dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci
Perleťově bílá je barvou zemitosti, návratu k podstatě Vánoc. Foto: Tatyana Postovyk / Freeimages.com

Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci

Začíná období, kdy zdobí a krášlíme své příbytky. Věděli jste, že zvolenou barvou dekorací dokážete podpořit rodinnou pohodu, nebo naopak podpořit období hádek, svárů a zklamání?

Barvy působí na naše podvědomí, aniž vy byste to vědomě vnímali. Díky barvám, které máte kolem sebe a často na ně hledíte se ve vašem podvědomí zárodky emocí. Potom stačí jen drobný impulz a vy například vyletíte jak čertík z krabičky, i když byste standardně zůstali naprosto klidní.

Tradiční barva Vánoc je červená a tmavě zelená. Tady pozor, rovna tato barevná kombinace způsobuje nadměrné očekávání. Podvědomí vaše i vašich dětí, při pohledu na červeno-zelenou dekoraci bude automaticky očekávat více než maximum. Ať už se jedná o chování rodiny, tak o dárky.

Stačí minimální nesrovnalost a máte zkažené Vánoce. Právě proto, že vaše podvědomí je nastaveno na maximální očekávání. Znáte ten pocit zklamání? Je po náladě, a pokud člověk není vyloženě splachovací, trvá to dlouho, než se zase oklepe.

A jak se této Vánoční katastrofě bránit? Jednoduše, nepoužívejte tuto barevnou kombinaci, a když už, zjemněte její účinky ještě třeba zlatou. Zlatá je barva bezpodmínečné lásky, pomáhá navodit láskyplné očekávání. Nebo stříbrnou, či perleťově bílou, to jsou barvy zemitosti, návratu k podstatě Vánoc.

Naprosto ideální kombinace na dekoraci je vínová/purpurová v kombinaci se zlatou. Tato barevná kombinace vyvolává pocit výjimečnosti láskyplného okamžiku.

Zkuste se podívat, jaké ozdoby chcete použít, jestli si náhodou zbytečně nepřiděláváte starosti a zklamání.

Přeji vám všem nádherné harmonické Vánoce. Zvládnutí předvánočního shonu a pamatujte: „To že šílí všichni ostatní, ještě neznamená, že musíte šílet taky“. Adventní čas je o rozjímání a vztazích, ne o pobíhání doma s hadrem a prodírání se obchoďáky.

Autorkou textku je Jana Popelková, www.firemnicarodejka.cz


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru