Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jaká bude ulice Na Pískách? Radnice se ptá občanů
Občané mohou vyplnit online dotazníkové šetření zaměřené na ulici Na Pískách na Hanspaulce. Foto: Praha 6

Jaká bude ulice Na Pískách? Radnice se ptá občanů

Do 30. dubna mají obyvatelé Prahy 6 možnost zapojit se do online dotazníkového šetření zaměřeného na ulici Na Pískách na Hanspaulce. Ta je významnou místní komunikací, která mimo jiné zajišťuje dopravní obslužnost oblastí Beránka, Pernikářka, Mydlářka, sídliště Baba a samotné Hanspaulky.

Připravovaná studie má za úkol navrhnout a posoudit možné dlouhodobé změny v rámci řešení uličního prostoru. V listopadu a prosinci roku 2020 byla zpracována část studie, kdy bylo provedeno geodetické zaměření uličního prostoru, byla provedena analýza stávajícího stavu – vedení technické infrastruktury, řešení a stav komunikací pro pěší a zpomalovací prvky, zelené plochy a parkování, odvodnění, městský mobiliář.

V rámci návrhové části možných změn nyní městská část žádá obyvatele o spolupráci při stanovení aktuálních problémů a námětů na změny. Jde například o problematiku parkování, zón placeného stání, bezpečnost chodců, ale také stavu zeleně a její ochrany. Připomínky se mohou týkat i navazujících ulic, které s ulicí Na Pískách zdánlivě nemusí souviset.

„Nejde o klasický veřejný prostor, protože jsme zde vázáni normami a zákony, ale zajímá nás například, jestli lidé upřednostňují spíše volný prostor nebo jsou ochotni ustoupit parkovacím místům, abychom mohli jasně vymezit prostor mezi živelným parkováním na chodníku a prostorem chodců. Zajímá nás také, jak jsou spokojeni například s rozmístěním zastávek a podobně,“ řekl místostarosta pro dopravu Jiří Lála a dodal: „V rámci rekonstrukce bychom rádi provedli i přípravu pro návrat trolejbusů na tuto trasu.“

Online dotazník najdete zde.Autor: TZ, red

Praha 4 prodloužila nájemní smlouvu s Fidlovačkou

Dnes v 06:51

Divadlo Fidlovačka bude dál bavit diváky v Praze 4 Nuslích. Dnes byla prodloužena nájemní smlouva, kterou podepsali místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) se zástupci scény.

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Včera v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

23. ledna 2022 v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Další články
Nahoru