodinky. Pokud byste provedli důkladný průzkum, zjistili byste, že na vrcholu oblíbenosti se drží dvě značky. 

První z nich jsou pánské hodinky Diesel. Přestože tato značka oslovovala ve svých začátcích spíše mladší generaci, v současnosti se těší popularitě mezi všemi věkovými skupinami. Jejich design, nejenom hodinek, je nadčasový, elegantní, a značka Diesel je rovněž zárukou kvality. 

Buďte dochvilní a elegantní zároveň

Druhou značkou, která je u mužů, kteří brázdi ulice hlavního města, populární, je značka Tommy Hilfiger. Jelikož zakladatel značky byl synem hodináře, bylo jen otázkou času, než se k jeho značkovému oblečení přidají také přístroje k měření času. Hodinky značky Tommy Hilfiger v sobě mají kvalitní ocelové součástky a vyrábí se ve verzích jak pro pány, tak i pro dámy. Jejich hlavní výhodou je to, že jsou cenově dostupné. 

Zapomeňte na pohorky, v Praze nejsou potřeba

Jak jsme již zmínili v úvodu, toulat se po Praze v pohorkách není něco, čemu by se obyvatelé Prahy věnovali. Pohorky totiž patří na horské túry a do horských vesniček, velkoměsto si žádá více elegance. Navíc v Praze nikdy nenapadne tolik sněhu, aby bylo nutné brodit se závějemi po kolena a k cestě do práce si vzít trekové hole. Pohorky si tedy schovejte na víkendy strávené v přírodě a do města zvolte elegantní obuv, ve které se vám bude pohodlně chodit po kostkách. 

Nemusíte nakupovat v Pařížské, a přesto můžete vypadat stylově

Ačkoliv průměrná výše platů v Praze je poměrně vysoká, neznamená to, že každý, kdo bydlí v Praze, automaticky nakupuje pouze v luxusních obchodech v Pařížské ulici. Za kvalitní oblečení není nutné platit deseti tisíce korun. Pokud máte vkus, nakoupíte stylové kousky v běžných módních řetězcích. Při výběru oblečení se držte jednoduchého pravidla: méně je někdy více. Nekombinujte zbytečně všechny vzory a raději preferujte tři základní barvy, které se budou ve vašem šatníku objevovat. Ty následně kombinujte s nápaditými doplňky. 

Nebuďte hlasití a nezkoumejte kolemjdoucí

U některých jedinců je na první pohled patrné, že se jedná o turisty. Nemusí s sebou mít ani průvodce či deštník, a přesto vám je jasné, že nejsou zdejší. Pohybují se totiž ve větších skupinkách, nahlas se baví a často se chovají nevhodně i na místech, kde je lepší mlčet. Nechovejte se jako tento druh turistů a na veřejných místech nekřičte ani se nijak nepředvádějte. Místo toho se snažte splynout s davem. Nezkoumejte nijak dopodrobna, co se kolem vás děje. Jediné, čemu věnujte pozornost je architektura. Ta totiž stojí za obdiv, ale není nutné u toho křičet a chovat se neomaleně. 

Zapadněte do tepu pražské metropole, obdivujte její architekturu a křivolaké uličky. Při toulání pražskými uličkami vsaďte na elegantní kousky oděvu, díky kterým zapadnete do davu a budete vypadat jako místní. Praha není severní pól, proto ani v zimě není nutné, pohybovat se po jejím centru v pohorkách a kombinéze na lyžování.


PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Další články
Nahoru