Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jak začít podnikat? Bez nápadu a podnikatelského plánu se neobejdete
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: unsplash.com

Jak začít podnikat? Bez nápadu a podnikatelského plánu se neobejdete

Chcete se konečně pustit do vlastního podnikání, stále však váháte? Máme pro vás pár tipů, jak začít a co nejvíc zvýšit pravděpodobnost úspěchu.

Jaké jsou předpoklady úspěšného projektu?

Nebudeme vám nic nalhávat. Úspěšných podnikatelů je minimum. Nápady ani peníze na podnikání nerostou na stromech a většina podnikatelů končí do několika let od založení živnosti. Úspěšné podnikatele spojuje několik vlastností, na které se podíváme později. Teď se podíváme na to, co spojuje úspěšné projekty?

Originální a neotřelý nápad? Nemusíte to zase až tak přehánět

Většina článků a knih o úspěšných podnikatelích mluví o jednom společném: originalitě podnikatelského nápadu. Je tomu ale skutečně tak? Je opravdu nutné přijít na trh s produktem, který otřese světem a naprosto změní zavedené pořádky?

Samozřejmě pokud takový nápad máte, stejně jako prostředky na jeho realizaci, tak je to naprosto skvělé a směle do toho. Ale ani v opačném případě se nemusíte bát neúspěchu.

Chcete nastartovat vlastní e-shop, třeba s kávou? Nebo je vaší vášní akvaristika a chcete začít podnikat v tomto oboru? Ani v jednom případě jistě nebudete první. To však neznamená, že nebudete slavit úspěch.

Stačí přijít s malou změnou oproti konkurenci. Může to být přívětivost e-shopu nebo naprosto dokonalý zákaznický servis.

Buďte originální. Ale rozhodně to s originalitou přehánět nemusíte. Občas i v podnikání méně znamená více.

Předpoklady a vlastnosti úspěšného podnikatele

Podnikatelský nápad (a peníze) však nejsou to jediné, co budete k rozjezdu podnikání potřebovat. Úspěšné podnikatele spojují i klíčové vlastnosti, bez kterých je podnikání výrazně náročnější.

Jedná se například o dostatečnou motivaci, píli a disciplínu. Zvlášť, pokud podnikání rozjíždíte během zaměstnání či dokonce ještě navíc s dětmi. Současně se neobejdete bez dostatku času a kontaktů v oboru.

Ještě, než se do toho pustíte, zeptejte se sami sebe i na to, jak dobře znáte situaci na trhu a jak moc dobře jste obeznámeni s celkovou legislativou jak kolem samotného podnikání, tak přímo v tom oboru, ve kterém budete pracovat.

Dalším důležitým předpokladem úspěchu je podnikatelský plán, ve kterém definujete strategii i finanční stránku vašeho podnikání. Před samotným vstupem do podnikatelského světa byste se měli seznámit s tím, co je a jak funguje cashflow, ale i s dalšími finančními termíny, které vám budoucí práci výrazně usnadní.


Tesco spustilo kampaň pro Online nákupy

14. května 2022 ve 13:04

Tesco spustilo novou kampaň „Nenechte se opít…“. Vzhledem k situaci na trhu s potravinami je smyslem kampaně Tesca zaměřit se na ceny u online nákupů formou srovnání cen s konkurenčním Rohlíkem. Výsledkem srovnávacích nákupů je úspora, kterou Tesco zákazníkům přináší u 37 produktů(1) ze...

Pražská strojírna uzavírá rok se ziskem

5. května 2022 v 08:09

Dceřiná společnost Dopravního podniku hlavního města Prahy Pražská strojírna zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2021. Komplikovaný rok sužovaný covidovými restrikcemi a nárůsty cen uzavřela s hospodářským výsledkem 43,6 mil. korun před zdaněním. 

Projekt Prahy 1 Corrency odstartoval, občané i podnikatelé se mohou nadále registrovat

4. května 2022 v 11:10

Radnice první městské části zahájila vlastní realizaci projektu Corrency, jehož cílem je podpořit jednotlivé živnostenské provozovny na území Prahy 1 a zároveň posílit koupěschopnost zdejších občanů. Dobrou zprávou je také to, že občané i živnostníci a podnikatelé, kteří to dosud nestihli, se...

V prvním kvartálu začalo podnikat 20 111 živnostníků. Téměř stejný počet ale podnikání ukončil

3. května 2022 v 10:39

Za první tři měsíce letošního roku prostřednictvím živnostenského oprávnění začalo podnikat 20 111 osob, což je o desetinu víc než ve stejném období roku 2021. Celkový počet podnikatelů – fyzických osob v ČR se ale zvýšil jen o 427 na 2 179 683. Aktuální přehled zveřejnila poradenská společnost...

DLA Piper asistovala skupině Karlín Group při společné investici do rezidenčních projektů s PPF Real Estate

2. května 2022 v 10:00

DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Karlín Group, přednímu českému developerovi rezidenčních a administrativních budov, při prodeji 50% podílu ve dvou rezidenčních projektech developerské společnosti PPF Real Estate.

Začal Huawei Global Analyst Summit

27. dubna 2022 ve 12:35

Odstartoval 19. ročník Huawei Global Analyst Summit v čínském Šen-čenu, kde zástupci technologického giganta Huawei seznámili návštěvníky s nejnovějšími průmyslovými trendy i svou představou zelenější budoucnosti. 

Falešné SMS zprávy se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky, varuje innogy

27. dubna 2022 v 07:04

innogy varuje před podvodnými SMS, které se snaží vylákat platby za údajné nedoplatky energií. V posledních dvou dnech zajistila innogy několik pokusů o podvodné jednání formou rozesílání SMS a následné vymáhání falešných nedoplatků za dodávky energií. Jedná se zatím jen o několik případů, ale...

V prvním čtvrtletí vzniklo v Česku 7611 společností, o 416 méně než minulý rok

19. dubna 2022 ve 12:26

V březnu vzniklo v České republice 2 588 obchodních společností, o 66 méně než v únoru. Zároveň zaniklo 1 109 společností, tedy stejně jako o měsíc dříve. Během celého prvního čtvrtletí letošního roku potom vzniklo 7 611 obchodních společností, o 416 méně než o rok dříve. Současně zaniklo...

Po půl roce končí záchranný režim pro bývalé zákazníky Bohemia Energy

14. dubna 2022 v 08:27

V neděli 17. dubna uplyne pro bývalé zákazníky dodavatelů energií ze skupiny Bohemia Energy šestiměsíční ochranná lhůta, ve které si měli zvolit nového dodavatele plynu a uzavřít nové standardní smlouvy na dodávky plynu.

Další články
Nahoru