dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
2°C
Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla
Migréna se nevyhýbá ani mužům. Ilustrační foto: freeimages

Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla

Trpíte bolestmi hlavy? Pokud patříte mezi ty šťastné, nevíte, co to znamená mít migrénu. Co to vlastně je migréna? Jedná se o neurologickou poruchu prokazatelnou i na EEG. Z různých příčin se začnou stahovat cévy v mozku, tím trpí nervy, protože jsou nedovyživené a ty dávají svou nespokojenost najevo prudkou pulzující bolestí většinou v průsečíku oka a ucha, uvnitř v lebce.

Vzhledem k neurologické povaze nemoci se vyskytují i poruchy stability, trávení, svalové potíže. Co vlastně migrénu vyvolává, se stále z lékařského hlediska zkoumá a zřejmě ještě dlouho zkoumat bude.

Ti z vás, kdo znají jaké to je, když přijde na návštěvu paní Migréna, tak vědí, že je to naprosto paralizující stav. Někomu pomáhá se zavřít do zatemnělé ložnice a vyspat se z toho. Pak je varianta, že se migréna nehodlá hned tak odstěhovat a nakvartýruje se k vám i na týden, či 14 dní.

To jsem mívala já, když už přišla, tak setrvala patřičně dlouho. Po bytě jsem se pohybovala po čtyřech, protože se mi tak motala hlava, že bych upadla. Pokoušela jsem se migrénu i zahnat tím, že jsem bouchala hlavou do zdi, aby to byla jiná bolest. Taky marně.

Když už nepomáhá nic, sáhnete po chemii, nějakém speciálním antimigreniku, protože normální prášky proti bolesti nemají vůbec šanci a ono taky nic. Já vždy mívala všechny vedlejší účinky a hlava mě bolela dál. A přitom to není levná záležitost, jeden takový prášek se pohybuje v řádech stokorun až k tisícům.

Takže vlastně nezbývá nic jiného, než se modlit, aby se drahá migréna sbalila a tak jak přišla, tak odkráčela. Také jsem vyzkoušela všechny rady na to co jíst a nejíst, co migrénu způsobuje a čím se dá pomocí stravy z mírnit.

Abych byla upřímná, tak mimo toho, že jsem stále přemýšlela co jíst a co ne (do toho jsem měla neskutečnou chuť na čokoládu – protože ta 100% prý migrénu spouští), tak jsem nezaznamenala žádný efekt.  Jediné co mi pomohlo trošku, byla rehabilitace krční páteře.

Někomu na zmírnění pomáhá již zmíněná tma, absolutní ticho a spánek. Někomu zase dostatek tekutin a pomalá procházka. Názory se různí a každý migrenik říká něco jiného.

Je migréna jen doménou žen, nebo jí trpí i muži?

Častěji mívají migrény ženy, souvisí to se změnami hormonů, říkají lékaři a různé studie, které se posléze popřou jinou, zaručeně správnou studií. Spíše bych řekla, že muži se migrénou méně „chlubí“ a nevyhledávájí tak často specializované lékaře. Ovšem migréna k nim domů chodí taky.

Dá se tedy s migrénou něco dělat? Dá se jí zbavit? Nebo alespoň v lepším případě zmírnit?

Z pohledu bývalého migrenika jsem měla jedinou útěchu v tom, že až se mi změní hormony (přechod), tak to možná přejde. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že od svých třinácti do zhruba padesáti let mě čekají muka. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se migrén jednou provždy zbavím, během pár hodin, asi bych nevěřila. A udělala bych chybu. Letos slavím desáté výročí bez migrén.

Přišla jsem totiž na to, co migrénu spouští, a jak to odstranit.

Příčinou je vnitřní pocit bezmoci! Již dávno jsem si všimla, že když mi někdo řekl něco, co se mi nelíbilo, tak mne do pár hodin začala bolet hlava. Pak jsem toto začala zkoumat a přišla jsem na to, že v půl roce mě mamka dala spát v kočárku na balkón, já se probudila a jako půl roční mimino jsem usoudila, že jsem bezmocná, protože když budu plakat, maminka mne neuslyší. S tímto vnitřním podvědomím přesvědčením jsem pak vyrůstala, až přišla i migréna.

Mám zkušenost, že toto přesvědčení vzniká do prvního roku života, a jsou to převážně zdánlivě banální situace, typu: Někdo mi vzal na písečku lopatičku.

Při odstranění migrény je potřeba na tento spouštěcí zážitek přijít, přeprogramovat ho a tím vnitřní pocit bezmoci vymazat. Za těch deset let, kdy jsem toto zjistila, jsem zdokonalila systém, jak každého do tohoto okamžiku vrátit, zcela v bdělém stavu- bez hypnózy. A migrénu poslat k vodě. Většinou během dvou, maximálně tří hodin je terapie ukončena a klient odchází vstříc životu bez migrény.

Občas se může stát, že hlava zabolí, ale již to zdaleka není ta intenzivní paralizující bolest a většinou pomáhá se dostatečně napít a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Autorkou textu je Jana Popelková, firemní čarodějka

www.firemnicarodejka.cz


MUDr. Michaela Tomanová: Správná péče o nohy

5. prosince 2018 v 10:36

Zdraví našich nohou celkově ovlivňuje naše tělo, protože většina fyzických činností je spojena s chodidly. Primářka pražské Infinity Clinic MUDr. Michaela Tomanová odpovídá na dotazy spojené se správnou péčí o naše chodidla.

Dětská sauna v Perníkové chaloupce přichází s novinkou, děti si poslechnou pohádky

3. prosince 2018 v 07:51

Aquapalace Praha spouští novinku pro rodiny s dětmi. V Perníkové chaloupce, která byla vůbec první saunou v České republice určenou speciálně nejmenším, jsou dětem každou sobotu a neděli předčítány pohádky. Krom kouzelných příběhů se v příjemně vyhřátém prostoru a hravou formou dozvědí, proč je...

Martin Pumera mezi nejcitovanějšími chemiky světa

29. listopadu 2018 v 07:53

Doktor Martin Pumera, vedoucí excelentního Centra pro Pokročilé Funkční Nanoroboty na VŠCHT Praha, obhájil pozici v respektovaném žebříčku Global Highly Cited Researchers pro rok 2018. Společně s ním figurují mezi nejcitovanějšími vědci světa v oboru chemie také profesor Pavel Hobza z Ústavu...

Alternativa vítězí? Přednáška v Knihovně Antonína Švehly

24. listopadu 2018 v 07:24

Knihovna Antonína Švehly zve další přednášku z cyklu zaměřeného na vývoj stravování ve 20. století.

Obezita zkracuje život asi o 7 let, zahnat si můžete pohybem

20. listopadu 2018 ve 12:44

Co se týče denních pohybových aktivit, jsme na chvostu Evropy. Hýbeme se čím dál méně, jsme více nemocní, trpíme obezitou a dříve umíráme. To jsou smutná fakta, na něž mají odborníci zabývající se vlivem pohybu na zdraví člověka, jedinou radu – vrátit pohyb cíleně do běžného...

DPP rozjíždí nový fanshop. Nabízí více než 120 druhů zajímavého zboží

18. listopadu 2018 v 08:42

Dopravní podnik v těchto dnech spustil nový fanshop. Zájemci si přes internet mohou objednat více než 120 druhů dopravních suvenýrů včetně publikací o MHD, Encyklopedie pražské MHD, map, triček, hrnků, kravatových spon a dalších drobných předmětů.

Lékaři hledají v Česku 300 000 lidí, kteří mají tuto závažnou nemoc a neví o tom. V počátečních stadiích ji totiž lidé zaměňují nebo její projevy ignorují

12. listopadu 2018 ve 22:41

„Hledá se 300 000“, takto by zněl titulek pomyslného inzerátu plicních lékařů, kteří se snaží najít ty, jež mají závažnou plicní nemoc a neví o tom. Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) v ČR ročně „zabije“ 3 500 lidí, fatálním následkům choroby se lze přitom vyhnout včasným zahájením léčby a...

Konzultace a pochod proti diabetu na Karlově náměstí

10. listopadu 2018 v 18:10

Karlovo náměstí nabídne ve středu 14. listopadu od 10 do 17 hodin při příležitosti Světového dne diabetu konzultace ke stravování, pohybu nebo k rizikům onemocnění srdce a cév ve stanu u vchodu do metra.

V České republice se aktuálně léčí přes 936 tisíc lidí s touto diagnózou. To ale není celkové číslo. Přibývá těch, u nichž zůstává skryta. Když se objeví tyto příznaky, je čas zajít k lékaři

9. listopadu 2018 ve 22:46

Polovina lidí s diabetem se obává zařadit do života nové aktivity bez konzultace s lékařem, potvrdil květnový průzkum mezi českými diabetiky.  Jakákoli „novinka“, například i jinak doporučovaný pohyb nebo dieta, totiž může ovlivnit hladinu cukru v krvi. Cílem léčby je přitom právě udržet tuto...

Další články
Nahoru