Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jaké budou břehy Botiče v Michli? Radnice se ptá v anketě
Okolí Botiče v Michli. Foto: P4

Jaké budou břehy Botiče v Michli? Radnice se ptá v anketě

Pokud bydlíte nebo pracujete v blízkosti Botiče, případně tudy procházíte nebo projíždíte na kole a máte nápad, jak okolí potoka zlepšit, můžete přispět svým názorem v online anketě radnice Prahy 4.

„Výsledky ankety budou velice užitečným podkladem pro docenta Jebavého z Katedry zahradní a krajinné architektury ČZU a jeho studenty, kteří si téma revitalizace Botiče zvolili jako semestrální zadání v letním semestru 2022. Jsme moc rádi, že tímto projektem můžeme navázat na inspirativní spolupráci s katedrou na tématu revitalizace údolí Chodoveckého potoka, která započala před rokem," vysvětluje účel ankety Patrik Opa (ODS), radní pro územní rozvoj a výstavbu.

„Botič je cenným krajinným prvkem. Městská část by proto měla mít odborně podložený názor, jakým způsobem území kolem potoka rozvíjet, aby byl co nejvíce podpořen jeho přírodní, rekreační a současně městotvorný potenciál," dodává Opa.

Anketu je možné vyplnit do 18. října zde.

botic-1-p4
Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru