Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
ByznysDopravaKomerční sdělení

Jak vybrat firemní auto?

Vybíráte firemní auto, ale nejste si jisti, jak na to? Máme pro vás několik tipů, které vám s výběrem pomohou, a také vám řekneme, která auta jsou mezi podnikateli oblíbená. 
autopalace-cz-prazskypatriot-cz-foto

Ilustrační foto: Unsplash.com

Výběr firemního auta se řídí jinými faktory, než když se poohlížíte po autě pro sebe a svou rodinu. Specifické požadavky se budou týkat zejména toho, aby vůz plnil reprezentativní funkci, zároveň byl bezpečný a vhodný do města i na delší cesty. Podle čeho se při výběru rozhodovat?  

  1. Určete své potřeby. Než nějaké auto koupíte, je důležité určit své potřeby. Vezměte v potaz účel vozu, počet cestujících, které bude převážet, objem potřebného zavazadlového prostoru a jízdní podmínky.
  2. Stanovte si rozpočet. Určete, kolik jste ochotni za vůz utratit, včetně nákladů na průběžnou údržbu a nákup paliva. To vám pomůže zúžit výběr a vyhnout se přílišným výdajům.
  3. Prozkoumejte trh. Prozkoumejte trh, abyste našli vůz, který nejlépe splňuje vaše potřeby a odpovídá vašemu rozpočtu. Podívejte se na vlastnosti, jako je spotřeba paliva, hodnocení bezpečnosti a spolehlivost.
  4. Leasing, nebo koupě? Zvažte, zda si chcete vůz pronajmout, nebo koupit. Operativní leasing může být lepší volbou, pokud chcete mít nízké měsíční výdaje a nechcete nést náklady na údržbu. 

Která auta jsou mezi firmami oblíbená?

Existuje několik modelů vozů, které se v České republice běžně používají jako služební. Většinou v nich uvidíte jezdit manažery a pracovníky s vyšším postavením ve firemní hierarchii. 

  • Škoda Superb je oblíbenou volbou mezi firemními vozy v České republice. Je prostorná, pohodlná a má prémiový vzhled. Výhodou jsou i nízké náklady na údržbu a vysoká hodnota při dalším prodeji, což z tohoto auta dělá pro firmy praktickou a ekonomickou volbu.
  • BMW řady 5 je další oblíbenou variantou. Jde o stylový a luxusní vůz s pokročilými bezpečnostními prvky a výkonným motorem. K dispozici je také v hybridní a elektrické verzi, které mohou poskytovat daňové výhody, což jistě ocení mnoho majitelů firem.
  • Audi A6 je sofistikovaný a kultivovaný vůz, který je často využíván jako služební auto. Má prostorný a pohodlný interiér, vynikající jízdní vlastnosti a pokročilé technologické funkce. Stejně jako BMW řady 5 je k dostání v hybridní i elektrické verzi. 

Výběr firemního vozu bude ale nakonec vždy záviset na konkrétních potřebách a preferencích firmy a zaměstnanců, kteří budou auto využívat. Proto nezapomínejte zohlednit faktory, které jsme zmínili na začátku článku. Užitečná bude určitě také konzultace s odborníkem, který vám nabídne auto odpovídající vašim představám. Myslete rovnou i na komplexní pojištění automobilu a zvolte výhodné povinné ručení.


Festival Rock for People bude v ekologičtějším kabátě

Včera v 16:28

Tradiční hudební festival Rock for People, který se uskuteční 8.-11. června v Parku 360 v Hradci Králové, fandí ekologii. Proto se hlavním partnerem na poli mobility stala automobilka Toyota. Ta zajistí dopravu svými modely s nulovými emisemi, které využijí i největší hvězdy letošního ročníku jako...

V Česku za první čtyři měsíce roku přibylo 4 870 firem, nejméně za poslední tři roky

Včera ve 12:13

V dubnu vzniklo v České republice 2 159 obchodních společností, což je o 555 méně než v březnu a nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 1 133 společností, o 250 méně než v březnu a nejméně od loňského srpna. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 026 obchodních společností, což je...

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Praha je pátou nejžádanější kongresovou destinací světa

28. května 2023 v 18:48

Praha v loňském roce přivítala podle agregovaných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) a Prague Convention Bureau (PCB) téměř čtyři tisíce akcí s 616 000 delegáty. Ačkoliv se oproti pandemickým rokům jednalo o přírůstek v hodnotě několika stovek procent, kongresová Praha se zatím zdaleka...

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Sirotčinec v Kongu z ČVUT slaví světový úspěch

24. května 2023 v 08:08

Soutěžní návrh vzniklý na Projektovém maratonu se úspěšně prosadil ve 43. ročníku prestižní architektonické soutěže World Architecture Award. V každém ročníku se vybírají nejlepší z projektů v kategorii Architektura nebo interiér. A projekt ICWD – zázemí pro sirotky v Kongu – byl oceněn...

Odborníci z oblasti chytrých měst a udržitelné mobility představí nové poznatky

23. května 2023 v 09:07

Fakulta dopravní ČVUT v Praze v letošním roce slaví 30 let od svého založení, a u této příležitosti pořádá ve dnech 25. a 26. května v Národní technické knihovně dvě významné akce: 21. ročník Evropského dopravního kongresu (ETC) společně s 9. ročníkem mezinárodního sympozia Smart Cities Symposium...

Pražský hotel Don Giovanni zahájil oslavy 30 let s místními policisty

21. května 2023 ve 21:11

V rámci oslav 30 let od založení hotelu Don Giovanni poblíž stanice metra Želivského, pohostili v uplynulých dnech zaměstnanci hotelu řadové policisty z Prahy 3 na slavnostním obědě.

Další články
Nahoru