Dnes Neděle - oblacno -2°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci
Radnice navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Foto: P4

Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci

Jak vnímají park Na Fidlovačce jeho návštěvníci? Co je v něm potřeba zlepšit? Odpovědi na tyto otázky hledal průzkum městské části Praha 4, který proběhl v září a říjnu letošního roku. 

Na zapojení žáků a studentů blízkých škol formou workshopů v parku a dotazování návštěvníků na místě navázala online anketa za účasti 206 respondentů.

Výsledky průzkumu ukazují park jako málo využívanou rekreační plochu s nepříliš uspokojivou údržbou. Zásadním problémem je častý výskyt uživatelů drog.
Respondenti se domnívají, že park je potřeba pročistit a zpřehlednit. Návštěvnost by zvýšily udržované travnaté plochy bez psích výkalů, kvalitnější mobiliář nebo omezení dopravního hluku z Křesomyslovy ulice.

„Začátkem příštího roku vybereme zpracovatele koncepční studie, který na základě získaných podnětů navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Studie bude dokončena a zveřejněna na jaře," říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Seznamte se s podrobnými výsledky průzkumu.
První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru