Dnes Úterý - mlha 3°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo k venčení psů.

Radnice se zaměřila na důsledky z hlediska trávení volného času dětí ve veřejném prostoru.

Jak děti vnímají bezpečnost Jižního města
Za nejkritičtější místa označily zastávky metra Opatov, Roztyly a Háje. Právě na tyto lokality se Praha 11 v budoucnu zaměří.

Projekt Bezpečnost veřejného prostoru na Jižním Městě očima dětí vznikl ve spolupráci Odboru školství a kultury, Odboru územního rozvoje a Oddělení krizového řízení Úřadu městské části Praha 11.

Jeho cílem bylo ve spolupráci s místními základními školami najít formou workshopů uzpůsobených věku dětí odpovědi na otázky: Kde ve veřejném prostoru Jižního Města se děti nejčastěji pohybují, jakým způsobem v něm tráví volný čas, co se v těchto místech dětem líbí/nelíbí, co zde mají/nemají rády, co zde dobře funguje/nefunguje?  

Děti odpovídaly i na otázky na kterých místech se cítí nepříjemně nebo nebezpečně a z jakého důvodu a jak by se podle dětí mohla tato problematická místa zlepšit?

Do realizace bylo zapojeno 12 tříd prvního i druhého stupně z celkem 6 základních škol.

Díky zapojení 230 žáků prvního i druhého stupně, ze škol, jejichž spádové oblasti pokrývají výraznou většinu Prahy 11, se podařilo získat značný objem hodnotných informací – podnětů, které jsou dostatečně popsány a lokalizovány.

K množství a rozmanitosti získaných podnětů nepochybně přispěla i přítomnost externích lektorů nikoliv pedagogů školy, při sběru spolu s vědomím jejich anonymizace.

Výstupy projektu využije Úřad městské části Praha 11:
K prevenci sociálně patologického chování a kriminality,

dalšímu rozpracování a naplňování Pasportu pobytových veřejných prostranství městské části Praha 11 vhodných k regeneraci,

optimalizaci nabídky volnočasových aktivit nejen pro děti různého věku v různých částech Jižního Města (městské části Praha 11),

zvýšení povědomí a zájmu rodinných příslušníků o problematiku kvality a bezpečnosti veřejného prostoru; zvýšení množství a relevance podnětů od dospělých obyvatel Jižního Města (městské části Praha 11).Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru