Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Jak to bude s náhradou za Nikolajku? Vedení Prahy 5 stojí o dočasné kluziště i nový stadion
Zimní stadion Nikolajka. Foto: Jan Puci

Jak to bude s náhradou za Nikolajku? Vedení Prahy 5 stojí o dočasné kluziště i nový stadion

Zimní stadion Nikolajka v páté městské části ukončil provoz, předchozí vedení Prahy 5 v srpnu oznámilo, že se podařilo sehnat investora nejen pro dočasnou náhradu za stadion, ale i pro dlouhodobé řešení v podobě nového trvalého kluziště. Po zářijových volbách se vedení radnice obměnilo, bývalá koalice je v opozici. Nové vedení městské části chce dočasnou plochu realizovat co nejdříve, podporuje i stavbu nového stadionu. Na nedávném setkání s novináři o tom informovala místostarostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová (SEN 21).

Majitel tradičního zimního stadionu na Smíchově, kterým je firma NIKO Praha, už před letními prázdninami oznámil, že led na podzim neobnoví. Vedení Prahy 5 v létě oznámilo, že se mu podařilo sehnat investora nejen pro dočasnou náhradu za stadion, ale i pro dlouhodobé řešení v podobě nového trvalého kluziště.

Realizace dočasné plochy by údajně trvala tři až šest měsíců v závislosti na výběru technologie, náklady na výstavbu jsou odhadovány na 15 až 32 milionů korun. Trvalý stadion by byl časově i finančně podstatně náročnější. Předjednaným investorem měla být firma Fermstav zastoupená podnikatelem Slavomírem Pavlíčkem, který spoluzaložil herní studio Bohemia Interactive. 

Předběžnou dohodou byly vybrány dva vhodné pozemky v Jinonicích. Jejich vlastníkem je hlavní město Praha.

Předchozí pražské zastupitelstvo na svém posledním předvolebním jednání v září projednalo petici za poskytnutí městských pozemků pro plán Prahy 5 vybudovat dočasné sportoviště a následně i nový stadion ve spolupráci se soukromým investorem.

Zároveň zastupitelé rozhodli, že hlavní město páté městské části pozemky poskytne. Realizace se však zatím neposunula dál. 

„Budu podporovat, aby na Praze 5 vzniklo co nejdříve náhradní dočasné kluziště, aby kluby měly kde sportovat a veřejnost měla k dispozici veřejné bruslení. Musím se však celkově s projektem dopodrobna seznámit, bude to má priorita,“ sdělila Shaw Salajová, která má vedení radnice na starost zdravotnictví, sociální oblast a sport.

„Musíme se podrobně seznámit s návrhy privátního sektoru, který chce nový stadion zafinancovat, ale zároveň požaduje zapojení městské části. Proto potřebujeme ty návrhy rozklíčovat,“ podotkl starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik (Praha 5 Sobě), mezi jehož kompetence patří strategické řízení, udržitelný rozvoj, podpora podnikání nebo bezpečnost a prevence kriminality.


Autor: Jan Puci

Praha 2 požaduje úpravy Tylova náměstí

Včera v 10:39

Praha 2 před několik lety revitalizovala parkovou část Tylova náměstí a ráda by, aby toto místo bylo pro občany ještě komfortnější a bezpečnější. Proto radní Tomáš Halva (ODS), který má v gesci dopravu, podal podnět k rekonstrukci přilehlé komunikace jejímu vlastníkovi – pražskému...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Primátor Svoboda navštívil Suchdol a Lysolaje

28. září 2023 ve 13:40

Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly tento týden v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

Další články
Nahoru