Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životKomerční sdělení

Jak vybrat bezpečný zámek do vstupních dveří do domu?

Klasické dveře se starou vložkou a obyčejným zámkem jsou velkým lákadlem na zloděje a nejinak je tomu v Praze. Pokud vás už někdy vykradli, moc dobře víte, jak důležité je správné zabezpečení vašeho domu. Jestli vás tento nepříjemný zážitek naštěstí ještě nepotkal, ale chcete mít jistotu, že dobře chráníte svou rodinu i majetek, nesmíte podcenit výběr kvalitního zámku. Jak na to?

Vstupní dveře s certifikátem 

domy-antracit-1-2 Pokud nechcete měnit pouze zámek, což není vždy ta správná varianta, pak je sázka na jistotu koupě kvalitních vstupních dveří do domu s certifikátem.

Ty už jsou vybaveny zámkem s certifikací podle normy ČSN P ENV 1627 nebo Národního bezpečnostního úřadu.

Rozhodně nekupujte dveře, které nemají potřebnou certifikaci. Zbytečně byste totiž investovali do nekvalitního výrobku, od kterého byste nemohli čekat stoprocentní funkčnost.

Kvalitní zámek je potřeba čas od času promazat, případně seřídit. A výroba dalších klíčů k němu by měla být vždy možná pouze na základě předložení bezpečnostní karty.

Jen tak budete mít jistotu, že se k vám nedostane nezvaný návštěvník s načerno vyrobenou kopií vašeho klíče. 

Dbejte požadavků pojišťovny 

zamek-a-klice K nákupu vstupních dveří do rodinného domu s bezpečnostním zámkem vyberte ověřenou společnost, která má certifikované výrobky, dlouholeté zkušenosti a pozitivní recenze. Díky takovým vstupním dveřím totiž můžete získat lepší cenu na pojištění vaší domácnosti. Samozřejmě platí, že čím kvalitnější vstupní dveře do rodinných domů máte, tím lepší podmínky můžete získat.

Ideální jsou vstupní dveře s přídavným zámkem

Pokud sáhnete po bezpečnostních vstupních dveřích, nemůžete udělat špatně. Mají vícebodové zamykání už ve své konstrukci, často se tak můžete spolehnout až na 15 zamykacích bodů. Navíc jsou odolné proti vysazení a dalšímu manuálnímu poškození. Lupiči se jim proto obloukem vyhýbají.

A proč přídavný zámek? Klasické dveře, které mají pouze jeden zámek, ovládají celý zamykací systém jen jedním klíčem, což přetěžuje centrální zámek.

Pokud to s ochranou svého domu myslíte opravdu vážně, zvolte bezpečnostní vstupní dveře do rodinných domů s přídavným horním zámkem. Ten má takzvanou vrtulku, díky níž můžete dveře zamknout i zevnitř, aniž byste museli použít klíč.


Žižkovské pivobraní

Dnes v 07:08

O víkendu 31. května a 1. června se milovníci piva opět sjedou na Parukářku do Prahy 3, kde na ně budou čekat více než tři desítky minipivovarů. Na pódiu nebude chybět hudební doprovod a další doprovodný program pro malé i velké.

Ošetření stromů v ulicích Benešovská a U Zdravotního ústavu

Včera v 08:53

V týdnu od 27. května bude probíhat arboristické ošetření stromů v Benešovské ulici, v úseku Ruská – Vlašimská a v části ulice U Zdravotního ústavu. Javory, které tvoří převážnou část stromořadí špatně snášejí městské prostředí a ve velké míře...

Vycházka s průvodcem: Staré Vršovice a jejich historie

Včera v 07:47

Trasa vycházky bude věnovaná objevování starých Vršovic, jejichž historie sahá do doby středověku. Uvidíte, kde bývaly staré vinice z doby Karla IV., kde se rozkládaly nejstarší usedlosti podél potoka Botiče a také, kde byla stará Vršovická tvrz či zajímavá vila...

SWAPuj s Bronzovkou

26. května 2024 v 07:02

Na swapu v úterý 28. května můžete měnit oblečení, které nám leží ve skříni v naději, že si ho někdy zase oblečete, obuv, která se nám kdysi líbila, ale vlastně se k ničemu nehodí, knihy, které už máte přečtené anebo ty, které jste si před lety koupili, ale nikdy číst...

Praha 13 chce na úřadu obsadit několik pracovních pozic

25. května 2024 ve 20:17

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

25. května 2024 v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

25. května 2024 v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

25. května 2024 v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

25. května 2024 v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

24. května 2024 ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Další články
Nahoru