Dnes Pátek - skorojasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci
Radnice navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Foto: P4

Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci

Jak vnímají park Na Fidlovačce jeho návštěvníci? Co je v něm potřeba zlepšit? Odpovědi na tyto otázky hledal průzkum městské části Praha 4, který proběhl v září a říjnu letošního roku. 

Na zapojení žáků a studentů blízkých škol formou workshopů v parku a dotazování návštěvníků na místě navázala online anketa za účasti 206 respondentů.

Výsledky průzkumu ukazují park jako málo využívanou rekreační plochu s nepříliš uspokojivou údržbou. Zásadním problémem je častý výskyt uživatelů drog.
Respondenti se domnívají, že park je potřeba pročistit a zpřehlednit. Návštěvnost by zvýšily udržované travnaté plochy bez psích výkalů, kvalitnější mobiliář nebo omezení dopravního hluku z Křesomyslovy ulice.

„Začátkem příštího roku vybereme zpracovatele koncepční studie, který na základě získaných podnětů navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Studie bude dokončena a zveřejněna na jaře," říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Seznamte se s podrobnými výsledky průzkumu.
Autor: TZ, red

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru