dnes
Středa - polojasno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
10°C
Jak si stojí stověžatá Praha s novými byty
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Jak si stojí stověžatá Praha s novými byty

Koupit byt v Praze je stále těžší a vyhlídky do budoucna nejsou vůbec růžové. Počet obyvatel v naší metropoli se stále zvyšuje a s ním se navyšuje i poptávka po nových bytech. V roce 2017 je očekáván rekordní nárůst cen pražských bytů. Dosáhnout na hypotéku na nové bydlení je od dubna letošního roku stále náročnější. Zvyšuje se i podíl spolufinancování hypoték. Tyto věty znějí jako titulky z nějakého krizového scénáře

Proč tedy developeři nestaví? Že by neměli zájem realizovat nové projekty? Pes je zakopaný zcela jinde. Proces získávání stavebního povolení je komplikovaný, pomalý a developery brzdí. Stavebním úřadům chybí nové pružné zákony, jež by zjednodušily a urychlily celkový proces. A především, chybí nový územní plán, kterého se máme dočkat až v roce 2022. Možná.

Developeři chystají nájemní bydlení

Ale i v období stagnace se na obzoru českého realitního trhu objevují nové vlaštovky. S růstem nájmů se developeři chystají stavět či kupovat celé nájemní domy. Tento model je zcela běžný například v sousedním Německu nebo i v Rakousku. Jedním z prvních, kdo na aktuální situaci trhu s nemovitostmi reagoval, je společnost FINEP, které již delší dobu svým zákazníkům nabízí možnost získat v Praze družstevní bydlení mající v našich krajích letitou tradici. FINEP zamýšlí představit první projekt s nájemními byty již v roce 2018.

finep-cz-01-nahled

Družstevní bydlení je možné pořídit v rámci projektu Malý Háj VI

Společnost FINEP připravuje k prodeji nové byty

FINEP je na českém developerském trhu velmi silným hráčem a pro své zákazníky připravuje nové byty i v roce 2017. V jejich nabídce najdete nové atraktivní novostavby v Britské čtvrti ve Stodůlkách či byty a domy v rezidenčním projektu Malý háj ve Štěrboholích.

finep-cz-02-nahled

Projekt Britská čtvrť X ve Stodůlkách

Zájemci o bydlení v zeleni pak ocení především možnost získat nové bydlení v lokalitě Nad přehradou v Hostivaři. Nabídka bytů pokračuje lokalitou Harfa Park ve Vysočanech nebo stále oblíbenější lokalitou Prosek Park. FINEP také plánuje začít výstavbu developerských projektů na Praze 4 a 5 na Barrandově a Hodkovičkách.

finep-cz-03-nahled

Projekt Prosek Park – XII. etapa

Společnosti FINEP pro vás připravila také nové webové stránky. Naleznete zde konkrétní nabídky jednotlivých domů či bytů, včetně jejich dispozice, velikosti, orientace a také, často některými developery utajované, konkrétní ceny. Nejlepší ale bude, vyzkoušet si nový web na vlastní klik.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

15. prosince 2018 v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru