dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Velikonoce

Jak vyznat originálně lásku či jiné sympatie? Napište vzkaz na vajíčko v srdci Prahy

Návštěvníci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze mohou napsat jakýkoliv vzkaz na barevné vajíčko a ozdobit jím některou z bříz. Na stromech v centru Prahy jich visí už stovky. Také v průběhu nadcházejících velikonočních svátků je všem zájemcům budou rozdávat dva maskoti v podobě zajíců a jednoho kuřete.

Organizátoři trhů rozdali během uplynulých dvou víkendů už stovky vajíček, na které návštěvníci trhů nejčastěji píší svoje jméno a děti malují zvířata a různé symboly.

„Na vajíčkách se objevují především zvířata, květiny, srdce nebo čtyřlístky. Lidé je berou z rukou veselé plyšové party jako symboly jara, takže na ně píší také vzkazy jako veselé Velikonoce nebo vyznání lásky. Nejčastěji tam však najdete jména hostů trhů,“ upřesňuje Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která tyto Velikonoční trhy pořádá.

Organizátoři atrakci připravili pro hosty trhů o víkendech letos poprvé. „Je to podobné jako když v zahraničí lidé věší zámky na mosty, tady se ale mohou kreativně zapojit a vlastně nám i pomohou s výzdobou,“ usmívá se Libor Votruba.

Vajíčka zdobí cizinci i Češi a děti i dospělí. Jak naloží organizátoři s vajíčky na konci trhů, zatím nevědí. „Uvidíme, v jakém budou stavu, přece jen visí venku a letošní počasí je opravdu aprílové,“ uzavírá Libor Votruba.

Největší Velikonoční trhy v České republice potrvají na Staroměstském a Václavském náměstí až do soboty 11. dubna, kdy mohou všichni návštěvníci popsat nebo namalovat svoje vejce naposledy.


Velikonoční trhy v centru Prahy rozezvučí dechový festival

7. dubna 2017 v 10:30

Velikonoční trhy v srdci české metropole roztančí v sobotu 8. dubna dechová hudba. Na dvě stovky hudebníků v doprovodu mažoretek projdou v průvodu centrem Prahy a společně si zahrají na pódiu Staroměstského náměstí. Zazní nejznámější písně předních českých i zahraničních skladatelů, jako jsou...

Na náměstí Republiky začaly jarní trhy

15. března 2017 ve 12:50

Na náměstí Republiky v centru Prahy začaly jarní trhy. Potrvají zde do 31. března, kdy je vystřídají velikonoční trhy. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků.

Velikonoční jarmark v Troji nabídne i tyčinky, na kterých si pochutnával prezident Masaryk

18. března 2016 v 07:21

V trojské botanické zahradě se po oba víkendové dny koná od 9 do 18 hodin jarmark. „Oslavte příchod jara a naučte se plést velikonoční pomlázky. Probouzející se přírodou se ponese například vůně čerstvě mleté kávy, grilovaného masa či koření. Nezapomeňte si prohlédnout i výstavu orchidejí, která...

Magistrát bude hostit velikonoční jarmark. Své výrobky představí školy i chráněné dílny

9. března 2016 v 07:23

Velikonoční jarmark s prezentacemi výrobků chráněných dílen, terapeutických skupin i ukázkami prací studentů pražských odborných škol se uskuteční ve středu 16. března od 9 do 17 hodin ve vestibulu Škodova paláce.

Další články
Nahoru