Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Jak začít podnikat? Bez nápadu a podnikatelského plánu se neobejdete
ByznysKomerční sdělení
Ilustrační foto: unsplash.com

Jak začít podnikat? Bez nápadu a podnikatelského plánu se neobejdete

Chcete se konečně pustit do vlastního podnikání, stále však váháte? Máme pro vás pár tipů, jak začít a co nejvíc zvýšit pravděpodobnost úspěchu.

Jaké jsou předpoklady úspěšného projektu?

Nebudeme vám nic nalhávat. Úspěšných podnikatelů je minimum. Nápady ani peníze na podnikání nerostou na stromech a většina podnikatelů končí do několika let od založení živnosti. Úspěšné podnikatele spojuje několik vlastností, na které se podíváme později. Teď se podíváme na to, co spojuje úspěšné projekty?

Originální a neotřelý nápad? Nemusíte to zase až tak přehánět

Většina článků a knih o úspěšných podnikatelích mluví o jednom společném: originalitě podnikatelského nápadu. Je tomu ale skutečně tak? Je opravdu nutné přijít na trh s produktem, který otřese světem a naprosto změní zavedené pořádky?

Samozřejmě pokud takový nápad máte, stejně jako prostředky na jeho realizaci, tak je to naprosto skvělé a směle do toho. Ale ani v opačném případě se nemusíte bát neúspěchu.

Chcete nastartovat vlastní e-shop, třeba s kávou? Nebo je vaší vášní akvaristika a chcete začít podnikat v tomto oboru? Ani v jednom případě jistě nebudete první. To však neznamená, že nebudete slavit úspěch.

Stačí přijít s malou změnou oproti konkurenci. Může to být přívětivost e-shopu nebo naprosto dokonalý zákaznický servis.

Buďte originální. Ale rozhodně to s originalitou přehánět nemusíte. Občas i v podnikání méně znamená více.

Předpoklady a vlastnosti úspěšného podnikatele

Podnikatelský nápad (a peníze) však nejsou to jediné, co budete k rozjezdu podnikání potřebovat. Úspěšné podnikatele spojují i klíčové vlastnosti, bez kterých je podnikání výrazně náročnější.

Jedná se například o dostatečnou motivaci, píli a disciplínu. Zvlášť, pokud podnikání rozjíždíte během zaměstnání či dokonce ještě navíc s dětmi. Současně se neobejdete bez dostatku času a kontaktů v oboru.

Ještě, než se do toho pustíte, zeptejte se sami sebe i na to, jak dobře znáte situaci na trhu a jak moc dobře jste obeznámeni s celkovou legislativou jak kolem samotného podnikání, tak přímo v tom oboru, ve kterém budete pracovat.

Dalším důležitým předpokladem úspěchu je podnikatelský plán, ve kterém definujete strategii i finanční stránku vašeho podnikání. Před samotným vstupem do podnikatelského světa byste se měli seznámit s tím, co je a jak funguje cashflow, ale i s dalšími finančními termíny, které vám budoucí práci výrazně usnadní.


Technologie hlavního města Prahy získala licenci pro obchod s energiemi

24. listopadu 2022 ve 12:49

Energetický regulační úřad udělil městské společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP) na dobu 5 let licenci pro obchod s elektřinou a plynem. Primární motivací THMP stát se licencovaným obchodníkem je stabilní zajištění energií pro veřejné osvětlení a pro další technologické celky, které...

Vyzkoušejte si obory budoucnosti na VŠCHT

22. listopadu 2022 v 06:36

Chemická kybernetika, biochemie a mikrobiologie, environmentální analýza či vodíkové technologie a nanomateriály. Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 25. a 26. listopadu dny otevřených dveří, na nichž představí zájemcům široké spektrum studijních programů budoucnosti. Kromě toho...

Společnost innogy uspořádala podzimní sbírku pro Armádu spásy

21. listopadu 2022 v 07:57

Vždy, když vyhlásíme v innogy sbírku, víme, že toho bude hodně. Ale letošní podzimní sbírka pro Armáda spásy předčila naše očekávání. Předali jsme zástupcům Armády spásy v Moravskoslezském kraji skutečně pořádnou nálož krabic a pomoci tak potřebným. Teplé oblečení, deky a spacáky pro klienty bez...

Na ČVUT bude možné studovat kvantovou informatiku

14. listopadu 2022 v 07:46

Kvantová informatika je nový magisterský studijní program, který od akademického roku 2024/25 nabídne studentům ČVUT v Praze. Jedná se o celoškolský magisterský program cílený na nejmodernější trendy v informatice. Pro zajištění výuky budou také vybudovány Laboratoře kvantové komunikace a...

Společnost innogy provádí servis plynových kotlů, hlídá termíny dalších prohlídek

12. listopadu 2022 ve 20:49

Společnost innogy nabízí zákazníkům péči o plynový kotel. Servis provádějí zkušení technici, kteří mají všechna potřebná oprávnění. Důkladná prohlídka trvá alespoň 60 minut. 

V říjnu bylo vyhlášeno 49 firemních bankrotů, nejméně za tento rok

11. listopadu 2022 v 11:36

V říjnu bylo v České republice vyhlášeno 49 bankrotů obchodních společností, 381 bankrotů fyzických osob podnikatelů a 958 osobních bankrotů. Zároveň bylo podáno 77 návrhů na bankrot obchodních společností, 360 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 978 návrhů na osobní...

Tipy, jak ušetřit nějakou tu kačku za energie

9. listopadu 2022 v 19:21

Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze ušetřit za energie. Jsou mezi nimi známé zásady, ale i postupy, které nás třeba nenapadnou, a přitom lze díky nim snížit náklady za energie. 

Jak technologie ovlivňují lidskou společnost, zkoumají na ČVUT

9. listopadu 2022 v 09:14

Jakou historickou roli hrají technologie ve formování společnosti? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět 13. listopadu konference Technologie ve společnosti. Hlavním řečníkem bude Iain Standen, CEO organizace Bletchley Park Trust, kde během druhé světové války Alan Turing a kolegové dešifrovali...

innogy: Desatero pro efektivní a úsporné vaření

6. listopadu 2022 ve 14:08

Energeticky náročným místem každé domácnosti je kromě topení i kuchyně. Stačí přitom málo, abyste dosáhli významných úspor elektřiny, plynu a vody. Společnost innogy zveřejnila praktické rady, jak lze v kuchyni ušetřit.

PVK se připojily k akci Milostivé léto II

5. listopadu 2022 v 09:02

Společnost Pražské vodovody a kanalizace se dobrovolně připojila k celospolečenské akci Milostivé léto. Umožňuje tím svým odběratelům – fyzickým osobám, do 31. prosince úhradu jejich dlouhodobě neuhrazených pohledávek bez jakýchkoliv dodatečných sankčních poplatků.

Další články
Nahoru