Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volby 2017

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu nerada vyklízela pozice.

Straně TOP 09 odevzdalo ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 hlas celkem 135 tisíc pražských voličů. Na území Prahy to znamenalo 23 procent odevzdaných hlasů. Nyní to bylo 77 tisíc voličů (12,6 %).

„Ukázalo se, že TOP 09 má nejsilnější zázemí v Praze, ale je to zázemí ubývající. Hodně voličů nám uteklo k pirátům. Ti se tváří, že toho v Praze dost zařídili, ale není to pravda,“ sdělil předseda klubu TOP 09 v pražském zastupitelstvu Václav Novotný.

„Snažili jsme se prezentovat naši práci v Praze jako kolektivní dílo bez jasného lídra, ale na úspěchu jiných stran je vidět, že to společnost chce jinak. Chce lídra, kolektivní práce více politiků je vnímána spíše jako handicap. Pražská TOP 09 si musí rychle vybrat jasného kandidáte na primátora. Tyto volby ukázaly, že politika je o symbolech. Chtělo by se říci bohužel, ale jde o realitu, které se musíme přizpůsobit,“ dodal Novotný.

Ve volbách do pražského zastupitelstva v roce 2014 získala TOP 09 celkem 20% hlasů.


Autor: red

Poslanecký klub ODS si zvolil vedení

24. října 2017 v 15:41

Občanští demokraté dnes na prvním zasedání poslaneckého klubu v novém složení zvolili vedení.

Jak zastavit v metropoli úbytek voličů? Pražská TOP 09 musí rychle najít kandidáta na primátora

22. října 2017 v 11:04

Ačkoli voliči v Praze zachránili účinkování TOP 09 v Poslanecké sněmovně i na další čtyři roky, přesto má pražská buňka strany o čem přemýšlet. Od voleb v roce 2013 ztratila v metropoli desítky tisíc voličů. Příští rok se konají komunální volby a pravicová strana by v pražském zastupitelstvu...

U volebního štábu SPD proběhla demonstrace proti volebnímu úspěchu krajní pravice

22. října 2017 v 09:20

V sobotu 21. října krátce po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny proběhla u volebního štábu čtvrté nejsilnější strany SPD – Tomio Okamura spontánní demonstrace.

Další články
Nahoru