Dnes Sobota - obcasny-dest 26°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak sehnat ty nejlevnější letenky na cesty po Evropě?
Zdroj ilustrační foto: ARBOmedia

Jak sehnat ty nejlevnější letenky na cesty po Evropě?

Praha je skvělým místem k životu. Nádherné město plné zeleně i historických památek nabízí všechno, co jen člověk může chtít. Třeba i možnost zamknout byt a za pár hodin si užívat v jiné evropské metropoli.  Velké mezinárodní letiště kousek za Prahou navíc můžete využít i velmi výhodně.  

Kam z Prahy?

No, vlastně kamkoliv. Neexistuje evropská metropole, kam byste se z Prahy dostávali kdovíjak složitě. Jestli ale můžeme něco teď na jaře doporučit, jsou to jihoevropská velkoměsta. Ta mají skutečně co nabídnout. Procházely jimi dějiny, a tak ukrývají starověké, středověké i novověké památky, které můžete obdivovat se sluncem nad hlavou. Jen toho tu tedy někdy bývá poněkud hodně. V letní turistické sezóně byste se určitě raději schovali před ním i před davy turistů, které tato města přijely poznávat spolu s vámi.

Teď na jaře však sluneční paprsky nepíchají, ale příjemně hřejí a ve Středoevropanovi navodí příjemné letní pocity. Ty tam jsou i letní zástupy turistů. Poškádlit vyhledávač heslem letenky Barcelona, letenky Řím nebo letenky Atény zní prostě jako vynikající nápad. 

woman-traveling-in-barcelona-prazskypatriot

Nekonečný internet

A tím se pomalu dostáváme k tomu, jak letenky sehnat. Doba, kdy jste museli obíhat provozovny cestovních kanceláří, je dávno pryč. Na internetu dnes seženete skutečně všechno, i letenky. Všichni jsme si přitom zvykli využívat služeb internetových vyhledávačů. Jednoduché heslo z klíčových slov nám díky nim otvírá cestu k téměř nekonečnému množství vyhledaných výsledků.

Jenže to je i tím důvodem, proč vyhledávač není při nákupu letenek tím nejlepším pomocníkem. Záplavu odkazů oceníte třeba při hledání a třídění informací do školy či do práce. Pokud ale hledáte nejlevnější letenky, strávíte proklikáváním webů všemožných leteckých společností opravdu hodně času. Že tímto způsobem najdete tu skutečně nejvýhodnější nabídku, to vám nikdo nezaručí. Vlastně jde o takové hledání jehly v kupce sena, jen ta kupka existuje jen ve virtuálním světě a jde spíše o pořádnou kupu. 

travel-suitcase-girl-traveler-packing-luggage-in-prazskypatriot-1

Jednoduchost srovnávačů

Má to tedy řešení? Samozřejmě, že má! Vyhledávání nechte vyhledávačům a srovnávejte pomocí srovnávačů, tedy v tomto případě pomocí srovnávačů letenek, jako je například eSky.cz. Na této internetové stránce vás přivítá jednoduché prostředí s intuitivním formulářem. Do něj zadáte místo a termín odletu, cílovou destinaci a v případě zpáteční letenky i termín návratu. Pak už jen obligátní ENTER a hotovo. Srovnávač vám ukáže kompletní nabídku všech leteckých společností, hezky seřazenou podle ceny. Na vás už je jen vybrat tu nejvýhodnější. 

Pro samotné letenky pak nemusíte nikam složitě cestovat. Žijeme v době, která je snad celá on-line, a tak letenky na srovnávači i přímo nakoupíte. Kvalitní srovnávač pak poznáte například i podle toho, že umožňuje flexibilní způsoby platby. Chcete platit na splátky? Žádný problém! Nebo dokonce platbu odložit? Taky bez problému! Srovnávače letenek jsou prostě nejlepší a nejjednodušší cesta, jak sehnat nejlevnější letenky pro cestování po Evropě snadno a rychle.


Autor: TZ, red

innogy Point promítá v pátek Čertí brko, Poslední aristokratku a Grand Prix

5. července 2024 v 11:15

Nemáte vstupenky? Nevadí! Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. innogy Point na Mlýnská kolonádě v Karlových varech v pátek 3. července promítá tři filmy. Vstupné se neplatí.    

Ve Středočeském a Jihočeském kraji se o víkendu budou konat železniční akce

4. července 2024 v 18:43

České dráhy si pro fanoušky (nejen) železniční nostalgie připravily na nadcházející víkendové dny několik akcí. Konají se i ve Středočeském a Jihočeském kraji.

MFF: Talkshow k filmu Vlny

2. července 2024 v 09:06

Přijďte si 2. července v 17 hodin povídat na Mlýnskou kolonádu o novém filmu Jiřího Mádla, o tom, jak se z výborného herce stal navíc ještě úspěšný scenárista a režisér.

Mord, Vlny a Janžurka v Karlových Varech

30. června 2024 v 10:15

Na nejnovější snímky, podpořené společností innogy, se můžete podívat exkluzivně na karlovarském festivalu. Ke zhlédnutí jsou filmy Vlny Jiřího Mádla, Mord Adama Martince a Janžurka Theodory Remundové.

MFF: I bez vstupenek můžete na filmy

30. června 2024 v 06:58

Pokud nemáte vstupenky, na Mlýnské kolonádě v innogy Pointu můžete vidět filmy zdarma.

innogy Point u Mlýnské kolonády zve na talkshows, recitály, projekci i divadlo

29. června 2024 v 10:30

Ani letos společnost innogy, která již 28 let podporuje mezinárodní filmový festival, v Karlových Varech nechybí a zve návštěvníky na innogy Point u Mlýnské kolonády.

Cestování: Filmový koutek na karlovarském festivalu

29. června 2024 v 07:33

Pokud nemáte vstupenky na filmy na karlovarském festivalu, nevadí. Díky innogy můžete vidět skvělé filmy jen tak. Navštivte filmový koutek a přesvědčte se sami. Promítá se třikrát denně od 28. ‍června do 5. ‍července.

Další články
Nahoru