dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla
Migréna se nevyhýbá ani mužům. Ilustrační foto: freeimages

Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla

Trpíte bolestmi hlavy? Pokud patříte mezi ty šťastné, nevíte, co to znamená mít migrénu. Co to vlastně je migréna? Jedná se o neurologickou poruchu prokazatelnou i na EEG. Z různých příčin se začnou stahovat cévy v mozku, tím trpí nervy, protože jsou nedovyživené a ty dávají svou nespokojenost najevo prudkou pulzující bolestí většinou v průsečíku oka a ucha, uvnitř v lebce.

Vzhledem k neurologické povaze nemoci se vyskytují i poruchy stability, trávení, svalové potíže. Co vlastně migrénu vyvolává, se stále z lékařského hlediska zkoumá a zřejmě ještě dlouho zkoumat bude.

Ti z vás, kdo znají jaké to je, když přijde na návštěvu paní Migréna, tak vědí, že je to naprosto paralizující stav. Někomu pomáhá se zavřít do zatemnělé ložnice a vyspat se z toho. Pak je varianta, že se migréna nehodlá hned tak odstěhovat a nakvartýruje se k vám i na týden, či 14 dní.

To jsem mívala já, když už přišla, tak setrvala patřičně dlouho. Po bytě jsem se pohybovala po čtyřech, protože se mi tak motala hlava, že bych upadla. Pokoušela jsem se migrénu i zahnat tím, že jsem bouchala hlavou do zdi, aby to byla jiná bolest. Taky marně.

Když už nepomáhá nic, sáhnete po chemii, nějakém speciálním antimigreniku, protože normální prášky proti bolesti nemají vůbec šanci a ono taky nic. Já vždy mívala všechny vedlejší účinky a hlava mě bolela dál. A přitom to není levná záležitost, jeden takový prášek se pohybuje v řádech stokorun až k tisícům.

Takže vlastně nezbývá nic jiného, než se modlit, aby se drahá migréna sbalila a tak jak přišla, tak odkráčela. Také jsem vyzkoušela všechny rady na to co jíst a nejíst, co migrénu způsobuje a čím se dá pomocí stravy z mírnit.

Abych byla upřímná, tak mimo toho, že jsem stále přemýšlela co jíst a co ne (do toho jsem měla neskutečnou chuť na čokoládu – protože ta 100% prý migrénu spouští), tak jsem nezaznamenala žádný efekt.  Jediné co mi pomohlo trošku, byla rehabilitace krční páteře.

Někomu na zmírnění pomáhá již zmíněná tma, absolutní ticho a spánek. Někomu zase dostatek tekutin a pomalá procházka. Názory se různí a každý migrenik říká něco jiného.

Je migréna jen doménou žen, nebo jí trpí i muži?

Častěji mívají migrény ženy, souvisí to se změnami hormonů, říkají lékaři a různé studie, které se posléze popřou jinou, zaručeně správnou studií. Spíše bych řekla, že muži se migrénou méně „chlubí“ a nevyhledávájí tak často specializované lékaře. Ovšem migréna k nim domů chodí taky.

Dá se tedy s migrénou něco dělat? Dá se jí zbavit? Nebo alespoň v lepším případě zmírnit?

Z pohledu bývalého migrenika jsem měla jedinou útěchu v tom, že až se mi změní hormony (přechod), tak to možná přejde. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že od svých třinácti do zhruba padesáti let mě čekají muka. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se migrén jednou provždy zbavím, během pár hodin, asi bych nevěřila. A udělala bych chybu. Letos slavím desáté výročí bez migrén.

Přišla jsem totiž na to, co migrénu spouští, a jak to odstranit.

Příčinou je vnitřní pocit bezmoci! Již dávno jsem si všimla, že když mi někdo řekl něco, co se mi nelíbilo, tak mne do pár hodin začala bolet hlava. Pak jsem toto začala zkoumat a přišla jsem na to, že v půl roce mě mamka dala spát v kočárku na balkón, já se probudila a jako půl roční mimino jsem usoudila, že jsem bezmocná, protože když budu plakat, maminka mne neuslyší. S tímto vnitřním podvědomím přesvědčením jsem pak vyrůstala, až přišla i migréna.

Mám zkušenost, že toto přesvědčení vzniká do prvního roku života, a jsou to převážně zdánlivě banální situace, typu: Někdo mi vzal na písečku lopatičku.

Při odstranění migrény je potřeba na tento spouštěcí zážitek přijít, přeprogramovat ho a tím vnitřní pocit bezmoci vymazat. Za těch deset let, kdy jsem toto zjistila, jsem zdokonalila systém, jak každého do tohoto okamžiku vrátit, zcela v bdělém stavu- bez hypnózy. A migrénu poslat k vodě. Většinou během dvou, maximálně tří hodin je terapie ukončena a klient odchází vstříc životu bez migrény.

Občas se může stát, že hlava zabolí, ale již to zdaleka není ta intenzivní paralizující bolest a většinou pomáhá se dostatečně napít a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Autorkou textu je Jana Popelková, firemní čarodějka

www.firemnicarodejka.cz


Touto ztrátou jsou v Česku ohroženy tisíce lidí, a to i kvůli nemocem, které přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit

13. října 2018 ve 22:34

Ztrátou zraku jsou v České republice ohroženy tisíce lidí, a to kvůli nemocem, které i přes pokroky v medicíně zatím nelze vyléčit. Oproti minulosti je velkým problémem, že velká část lidí se slepotou ztrácí i přístup k počítači, na který byli celý život zvyklí. Přestože řada pacientů o tom, že...

V Česku je postiženo touto nemocí až 300 000 lidí. Řada jich trpí zbytečně v důsledku nesprávné nebo opožděné diagnózy

11. října 2018 v 18:56

Lupénka je chronické, zánětlivé onemocnění kůže, kterým je ve světě postiženo nejméně 100 milionů lidí. V České republice je to 200 až 300 tisíc osob. Není to ale jen nemoc kůže, s lupénkou souvisí i jiné závažné nemoci, k nimž patří zánětlivé onemocnění kloubů (psoriatická artritida),...

Banalita, který může ohrozit váš život. Podle chirurga Fraška mohou lidé riziko problémů sami některými kroky snížit

9. října 2018 ve 23:01

Kdo z nás nikdy nezkoumal svoje břicho, které většinou vidíme jako příliš velké? Neplatí ale, že za všechno, co v této partii přebývá, může tloušťka. Vyklenutí v oblasti břicha, pupku, ale i třísla nebo stehna bývá často příznakem kýly. A ta, když ji zanedbáme, může ohrozit i náš život. Kýla, ať...

Revmatici v pohybu. Startuje akce, jejímž cílem je rozhýbat nemocné

8. října 2018 v 10:26

Nejméně o kilometr navíc k současným třem si hodlá sedmdesátiletá Marie Stařičná navýšit svou denní dávku chůze. A to od 12. října. Důvod? Zapojila se do nové výzvy Revma v pohybu, kterou vyhlašuje pacientská organizace Revma Liga ČR ve Světový den artritidy. Revmatici si sami určí, kolik by daný...

Tento nešvar, který je ohrožuje na životě, se týká nejčastěji vysokoškoláků a boháčů. Riziko je u nich pětkrát vyšší než u lidí bez maturity!

4. října 2018 ve 20:41

Být neustále dostupný a online je fenomén dnešní doby. Na nebezpečí tohoto chování za volantem se dlouhodobě snaží upozornit kampaň České asociace pojišťoven #nepozornostzabíjí. Velká část řidičů totiž zákaz používání mobilních zařízení během jízdy zcela ignoruje. Podle průzkumu společnosti...

V tomto jsou podle primáře Stodůlky Češi velcí lajdáci. Fakta to dokazují, není na ně hezký pohled. Přitom včasné odhalení problému je pro jeho léčbu zásadní

4. října 2018 ve 13:04

Světový den zraku letos připadá na 10. října. Tento den má upozornit na problémy spojené se zrakovými vadami, jako je například slepota či různé poruchy vidění a dioptrické vady. V Česku počty lidí s oční vadou neustále stoupají, navíc se snižuje věk pacientů. V péči o zrak ale Češi...

Další články
Nahoru