Dnes Středa - zatazeno 3°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 1°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci
Radnice navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Foto: P4

Jak zlepšit park na Fidlovačce? Odpovídali návštěvníci

Jak vnímají park Na Fidlovačce jeho návštěvníci? Co je v něm potřeba zlepšit? Odpovědi na tyto otázky hledal průzkum městské části Praha 4, který proběhl v září a říjnu letošního roku. 

Na zapojení žáků a studentů blízkých škol formou workshopů v parku a dotazování návštěvníků na místě navázala online anketa za účasti 206 respondentů.

Výsledky průzkumu ukazují park jako málo využívanou rekreační plochu s nepříliš uspokojivou údržbou. Zásadním problémem je častý výskyt uživatelů drog.
Respondenti se domnívají, že park je potřeba pročistit a zpřehlednit. Návštěvnost by zvýšily udržované travnaté plochy bez psích výkalů, kvalitnější mobiliář nebo omezení dopravního hluku z Křesomyslovy ulice.

„Začátkem příštího roku vybereme zpracovatele koncepční studie, který na základě získaných podnětů navrhne kroky potřebné k revitalizaci parku. Studie bude dokončena a zveřejněna na jaře," říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Seznamte se s podrobnými výsledky průzkumu.
Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru