Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životKomerční sdělení

Jak vybrat bezpečný zámek do vstupních dveří do domu?

Klasické dveře se starou vložkou a obyčejným zámkem jsou velkým lákadlem na zloděje a nejinak je tomu v Praze. Pokud vás už někdy vykradli, moc dobře víte, jak důležité je správné zabezpečení vašeho domu. Jestli vás tento nepříjemný zážitek naštěstí ještě nepotkal, ale chcete mít jistotu, že dobře chráníte svou rodinu i majetek, nesmíte podcenit výběr kvalitního zámku. Jak na to?

Vstupní dveře s certifikátem 

domy-antracit-1-2 Pokud nechcete měnit pouze zámek, což není vždy ta správná varianta, pak je sázka na jistotu koupě kvalitních vstupních dveří do domu s certifikátem.

Ty už jsou vybaveny zámkem s certifikací podle normy ČSN P ENV 1627 nebo Národního bezpečnostního úřadu.

Rozhodně nekupujte dveře, které nemají potřebnou certifikaci. Zbytečně byste totiž investovali do nekvalitního výrobku, od kterého byste nemohli čekat stoprocentní funkčnost.

Kvalitní zámek je potřeba čas od času promazat, případně seřídit. A výroba dalších klíčů k němu by měla být vždy možná pouze na základě předložení bezpečnostní karty.

Jen tak budete mít jistotu, že se k vám nedostane nezvaný návštěvník s načerno vyrobenou kopií vašeho klíče. 

Dbejte požadavků pojišťovny 

zamek-a-klice K nákupu vstupních dveří do rodinného domu s bezpečnostním zámkem vyberte ověřenou společnost, která má certifikované výrobky, dlouholeté zkušenosti a pozitivní recenze. Díky takovým vstupním dveřím totiž můžete získat lepší cenu na pojištění vaší domácnosti. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější vstupní dveře do rodinných domů máte, tím lepší podmínky můžete získat.

Ideální jsou vstupní dveře s přídavným zámkem

Pokud sáhnete po bezpečnostních vstupních dveřích, nemůžete udělat špatně. Mají vícebodové zamykání už ve své konstrukci, často se tak můžete spolehnout až na 15 zamykacích bodů. Navíc jsou odolné proti vysazení a dalšímu manuálnímu poškození. Lupiči se jim proto obloukem vyhýbají.

A proč přídavný zámek? Klasické dveře, které mají pouze jeden zámek, ovládají celý zamykací systém jen jedním klíčem, což přetěžuje centrální zámek.

Pokud to s ochranou svého domu myslíte opravdu vážně, zvolte bezpečnostní vstupní dveře do rodinných domů s přídavným horním zámkem. Ten má takzvanou vrtulku, díky níž můžete dveře zamknout i zevnitř, aniž byste museli použít klíč.


Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Včera v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Včera v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Oslavy 130 let vysvěcení sv. Ludmily

27. září 2023 ve 13:30

Se 130. výročím vysvěcení chrámu sv. Ludmily se pojí řada oslavných akcí, které připravila městská část Praha 2, Římskokatolická farnost u baziliky sv. Ludmily a Spolek přátel baziliky sv. Ludmily v Praze. Kromě slavnostního koncertu u příležitosti 130 let od vysvěcení chrámu sv. Ludmily v sobotu...

Praha 10: Vršovické hřbitovy známé i neznámé

27. září 2023 v 10:55

Na vycházce v neděli 1. října v 17 hodin navštívíte Vršovický hřbitov, který se nachází mezi ulicemi U Vršovického hřbitova a Moskevská. Seznámíte se s jeho historií, ale přiblížíme si také slavné osobnosti, jež jsou zde pochovány.

Nápady pro Šestku proberte na radnici

27. září 2023 v 07:34

Workshop pro navrhovatele Nápadu pro Šestku se koná ve středu 27. září.

Fakulta strojní ČVUT v Praze se chystá na strojírenský veletrh

26. září 2023 v 15:09

Také letos bude Fakulta strojní ČVUT prezentovat na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Smart produkty a výsledky studentských projektových týmů.  

Další články
Nahoru