Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Jak sehnat ty nejlevnější letenky na cesty po Evropě?
Zdroj ilustrační foto: ARBOmedia

Jak sehnat ty nejlevnější letenky na cesty po Evropě?

Praha je skvělým místem k životu. Nádherné město plné zeleně i historických památek nabízí všechno, co jen člověk může chtít. Třeba i možnost zamknout byt a za pár hodin si užívat v jiné evropské metropoli.  Velké mezinárodní letiště kousek za Prahou navíc můžete využít i velmi výhodně.  

Kam z Prahy?

No, vlastně kamkoliv. Neexistuje evropská metropole, kam byste se z Prahy dostávali kdovíjak složitě. Jestli ale můžeme něco teď na jaře doporučit, jsou to jihoevropská velkoměsta. Ta mají skutečně co nabídnout. Procházely jimi dějiny, a tak ukrývají starověké, středověké i novověké památky, které můžete obdivovat se sluncem nad hlavou. Jen toho tu tedy někdy bývá poněkud hodně. V letní turistické sezóně byste se určitě raději schovali před ním i před davy turistů, které tato města přijely poznávat spolu s vámi.

Teď na jaře však sluneční paprsky nepíchají, ale příjemně hřejí a ve Středoevropanovi navodí příjemné letní pocity. Ty tam jsou i letní zástupy turistů. Poškádlit vyhledávač heslem letenky Barcelona, letenky Řím nebo letenky Atény zní prostě jako vynikající nápad. 

woman-traveling-in-barcelona-prazskypatriot

Nekonečný internet

A tím se pomalu dostáváme k tomu, jak letenky sehnat. Doba, kdy jste museli obíhat provozovny cestovních kanceláří, je dávno pryč. Na internetu dnes seženete skutečně všechno, i letenky. Všichni jsme si přitom zvykli využívat služeb internetových vyhledávačů. Jednoduché heslo z klíčových slov nám díky nim otvírá cestu k téměř nekonečnému množství vyhledaných výsledků.

Jenže to je i tím důvodem, proč vyhledávač není při nákupu letenek tím nejlepším pomocníkem. Záplavu odkazů oceníte třeba při hledání a třídění informací do školy či do práce. Pokud ale hledáte nejlevnější letenky, strávíte proklikáváním webů všemožných leteckých společností opravdu hodně času. Že tímto způsobem najdete tu skutečně nejvýhodnější nabídku, to vám nikdo nezaručí. Vlastně jde o takové hledání jehly v kupce sena, jen ta kupka existuje jen ve virtuálním světě a jde spíše o pořádnou kupu. 

travel-suitcase-girl-traveler-packing-luggage-in-prazskypatriot-1

Jednoduchost srovnávačů

Má to tedy řešení? Samozřejmě, že má! Vyhledávání nechte vyhledávačům a srovnávejte pomocí srovnávačů, tedy v tomto případě pomocí srovnávačů letenek, jako je například eSky.cz. Na této internetové stránce vás přivítá jednoduché prostředí s intuitivním formulářem. Do něj zadáte místo a termín odletu, cílovou destinaci a v případě zpáteční letenky i termín návratu. Pak už jen obligátní ENTER a hotovo. Srovnávač vám ukáže kompletní nabídku všech leteckých společností, hezky seřazenou podle ceny. Na vás už je jen vybrat tu nejvýhodnější. 

Pro samotné letenky pak nemusíte nikam složitě cestovat. Žijeme v době, která je snad celá on-line, a tak letenky na srovnávači i přímo nakoupíte. Kvalitní srovnávač pak poznáte například i podle toho, že umožňuje flexibilní způsoby platby. Chcete platit na splátky? Žádný problém! Nebo dokonce platbu odložit? Taky bez problému! Srovnávače letenek jsou prostě nejlepší a nejjednodušší cesta, jak sehnat nejlevnější letenky pro cestování po Evropě snadno a rychle.


Autor: TZ, red

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

22. května 2023 v 09:17

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným...

Vlakem na výlet do muzea

28. dubna 2023 v 09:56

Poslední dubnový víkend se po zimní přestávce znovu otevřou brány muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Návštěvníci se mohou těšit na zrekonstruovanou expozici a vyhlídkové jízdy nostalgickou lokomotivou Kafemlejnek do Rakovníka a Řevničova. Až do konce října je pro veřejnost připravena celá...

Pavel Macháček: Fenomén Rychlebské hory

28. dubna 2023 v 08:25

Jen několik desítek kilometrů dlouhé Rychlebské hory oddělují Českou republiku od Polské. A ačkoliv zůstávají ve stínu svých známějších sousedů, nabízí svým návštěvníkům zážitek z čisté přírody nebo z historických památek. Nacházejí se zde lázně založené proslulým otcem vodoléčby Vincenzem...

Další články
Nahoru