dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Jaká na vás čekají v létě dopravní omezení?
Oprava tramvajové trati. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Jaká na vás čekají v létě dopravní omezení?

Jak už to bývá každý rok, o letních prázdninách využijí silničáři i dopravní podnik „vylidnění“ Prahy a pustí se do oprav. Ani letošek nebude výjimkou. Pro ty, kteří zůstávají v Praze, to znamená komplikace při cestování.

Nuselský most
V polovině června začala rekonstrukce Nuselského mostu a pro řidiče je proto uzavřen rychlý pruh ve směru do centra. Od 1. července do 31. srpna se k tomu přidá ještě uzavírka rychlého pruhu ve směru z centra. Po celou dobu opravy budou tedy zachovány vždy minimálně dva jízdní pruhy pro oba směry.

Most Ke Garážím přes Jižní spojku
V oblasti bude celé léto omezení pro řidiče kvůli tomu, že probíhá výstavba nového mostu.

Svatovítská, Praha 6
Od 29. června až do konce října bude rekonstruována vozovka, chodníky i parkovací stání. Práce budou probíhat v koordinaci se stavbou tunelového komplexu Blanka. V rámci odstraňování hlukové zátěže dojde k výměně dlažebních kostek za živičný povrch. Podle postupu prací musí řidiči počítat s částečnými či úplnými uzavírkami.

U Sluncové, Praha 8
Od začátku května probíhá rekonstrukce komunikace. Potrvá až do konce srpna. Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou křižovatky U Sluncové x Nekvasilova.

MHD

Vltavská – Dělnická: dočasné přerušení provozu tramvají
Z důvodu obnovy teplovodu v ulici Komunardů v úseku Jateční – Dělnická bude od nadcházející soboty až do 13. července přerušen tramvajový provoz v úseku Vltavská – Dělnická, a to pouze v uvedeném směru.

Linky číslo 1 a 25 jsou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny vedeny přes zastávky Veletržní palác, Výstaviště Holešovice, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí.

Linky číslo 14 a 24 jsou vedeny jednosměrným objezdem. V obou směrech se na předmostí Hlávkova mostu zřizuje zastávka Vltavská.
V úseku Maniny – Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Maniny bude fungovat náhradní autobusová linka X25.

Hradčanská – Vozovna Střešovice, Prašný most – Podbaba a Vítězné náměstí – Divoká Šárka: dočasné omezení provozu tramvají a autobusů
Z důvodu pokračujících prací při výstavbě Městského okruhu a rekonstrukce tramvajové trati v ulici Svatovítské a Evropské bude od této soboty až do konce září přerušen obousměrně tramvajový provoz v úsecích Hradčanská – Vozovna Střešovice, Prašný most – Podbaba a Vítězné náměstí – Divoká Šárka.

Změny tras se týkají linek: 1, 8, 18, 20, 25, 26, 51, 56, 57. Linka 2 nepojede vůbec. Změny se dotknou i tras některých autobusů MHD. Změní si i některé zastávky a bude zavedena náhradní autobusová doprava. Dojde také k posílení linky metra A.

Bližší informace jsou k dispozici na informačních tabulích v zastávkách v oblasti, které se omezení týká.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru