Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Jak voní podpalubí nebo vesmír? Muzoleum Davida Černého bude hostit čichací výstavu
15 lis
31 pro
Na výstavě bude limitovaná edice unisexových vůní Space Fluid umělkyně, spisovatelky a výtvarnice Markéty Baňkové. Foto: archiv

Jak voní podpalubí nebo vesmír? Muzoleum Davida Černého bude hostit čichací výstavu

15. 11. 2023 - 31. 12. 2023
Jak vonělo podpalubí obchodní lodi v roce 1621? Jak voní krajina dosud nezmapovaného pobřeží? Jak voní nejvíc smyslná žena? Jak voní ovčín, sopečná krajina či některá slova? Jak voní rentgenové záření a vesmír? I to ukáže čichací výstava parfumérky, spisovatelky a popularizátorky vědy Markéty Baňkové.

Výstava s názvem Cesta čichoprostorem proběhne od 15. listopadu do 31. prosince v Muzoleu Davida Černého na Smíchově.

Markéta Baňková vytvořila vůně cestování světem sedmnáctého století nejen pohledem umělkyně, ale i na základě historických dat. Je zde výjimečná příležitost ucítit vůně s užitím některých, po staletí používaných parfumérských esencí, ke kterým se dnes už nikde nedá přičichnout. 

„Jejich používání je v evropském parfumérství zakázáno z důvodu ohrožení těchto vzácných rostlin. Použila jsem je zcela mimořádně a pouze pro účel této výstavy, jejíž autenticitu by jinak šlo jen těžko zprostředkovat,“ sdělila Baňková.

Část aromatických uměleckých bude je na prodej, včetně pětiletého udržovacího servisu. Slouží pouze pro umělecký zážitek a nejsou určeny k použití na kůži. Mimo to jsou však na výstavě k prodeji i čtyři parfémy, které autorka nedávno vydala v rámci startu svého niche parfumérského domu Space Fluid.


Autor: Cen

Písně pralesa, hor a moří

8. června 2022 ve 12:55

Derniéra výstavy Tomáše Řízka, malíře, grafika a ilustrátora, člena Klubu ilustrátorů dětské knihy se koná ve středu 15. června v 9:30 hodin v Anglo-American University.

Agresivní muž a mstitel na náměstí Republiky

23. května 2022 ve 14:10

Oznámení, které strážníci přijali v pátek před sedmou hodinou večerní znělo jasně. Na náměstí Republiky se nachází muž, který se snaží vyvolat konflikt.

Jak vypadá ticho ukáží designérky na výstavě

17. února 2022 v 07:00

Může ticho dobře vypadat? Duo designérek stojících za oceňovaným studiem Lappa je přesvědčené, že ano. Jejich originální akustické obrazy jsou navrženy tak, aby v interiéru odstraňovaly nežádoucí ozvěnu a zároveň svým majitelům přinášely vizuální potěchu. Přesvědčit se o tom můžete od 18. února,...

Další články
Nahoru