dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci
Perleťově bílá je barvou zemitosti, návratu k podstatě Vánoc. Foto: Tatyana Postovyk / Freeimages.com

Jak předejít vánočnímu zklamání? Při výzdobě se vyhněte určité barevné kombinaci

Začíná období, kdy zdobí a krášlíme své příbytky. Věděli jste, že zvolenou barvou dekorací dokážete podpořit rodinnou pohodu, nebo naopak podpořit období hádek, svárů a zklamání?

Barvy působí na naše podvědomí, aniž vy byste to vědomě vnímali. Díky barvám, které máte kolem sebe a často na ně hledíte se ve vašem podvědomí zárodky emocí. Potom stačí jen drobný impulz a vy například vyletíte jak čertík z krabičky, i když byste standardně zůstali naprosto klidní.

Tradiční barva Vánoc je červená a tmavě zelená. Tady pozor, rovna tato barevná kombinace způsobuje nadměrné očekávání. Podvědomí vaše i vašich dětí, při pohledu na červeno-zelenou dekoraci bude automaticky očekávat více než maximum. Ať už se jedná o chování rodiny, tak o dárky.

Stačí minimální nesrovnalost a máte zkažené Vánoce. Právě proto, že vaše podvědomí je nastaveno na maximální očekávání. Znáte ten pocit zklamání? Je po náladě, a pokud člověk není vyloženě splachovací, trvá to dlouho, než se zase oklepe.

A jak se této Vánoční katastrofě bránit? Jednoduše, nepoužívejte tuto barevnou kombinaci, a když už, zjemněte její účinky ještě třeba zlatou. Zlatá je barva bezpodmínečné lásky, pomáhá navodit láskyplné očekávání. Nebo stříbrnou, či perleťově bílou, to jsou barvy zemitosti, návratu k podstatě Vánoc.

Naprosto ideální kombinace na dekoraci je vínová/purpurová v kombinaci se zlatou. Tato barevná kombinace vyvolává pocit výjimečnosti láskyplného okamžiku.

Zkuste se podívat, jaké ozdoby chcete použít, jestli si náhodou zbytečně nepřiděláváte starosti a zklamání.

Přeji vám všem nádherné harmonické Vánoce. Zvládnutí předvánočního shonu a pamatujte: „To že šílí všichni ostatní, ještě neznamená, že musíte šílet taky“. Adventní čas je o rozjímání a vztazích, ne o pobíhání doma s hadrem a prodírání se obchoďáky.

Autorkou textku je Jana Popelková, www.firemnicarodejka.cz


Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru