Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ByznysDopravaKomerční sdělení

Jak vybrat firemní auto?

Vybíráte firemní auto, ale nejste si jisti, jak na to? Máme pro vás několik tipů, které vám s výběrem pomohou, a také vám řekneme, která auta jsou mezi podnikateli oblíbená. 
autopalace-cz-prazskypatriot-cz-foto

Ilustrační foto: Unsplash.com

Výběr firemního auta se řídí jinými faktory, než když se poohlížíte po autě pro sebe a svou rodinu. Specifické požadavky se budou týkat zejména toho, aby vůz plnil reprezentativní funkci, zároveň byl bezpečný a vhodný do města i na delší cesty. Podle čeho se při výběru rozhodovat?  

  1. Určete své potřeby. Než nějaké auto koupíte, je důležité určit své potřeby. Vezměte v potaz účel vozu, počet cestujících, které bude převážet, objem potřebného zavazadlového prostoru a jízdní podmínky.
  2. Stanovte si rozpočet. Určete, kolik jste ochotni za vůz utratit, včetně nákladů na průběžnou údržbu a nákup paliva. To vám pomůže zúžit výběr a vyhnout se přílišným výdajům.
  3. Prozkoumejte trh. Prozkoumejte trh, abyste našli vůz, který nejlépe splňuje vaše potřeby a odpovídá vašemu rozpočtu. Podívejte se na vlastnosti, jako je spotřeba paliva, hodnocení bezpečnosti a spolehlivost.
  4. Leasing, nebo koupě? Zvažte, zda si chcete vůz pronajmout, nebo koupit. Operativní leasing může být lepší volbou, pokud chcete mít nízké měsíční výdaje a nechcete nést náklady na údržbu. 

Která auta jsou mezi firmami oblíbená?

Existuje několik modelů vozů, které se v České republice běžně používají jako služební. Většinou v nich uvidíte jezdit manažery a pracovníky s vyšším postavením ve firemní hierarchii. 

  • Škoda Superb je oblíbenou volbou mezi firemními vozy v České republice. Je prostorná, pohodlná a má prémiový vzhled. Výhodou jsou i nízké náklady na údržbu a vysoká hodnota při dalším prodeji, což z tohoto auta dělá pro firmy praktickou a ekonomickou volbu.
  • BMW řady 5 je další oblíbenou variantou. Jde o stylový a luxusní vůz s pokročilými bezpečnostními prvky a výkonným motorem. K dispozici je také v hybridní a elektrické verzi, které mohou poskytovat daňové výhody, což jistě ocení mnoho majitelů firem.
  • Audi A6 je sofistikovaný a kultivovaný vůz, který je často využíván jako služební auto. Má prostorný a pohodlný interiér, vynikající jízdní vlastnosti a pokročilé technologické funkce. Stejně jako BMW řady 5 je k dostání v hybridní i elektrické verzi. 

Výběr firemního vozu bude ale nakonec vždy záviset na konkrétních potřebách a preferencích firmy a zaměstnanců, kteří budou auto využívat. Proto nezapomínejte zohlednit faktory, které jsme zmínili na začátku článku. Užitečná bude určitě také konzultace s odborníkem, který vám nabídne auto odpovídající vašim představám. Myslete rovnou i na komplexní pojištění automobilu a zvolte výhodné povinné ručení.


Hledáte práci? Praha 4 ji nabízí na radnici i ve školách a školkách

Včera v 10:42

Radnice hledá zaměstnance na úřad MČ Praha 4, tak i ve zřizovaných školách a mateřských školách.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

Včera v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení pořádala v Praze konferenci

21. dubna 2024 v 09:10

V kongresovém Top Hotelu Praha se ve dnech 18. a 19. dubna konala 62. konference Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení. Tématem akce bylo ekologické, hospodárné a bezpečné veřejné osvětlení. Generálním partnerem konference byla městská společnost Technologie hlavního města Prahy. „Děkujeme za...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

innogy: Oslava myšlenek a nápadů, které mění svět k lepšímu

19. dubna 2024 v 16:43

Světový den kreativity a inovací, který připadá na 21. dubna, byl založen s cílem podpořit kreativní myšlení a inovace ve všech aspektech lidského rozvoje. Původně šlo o reakci Marci Segalové na článek o kreativní krizi v Kanadě v roce 2001.

Další články
Nahoru