dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
19°C
Dětské hity Vánoc? Odborník sděluje, na jaká přání se mají rodiče připravit
Létající novinka Quadroptéra. Foto: Sparkys

Dětské hity Vánoc? Odborník sděluje, na jaká přání se mají rodiče připravit

Víte, co dnes děti chtějí pod stromeček? Hračky a technologie se vyvíjejí tak rychle, že je těžké udržet krok s přáním dětí. Server Pražský patriot se zeptal ředitele specializovaného řetězce hraček Sparkys Richarda Vlčka, jaké budou hity letošních Vánoc a na jaké požadavky dětí se mají rodiče připravit.

„Hitem letošních Vánoc budou rozhodně počítačové tablety, které se přizpůsobily dětem. Děti obecně chtějí tu skvělou destičku, kterou používá máma i táta a skrývá tolik vzrušujících zážitků. Letos už to ale není jen nějaký tablet, ale tablet určený pro děti, se zábavnými vzdělávacími programy, s rodičovskou kontrolou obsahu, samozřejmě s internetem a třeba nahraným filmem jako je Lexibook Lexipa," uvádí Richard Vlček.

tablet-nahled "Výhodou je, že tablet rozbalíte a dítě jej může hned používat. Takový tablet není pouhým žroutem času, jak si mnozí z nás často představují, ale může přinést dětem spoustu legrace, ale zároveň užitečných informací a podnítí chuť učit se novým věcem zajímavým způsobem,“ sděluje Vlček.

Inovovaná Roboryba, novinkou je Quadroptéra

"Nejvíce chtěnými hračkami pro kluky jsou auta a úplně nejvíc ty na dálkové ovládání, třeba měsíční vozidlo, nebo auto, které může jezdit po stěně nebo po okně. Fantastická novinka Quadroptéra, která ve vzduchu dokáže nejen létat, ale dělat i přemety, osloví určitě starší kluky a určitě i některé tatínky,“ říká Richard Vlček.

"U holek sázím nejvíce na kreativní hračky, kdy si holčičky mohou vyrobit návrh modelu pro svoji panenku, uplést třeba šálu nebo vybarvit tašku, kterou potom nosí na různé kroužky nebo školy. Velmi dobře prodávanou položkou na Vánoce je i hrnčířský kruh s tvarovací hmotou, která uschne na vzduchu,“ pokračuje.

svitici-roboryba-nahled Megahit minulého roku Roboryba, které se prodalo více než sto tisíc kusů přichází letos v nové svítící verzi. Poptávka je ještě vyšší než v minulém roce. Tato hračka ve vodě věrně napodobuje pohyby své živé předlohy. Hračka jde tak daleko, že si k ní můžete přikoupit nejenom akvárium, ale například podvodní korály, hrady nebo i síťku na její ulovení. 

Lego, Mattel, Hasbro… Na klasiku se nezapomíná

Vlček současně připouští, že hračky od klasických hračkářských značek jako Lego, Mattel nebo Hasbro určitě nebudou chybět v dlouhých dopisech Ježíškovi.

furby1-nahled Za příklad nejvíce chtěných položek lze uvést třeba Furbyho od Hasbra, technicky vyspělou interaktivní plyšovou hračku, kterou právě můžete spojit s tabletem nebo telefonem, či stavebnici Výletní lodě za delfíny od Lega.

Díky teplému počasí v minulých týdnech nebyla ještě ta pravá vánoční nálada na nakupování, ale právě od posledního víkendu začala opravdová vánoční nákupní horečka. Tak jako každý rok, nejúspěšnější položky se obvykle vyprodají, takže lze jen doporučit vybrat si a nakoupit co nejdříve.

Dětské hity letošních Vánoc


Extravagantní šperky chtějí odvahu. Moderátorka Kristina Kloubková ji má

Včera v 07:10

Jsou výjimečné a přitahují pohledy. Designové šperky můžou být zajímavé nečekanou kombinací různých materiálů, netradičním provedením, anebo obojím. Jedno však je jisté – okouzlí vás tak, že bez nich neodejdete…

Pro pacienty s lupénkou otevře Vinohradská nemocnice dveře

15. října 2019 ve 14:34

V úterý 22. října se v rámci projektu Dny otevřených ambulancí pro pacienty s lupénkou otevře od 8 do 12 hodin ambulance Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a FN Královské Vinohrady (1. patro).

Poradny cévního věku. Lidé tam zjistí, jak mají staré cévy

13. října 2019 v 10:26

Onemocnění srdce a cév jsou v čele s ischemickou chorobou srdeční a vysokým krevním tlakem zodpovědné za téměř polovinu všech úmrtí v České republice. Představují i významný ekonomický problém – léčba pacientů s nemocemi srdce a cév stojí v tuzemsku systém veřejného zdravotního pojištění kolem...

Thomayerova nemocnice a VZP představují projekt Preventivní onkologická prohlídka pro každého

3. října 2019 v 07:05

TN ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou představuje nový projekt „Preventivní onkologická prohlídka pro každého“, který je určen pro pojištěnce VZP nad 35 let.  V rámci prohlídky bude zájemce komplexně vyšetřen lékařem s důrazem na prevenci a detekci onkologických onemocnění...

Další články
Nahoru