dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražské krimi

Jak vysvětlili studenti VŠ tento morálně zvrhlý čin? Sorry, prostě nás při cestě z restaurace napadl tento druh „zábavy“

Policistům se podařilo vypátrat dva výtržníky, kteří v noci 6. června poškodili památník Obětem komunismu na Újezdu a na díle způsobili škodu za několik desítek tisíc korun. Jedná so o české studenty vysoké školy ve věku devatenáct a dvacet let.

„Detektivové museli vyhodnotit hodiny záběrů ze všech bezpečnostních kamer v okolí události a zjistit, kudy mladíci přišli a posléze odešli. A to se jim podařilo do posledního. Díky této složité a zdlouhavé práci se jim nakonec podařilo mladíky nejen ztotožnit, ale také následně obvinit,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„K dopadení pomohl náš kamerový systém, který sledoval jednotlivé kroky pachatelů až k místu, kde si jeden z výtržníků vybíral hotovost z bankomatu, na základě této skutečnosti byla zjištěna totožnost pachatele. Rodiče těchto studentů se přihlásili k uhrazení veškeré vzniklé škody,“ uvedla mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.  

Až bude socha opravena, tak bude teprve známa konečná cena k zaplacení. Na základě rozhodnutí státního zástupce bude znám osud těchto mladíků. Za tento delikt, trestný čin poškození cizí věci, hrozí pachatelům až dva roky odnětí svobody. Pokud ovšem dojde k zaplacení škody, je pravděpodobné, že dojde k podmíněnému zastavení trestního stíhání dle § 307 trestního řádu.

„Oba obvinění svého jednání litovali. Zároveň také uvedli, že se z jejich strany v žádném případě nejednalo o jakkoliv cílený útok. Prostě je při cestě z restaurace napadl tento druh ,zábavy´,“ dodal Hulan.

„Jsem rád, že díky našemu kamerovému systému a díky dobré práci Policie ČR se podařilo dopadnout  pachatele. Věřím, že si mládenci vezmou z toho ponaučení a že už se podobného činu nedopustí,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru