Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak vybrat dokonalý odstín rtěnky: odborné rady
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Prostock-studio / shutterstock.com

Jak vybrat dokonalý odstín rtěnky: odborné rady

Obyčejná rtěnka ve správně zvoleném odstínu dokáže proměnit každou dámu ve fatální krásku, business woman nebo teenagera. Tento kosmetický produkt nesmí chybět v žádné kosmetické taštičce.

Často při nákupu vyvstává otázka, jak si vybrat odstín rtěnky z obrovského sortimentu zahrnující různé značky, textury a odstíny. Je nejlepší v tom případě vzít v úvahu hlavně barvu pleti, očí a vlasů. V našem článku se dozvíte, jak vybrat nejlepší rtěnku ve vhodném pro vás odstínu podle těchto kritérií. Široký sortiment rtěnek najdete na webových stránkách MAKEUP, prohlédněte si ho zde: https://makeup.cz/categorys/23444/.  

Jak vybrat odstín rtěnky podle tónu pleti?

Při výběru perfektního odstínu rtěnky byste měly vzít v úvahu tón a podtón pleti. Chcete-li určit tón, v přirozeném světle si pečlivě prohlédněte svou pleť, přičemž zvláštní pozornost věnujte oblasti kolem úst. Rozlišujeme takové tóny pleti: bledý, světlý, zlatý, olivový, snědý, tmavý atd. 

rtenky-2

Foto: PearlWinchester / shutterstock.com

Podtón je barva, která je tvořena pigmenty v pokožce. Rozlišujeme tři: studený (růžový), teplý (žlutý) a neutrální (šedý). Chcete-li určit svůj podtón, podívejte se na své zápěstí v přirozeném světle. Pokud jsou žíly namodralé nebo modré, máte studený podtón, pokud jsou zelené – teplý, a pokud obojí (nebo modrozelený) – neutrální. 

  • Ke světlé pleti se nejvíce hodí téměř všechny nude odstíny, zejména světle broskvový a růžový. Pokud máte rády červenou, pak je lepší zvolit se studeným podtónem. Beauty tip: nejlepší nude rtěnka by neměla splývat s barvou pleti. V jiném případě se rty na obličeji jednoduše „ztratí“.

  • Pokud je barva vaší pleti blíže k béžové, vyzkoušejte bobulovité a fialové rtěnky.

  • Pokud máte olivovou, tmavou nebo snědou pleť, pak dejte přednost tmavě růžové, sytě korálové a barvám s oranžovým podtónem.

  • Pro pleť s teplým podtónem jsou vhodné rtěnky ve světle růžovém nebo broskvovém odstínu.

  • Pokud máte pleť se studeným podtónem obraťte pozornost na hnědé a béžové odstíny – cappuccino nebo čokoládový.

  • Majitelky neutrálního tónu pleti by měly upřednostnit s odstíny z teplých i studených barevných palet. 

Jak vybrat odstín rtěnky podle barvy očí?

Hnědé oči. Obraťte pozornost na vínové, švestkové, čokoládové odstíny. Jasně šarlatové rty budou také vypadat skvěle, ale taková barva přitahuje větší pozornost okolí. Navíc vyžaduje dokonalé líčení, protože jakákoliv chyba bude patrná. Je třeba mít na paměti, že velmi tmavé odstíny nejsou vhodné pro hnědé oči.  

Zelené oči. Růžové, terakotové a oranžové odstíny budou tou nejlepší volbou. Můžete taky experimentovat s malinovými, korálovými a švestkovými odstíny.  Zpravidla se líčení vytváří tak, aby zdůraznilo nádhernou barvu očí, takže nejlepší volbou v tom případě budou neutrální rtěnky. 

Modré oči. Krásu modrookých dívek zdůrazňují růžové, třešňové, pastelové rtěnky. Sytější odstíny vytváří kontrast a zdůrazňují hloubku barvy očí. Ty, které preferují klidnější odstíny, měly by obrátit pozornost na béžové, broskvové, pudrové tóny. 

Šedé oči. Je vhodná většina odstínů – od béžové po marsala. Zajímavý efekt získáte při použití terakotových, vínových, švestkových, tmavě karmínových rtěnek. Pro večerní líčení se perfektně hodí sytější barvy. 

Jak vybrat odstín rtěnky podle barvy vlasů?

Blondýnky by se měly přihlédnout ke všem klidnějším barvám. V denním líčení dejte přednost růžové nebo broskvové rtěnce, a pro večerní se bude hodit švestková nebo korálová. 

Zrzkám doporučujeme volit hnědé, korálové, hnědo-broskvové, tmavě růžové a švestkové rtěnky. K syté červené barvě vlasů se budou stále dobře hodit teplé červené tóny. Pro velkolepý večerní make-up je nejlepší variantou rtěnka ve vínovém odstínu.  

Dívkám s černou barvou vlasů sluší výrazné odstíny, například sytě růžová a červená. Švestková a tmavě růžová rtěnky vypadají velmi působivě a perfektně se budou hodit na party.  

Ke hnědým vlasům se hodí téměř jakýkoliv odstín rtěnky. Samozřejmě existují takové, které vypadají atraktivněji, například růžová, švestková a šarlatová. Pro vytvoření večerního make-upu je nejlepší použít rubínové odstíny, které dodají celému vzhledu tajemnost a zvláštní kouzlo. 


40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Další články
Nahoru