Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak to bude s náhradou za Nikolajku? Vedení Prahy 5 stojí o dočasné kluziště i nový stadion
Zimní stadion Nikolajka. Foto: Jan Puci

Jak to bude s náhradou za Nikolajku? Vedení Prahy 5 stojí o dočasné kluziště i nový stadion

Zimní stadion Nikolajka v páté městské části ukončil provoz, předchozí vedení Prahy 5 v srpnu oznámilo, že se podařilo sehnat investora nejen pro dočasnou náhradu za stadion, ale i pro dlouhodobé řešení v podobě nového trvalého kluziště. Po zářijových volbách se vedení radnice obměnilo, bývalá koalice je v opozici. Nové vedení městské části chce dočasnou plochu realizovat co nejdříve, podporuje i stavbu nového stadionu. Na nedávném setkání s novináři o tom informovala místostarostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová (SEN 21).

Majitel tradičního zimního stadionu na Smíchově, kterým je firma NIKO Praha, už před letními prázdninami oznámil, že led na podzim neobnoví. Vedení Prahy 5 v létě oznámilo, že se mu podařilo sehnat investora nejen pro dočasnou náhradu za stadion, ale i pro dlouhodobé řešení v podobě nového trvalého kluziště.

Realizace dočasné plochy by údajně trvala tři až šest měsíců v závislosti na výběru technologie, náklady na výstavbu jsou odhadovány na 15 až 32 milionů korun. Trvalý stadion by byl časově i finančně podstatně náročnější. Předjednaným investorem měla být firma Fermstav zastoupená podnikatelem Slavomírem Pavlíčkem, který spoluzaložil herní studio Bohemia Interactive. 

Předběžnou dohodou byly vybrány dva vhodné pozemky v Jinonicích. Jejich vlastníkem je hlavní město Praha.

Předchozí pražské zastupitelstvo na svém posledním předvolebním jednání v září projednalo petici za poskytnutí městských pozemků pro plán Prahy 5 vybudovat dočasné sportoviště a následně i nový stadion ve spolupráci se soukromým investorem.

Zároveň zastupitelé rozhodli, že hlavní město páté městské části pozemky poskytne. Realizace se však zatím neposunula dál. 

„Budu podporovat, aby na Praze 5 vzniklo co nejdříve náhradní dočasné kluziště, aby kluby měly kde sportovat a veřejnost měla k dispozici veřejné bruslení. Musím se však celkově s projektem dopodrobna seznámit, bude to má priorita,“ sdělila Shaw Salajová, která má vedení radnice na starost zdravotnictví, sociální oblast a sport.

„Musíme se podrobně seznámit s návrhy privátního sektoru, který chce nový stadion zafinancovat, ale zároveň požaduje zapojení městské části. Proto potřebujeme ty návrhy rozklíčovat,“ podotkl starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik (Praha 5 Sobě), mezi jehož kompetence patří strategické řízení, udržitelný rozvoj, podpora podnikání nebo bezpečnost a prevence kriminality.


Autor: Jan Puci

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Včera v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru