dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - jasno
1°C
Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci
Perleťově bílá je barvou zemitosti, návratu k podstatě Vánoc. Foto: Tatyana Postovyk / Freeimages.com

Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci

Začíná období, kdy zdobí a krášlíme své příbytky. Věděli jste, že zvolenou barvou dekorací dokážete podpořit rodinnou pohodu, nebo naopak podpořit období hádek, svárů a zklamání?

Barvy působí na naše podvědomí, aniž vy byste to vědomě vnímali. Díky barvám, které máte kolem sebe a často na ně hledíte se ve vašem podvědomí zárodky emocí. Potom stačí jen drobný impulz a vy například vyletíte jak čertík z krabičky, i když byste standardně zůstali naprosto klidní.

Tradiční barva Vánoc je červená a tmavě zelená. Tady pozor, rovna tato barevná kombinace způsobuje nadměrné očekávání. Podvědomí vaše i vašich dětí, při pohledu na červeno-zelenou dekoraci bude automaticky očekávat více než maximum. Ať už se jedná o chování rodiny, tak o dárky.

Stačí minimální nesrovnalost a máte zkažené Vánoce. Právě proto, že vaše podvědomí je nastaveno na maximální očekávání. Znáte ten pocit zklamání? Je po náladě, a pokud člověk není vyloženě splachovací, trvá to dlouho, než se zase oklepe.

A jak se této Vánoční katastrofě bránit? Jednoduše, nepoužívejte tuto barevnou kombinaci, a když už, zjemněte její účinky ještě třeba zlatou. Zlatá je barva bezpodmínečné lásky, pomáhá navodit láskyplné očekávání. Nebo stříbrnou, či perleťově bílou, to jsou barvy zemitosti, návratu k podstatě Vánoc.

Naprosto ideální kombinace na dekoraci je vínová/purpurová v kombinaci se zlatou. Tato barevná kombinace vyvolává pocit výjimečnosti láskyplného okamžiku.

Zkuste se podívat, jaké ozdoby chcete použít, jestli si náhodou zbytečně nepřiděláváte starosti a zklamání.

Přeji vám všem nádherné harmonické Vánoce. Zvládnutí předvánočního shonu a pamatujte: „To že šílí všichni ostatní, ještě neznamená, že musíte šílet taky“. Adventní čas je o rozjímání a vztazích, ne o pobíhání doma s hadrem a prodírání se obchoďáky.

Autorkou textku je Jana Popelková, www.firemnicarodejka.cz


Rybovka na Letné

Dnes ve 12:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

Dnes v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

Dnes v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

V Praze 5 se bude bruslit

Dnes v 10:28

V neděli 23. prosince v 10 hodin se slavnostně otevře kluziště loni na rohu nám. 14. října a Preslovy ulice. Těšit se můžete nejen na bruslení, ale i na soutěže pro děti a malování na obličej. K nedělnímu zahájení zahraje DJ Doktor Buben.

Tradiční společné zpívání koled pod Karlovým mostem

Dnes v 08:04

Přijďte si zazpívat koledy na Štědrý den. Zpěvníček dostanete na místě zdarma.

Štědrý den v Gongu

Včera ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Program v Šabachově parku pokračuje

Včera v 11:11

V pátek 14. prosince pokračuje vánoční program v Praze 6.

Praha 13: Soutěž o nejkrásnější výzdobu

Včera v 09:09

Domovy se oblékají do svátečního a vánoční výzdobu už také má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrá bohoslužba v Praze 15

Včera v 08:19

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.          

Vánoční ulička

Včera v 07:03

Cukroví, svařák, nákup i vlastnoruční výroba dárků a skvělá atmosféra. Přijďte oslavit třetí adventní neděli do Vánoční uličky do Vnitroblocku.   

Adventní rybí polévka 2018 na náměstí Jiřího z Poděbrad

Včera v 06:56

Tradiční rozlévání rybí polévky na náměstí Jiřího z Poděbrad v sobotu 15. prosince od 11 hodin.

Musica Rustica hraje a zpívá na náměstí Míru

Včera v 06:50

Musica Rustica hraje a zpívá české písně, koledy a tance z 16. až 19. století v sobotu 15. prosince na náměstí Míru od 13:30 do 16 hodin.

Starobohnické vánoční těšení zve na živý betlém, dobroty na jarmarku a koncert Báry Basikové

10. prosince 2018 v 18:22

V neděli 16. prosince se od 12 do 18 hodin koná na náměstí před kostelem sv. Petra a Pavla jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení.

Vánoce ve staré Praze

10. prosince 2018 ve 12:06

Každý z nás si již z dětství odnáší „své“ vánoční zvyky či obyčeje. Na přednášce Jaroslavy Novákové si připomenete, jak se slavily Vánoce za Karla IV., od kdy se vystavují jesličky, kdy k nám přišel vánoční stromeček a kde byly v Praze největší...

Tradiční vánoční Lemarket v Mánesu

10. prosince 2018 v 11:42

Vánoční Lemarket s vybranými lokálními značkami, službami i projekty. Těšit se můžete na více než 200 prodejců, mini hostinu, koncerty i workshopy.

Další články
Nahoru