dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci
Perleťově bílá je barvou zemitosti, návratu k podstatě Vánoc. Foto: Tatyana Postovyk / Freeimages.com

Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci

Začíná období, kdy zdobí a krášlíme své příbytky. Věděli jste, že zvolenou barvou dekorací dokážete podpořit rodinnou pohodu, nebo naopak podpořit období hádek, svárů a zklamání?

Barvy působí na naše podvědomí, aniž vy byste to vědomě vnímali. Díky barvám, které máte kolem sebe a často na ně hledíte se ve vašem podvědomí zárodky emocí. Potom stačí jen drobný impulz a vy například vyletíte jak čertík z krabičky, i když byste standardně zůstali naprosto klidní.

Tradiční barva Vánoc je červená a tmavě zelená. Tady pozor, rovna tato barevná kombinace způsobuje nadměrné očekávání. Podvědomí vaše i vašich dětí, při pohledu na červeno-zelenou dekoraci bude automaticky očekávat více než maximum. Ať už se jedná o chování rodiny, tak o dárky.

Stačí minimální nesrovnalost a máte zkažené Vánoce. Právě proto, že vaše podvědomí je nastaveno na maximální očekávání. Znáte ten pocit zklamání? Je po náladě, a pokud člověk není vyloženě splachovací, trvá to dlouho, než se zase oklepe.

A jak se této Vánoční katastrofě bránit? Jednoduše, nepoužívejte tuto barevnou kombinaci, a když už, zjemněte její účinky ještě třeba zlatou. Zlatá je barva bezpodmínečné lásky, pomáhá navodit láskyplné očekávání. Nebo stříbrnou, či perleťově bílou, to jsou barvy zemitosti, návratu k podstatě Vánoc.

Naprosto ideální kombinace na dekoraci je vínová/purpurová v kombinaci se zlatou. Tato barevná kombinace vyvolává pocit výjimečnosti láskyplného okamžiku.

Zkuste se podívat, jaké ozdoby chcete použít, jestli si náhodou zbytečně nepřiděláváte starosti a zklamání.

Přeji vám všem nádherné harmonické Vánoce. Zvládnutí předvánočního shonu a pamatujte: „To že šílí všichni ostatní, ještě neznamená, že musíte šílet taky“. Adventní čas je o rozjímání a vztazích, ne o pobíhání doma s hadrem a prodírání se obchoďáky.

Autorkou textku je Jana Popelková, www.firemnicarodejka.cz


U stánků se budou rozdávat zbytky ze štědrovečerních stolů

19. prosince 2016 v 10:21

Platforma Studentské hnutí za solidaritu a kolektiv Studenti Pomáhají společně organizují akci Vánoce společně, která se uskuteční 25. prosince od 13 do 19 hodin v Praze na náměstí Jiřího z Poděbrad, Strossmayerově náměstí a ve Vrchlického sadech.

Další články
Nahoru