dnes
Sobota - jasno
33°C
zítra
Neděle - zatazeno
33°C
pozítří
Pondělí - jasno
33°C
Jak si stojí stověžatá Praha s novými byty
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Jak si stojí stověžatá Praha s novými byty

Koupit byt v Praze je stále těžší a vyhlídky do budoucna nejsou vůbec růžové. Počet obyvatel v naší metropoli se stále zvyšuje a s ním se navyšuje i poptávka po nových bytech. V roce 2017 je očekáván rekordní nárůst cen pražských bytů. Dosáhnout na hypotéku na nové bydlení je od dubna letošního roku stále náročnější. Zvyšuje se i podíl spolufinancování hypoték. Tyto věty znějí jako titulky z nějakého krizového scénáře

Proč tedy developeři nestaví? Že by neměli zájem realizovat nové projekty? Pes je zakopaný zcela jinde. Proces získávání stavebního povolení je komplikovaný, pomalý a developery brzdí. Stavebním úřadům chybí nové pružné zákony, jež by zjednodušily a urychlily celkový proces. A především, chybí nový územní plán, kterého se máme dočkat až v roce 2022. Možná.

Developeři chystají nájemní bydlení

Ale i v období stagnace se na obzoru českého realitního trhu objevují nové vlaštovky. S růstem nájmů se developeři chystají stavět či kupovat celé nájemní domy. Tento model je zcela běžný například v sousedním Německu nebo i v Rakousku. Jedním z prvních, kdo na aktuální situaci trhu s nemovitostmi reagoval, je společnost FINEP, které již delší dobu svým zákazníkům nabízí možnost získat v Praze družstevní bydlení mající v našich krajích letitou tradici. FINEP zamýšlí představit první projekt s nájemními byty již v roce 2018.

finep-cz-01-nahled

Družstevní bydlení je možné pořídit v rámci projektu Malý Háj VI

Společnost FINEP připravuje k prodeji nové byty

FINEP je na českém developerském trhu velmi silným hráčem a pro své zákazníky připravuje nové byty i v roce 2017. V jejich nabídce najdete nové atraktivní novostavby v Britské čtvrti ve Stodůlkách či byty a domy v rezidenčním projektu Malý háj ve Štěrboholích.

finep-cz-02-nahled

Projekt Britská čtvrť X ve Stodůlkách

Zájemci o bydlení v zeleni pak ocení především možnost získat nové bydlení v lokalitě Nad přehradou v Hostivaři. Nabídka bytů pokračuje lokalitou Harfa Park ve Vysočanech nebo stále oblíbenější lokalitou Prosek Park. FINEP také plánuje začít výstavbu developerských projektů na Praze 4 a 5 na Barrandově a Hodkovičkách.

finep-cz-03-nahled

Projekt Prosek Park – XII. etapa

Společnosti FINEP pro vás připravila také nové webové stránky. Naleznete zde konkrétní nabídky jednotlivých domů či bytů, včetně jejich dispozice, velikosti, orientace a také, často některými developery utajované, konkrétní ceny. Nejlepší ale bude, vyzkoušet si nový web na vlastní klik.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru