dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
25°C
Jak žít zdravěji v rušném městě? Pořiďte si třeba čistič vzduchu a vody
Kvůli velkému množství dopravy se v ulicích, obytných domech i kancelářích kumuluje značné množství prachu a škodlivin. Ilustrační foto: archiv

Jak žít zdravěji v rušném městě? Pořiďte si třeba čistič vzduchu a vody

Život v Praze, stejně jako v jiných velkoměstech, přináší daň za jednoduchost a rychlost, se kterou je všechno dostupné, a to v podobě méně zdravého prostředí. Zapomínáme na základní zdravé návyky a mnohdy potřebujeme, aby nám je někdo připomínal. Díky technologickým novinkám si ale můžete doma vytvořit čisté a zdravé prostředí, aniž byste se museli stěhovat na venkov.

Čistič vzduchu
Vzduch bývá nejčastější obětí městského života. Kvůli velkému množství dopravy, kterou ještě stále čeká dlouhá cesta k alternativním „zdravým“ pohonům, a průmyslovým zónám se v ulicích, obytných domech i kancelářích kumuluje značné množství prachu a škodlivin, kterému se uniká jen stěží. Řešením je čistič vzduchu. Jednoduché zařízení postavíte do místnosti a nemusíte se o víc starat. Vzduch z interiéru cirkuluje přístrojem a ten jej zbavuje škodlivin a alergenů. Čistič vzduchu tak zajistí úlevu alergikům, ale i lidem bez dýchacích potíží. Změnu pocítíte zejména na kvalitě spánku, ale i na energii, kterou vám čerstvý pročištěný vzduch trvale dodá. 

Čistič vody
Ve městě se do oběhu vody mnohem snadněji dostanou bakterie nebo nebezpečné látky a než se to člověk dozví, může být pozdě. Vodovodní potrubí v domech jsou navíc mnohdy stará a voda z nich není nejkvalitnější. Domácí čistička vody vás ochrání v případě, že se do vody dostanou nežádoucí látky, ale zbaví ji také neviditelných nečistot, které posbírala během své cesty k vašemu kohoutku. Budete mít jistotu, že pijete čistou vodu, a navíc vám bude mnohem více chutnat.

Tip: Jaký čistič vybrat, aby nekazil celkový dojem z interiéru domácnosti a byl dlouhodobě funkční? Podívejte se například na Mi Water Purifier a Mi Air Purifier od značky Xiaomi.

Chytré hodinky
Ve městě mizí vzdálenosti. Ráno nasednete do metra, do auta, do autobusu, vystoupíte před prací či před školou a odpoledne zase zpátky. V případě potřeby si zavoláte Uber a dostanete se kamkoli za pár chvil. Ve městě se snadněji necháme ovládnout neustálým spěchem a povinnostmi a zapomínáme na pauzy a přirozený pohyb. Chytré hodinky neboli SmartWatches změní vaše návyky k lepšímu. Aniž byste si to uvědomovali, zakomponují do vašeho každodenního života chvíle odpočinku a zdravý pohyb a budou vás motivovat k tomu, abyste se více hýbali.


Pohádky, filmy nebo drama. Letní filmová škola ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

17. června 2019 v 08:25

Filmový festival v Uherském Hradišti odstartuje 26. července. Tým Letní filmové školy ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu. Hynek Bočan natočil filmy pro kina i televizi, je také režisérem skvělých seriálů, třeba Zdivočelé země. Na Letní filmové škole Bočan představí historické drama Čest a sláva,...

Vzácné onemocnění bere pacientům energii, krásu i život. Umí udeřit náhle a příčinou není vždy jen genetika

12. června 2019 v 10:48

Napínání a tuhnutí kůže a postupná devastace vnitřních orgánů bez šance na úspěšné vyléčení – takové jsou vyhlídky pacientů se sklerodermií. Kromě toho, že se dotýká jejich fyzického stavu, má zásadní vliv i na estetiku a psychiku.   

Trendy se mění. Kuřáci volají na bezplatnou Národní linku pro odvykání dvakrát častěji

30. května 2019 ve 14:50

Národní linka pro odvykání 800 350 000 u příležitosti Světového dne bez tabáku (31. května) zveřejnila statistiky za uplynulý rok. Její služby loni využilo 907 kuřáků a od října i dalších 53 lidí se závislostí na alkoholu a patologickém hraní. Úspěšnost klientů pod odborným vedením je vysoká –...

Možná budete překvapeni, ale tento jeden z nejčastějších mýtů o jídle je podle odborníků zároveň velký nesmysl

30. května 2019 ve 04:49

Odborníci na poruchy příjmu potravy zvyšují povědomí široké veřejnosti o onemocnění, snaží se o odstraňování strachu ze stigmatizace a boření mýtů spojených s jídlem.

Festival zdravého životního stylu: Den zdraví

28. května 2019 v 07:01

Jednodenní festival zdravého životního stylu nabídne bohatý program partnerů akce, ochutnávky zdravých jídel, informace ze světa zdraví a prevence.

Mordor na Žižkově nahradí rozvlněné věže od Evy Jiřičné

26. května 2019 v 08:47

Návrh nejznámější české architektky Evy Jiřičné zvítězil ve velké mezinárodní architektonické soutěži na nové řešení lokality po nefunkční telekomunikační budově bývalého Telecomu na Žižkově. 

Další články
Nahoru