dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Dětské hity Vánoc? Odborník sděluje, na jaká přání se mají rodiče připravit
Létající novinka Quadroptéra. Foto: Sparkys

Dětské hity Vánoc? Odborník sděluje, na jaká přání se mají rodiče připravit

Víte, co dnes děti chtějí pod stromeček? Hračky a technologie se vyvíjejí tak rychle, že je těžké udržet krok s přáním dětí. Server Pražský patriot se zeptal ředitele specializovaného řetězce hraček Sparkys Richarda Vlčka, jaké budou hity letošních Vánoc a na jaké požadavky dětí se mají rodiče připravit.

„Hitem letošních Vánoc budou rozhodně počítačové tablety, které se přizpůsobily dětem. Děti obecně chtějí tu skvělou destičku, kterou používá máma i táta a skrývá tolik vzrušujících zážitků. Letos už to ale není jen nějaký tablet, ale tablet určený pro děti, se zábavnými vzdělávacími programy, s rodičovskou kontrolou obsahu, samozřejmě s internetem a třeba nahraným filmem jako je Lexibook Lexipa," uvádí Richard Vlček.

tablet-nahled "Výhodou je, že tablet rozbalíte a dítě jej může hned používat. Takový tablet není pouhým žroutem času, jak si mnozí z nás často představují, ale může přinést dětem spoustu legrace, ale zároveň užitečných informací a podnítí chuť učit se novým věcem zajímavým způsobem,“ sděluje Vlček.

Inovovaná Roboryba, novinkou je Quadroptéra

"Nejvíce chtěnými hračkami pro kluky jsou auta a úplně nejvíc ty na dálkové ovládání, třeba měsíční vozidlo, nebo auto, které může jezdit po stěně nebo po okně. Fantastická novinka Quadroptéra, která ve vzduchu dokáže nejen létat, ale dělat i přemety, osloví určitě starší kluky a určitě i některé tatínky,“ říká Richard Vlček.

"U holek sázím nejvíce na kreativní hračky, kdy si holčičky mohou vyrobit návrh modelu pro svoji panenku, uplést třeba šálu nebo vybarvit tašku, kterou potom nosí na různé kroužky nebo školy. Velmi dobře prodávanou položkou na Vánoce je i hrnčířský kruh s tvarovací hmotou, která uschne na vzduchu,“ pokračuje.

svitici-roboryba-nahled Megahit minulého roku Roboryba, které se prodalo více než sto tisíc kusů přichází letos v nové svítící verzi. Poptávka je ještě vyšší než v minulém roce. Tato hračka ve vodě věrně napodobuje pohyby své živé předlohy. Hračka jde tak daleko, že si k ní můžete přikoupit nejenom akvárium, ale například podvodní korály, hrady nebo i síťku na její ulovení. 

Lego, Mattel, Hasbro… Na klasiku se nezapomíná

Vlček současně připouští, že hračky od klasických hračkářských značek jako Lego, Mattel nebo Hasbro určitě nebudou chybět v dlouhých dopisech Ježíškovi.

furby1-nahled Za příklad nejvíce chtěných položek lze uvést třeba Furbyho od Hasbra, technicky vyspělou interaktivní plyšovou hračku, kterou právě můžete spojit s tabletem nebo telefonem, či stavebnici Výletní lodě za delfíny od Lega.

Díky teplému počasí v minulých týdnech nebyla ještě ta pravá vánoční nálada na nakupování, ale právě od posledního víkendu začala opravdová vánoční nákupní horečka. Tak jako každý rok, nejúspěšnější položky se obvykle vyprodají, takže lze jen doporučit vybrat si a nakoupit co nejdříve.

Dětské hity letošních Vánoc


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Další články
Nahoru