dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla
Migréna se nevyhýbá ani mužům. Ilustrační foto: freeimages

Jak se zbavit migrény snadno a rychle? Firemní čarodějka na to kápla

Trpíte bolestmi hlavy? Pokud patříte mezi ty šťastné, nevíte, co to znamená mít migrénu. Co to vlastně je migréna? Jedná se o neurologickou poruchu prokazatelnou i na EEG. Z různých příčin se začnou stahovat cévy v mozku, tím trpí nervy, protože jsou nedovyživené a ty dávají svou nespokojenost najevo prudkou pulzující bolestí většinou v průsečíku oka a ucha, uvnitř v lebce.

Vzhledem k neurologické povaze nemoci se vyskytují i poruchy stability, trávení, svalové potíže. Co vlastně migrénu vyvolává, se stále z lékařského hlediska zkoumá a zřejmě ještě dlouho zkoumat bude.

Ti z vás, kdo znají jaké to je, když přijde na návštěvu paní Migréna, tak vědí, že je to naprosto paralizující stav. Někomu pomáhá se zavřít do zatemnělé ložnice a vyspat se z toho. Pak je varianta, že se migréna nehodlá hned tak odstěhovat a nakvartýruje se k vám i na týden, či 14 dní.

To jsem mívala já, když už přišla, tak setrvala patřičně dlouho. Po bytě jsem se pohybovala po čtyřech, protože se mi tak motala hlava, že bych upadla. Pokoušela jsem se migrénu i zahnat tím, že jsem bouchala hlavou do zdi, aby to byla jiná bolest. Taky marně.

Když už nepomáhá nic, sáhnete po chemii, nějakém speciálním antimigreniku, protože normální prášky proti bolesti nemají vůbec šanci a ono taky nic. Já vždy mívala všechny vedlejší účinky a hlava mě bolela dál. A přitom to není levná záležitost, jeden takový prášek se pohybuje v řádech stokorun až k tisícům.

Takže vlastně nezbývá nic jiného, než se modlit, aby se drahá migréna sbalila a tak jak přišla, tak odkráčela. Také jsem vyzkoušela všechny rady na to co jíst a nejíst, co migrénu způsobuje a čím se dá pomocí stravy z mírnit.

Abych byla upřímná, tak mimo toho, že jsem stále přemýšlela co jíst a co ne (do toho jsem měla neskutečnou chuť na čokoládu – protože ta 100% prý migrénu spouští), tak jsem nezaznamenala žádný efekt.  Jediné co mi pomohlo trošku, byla rehabilitace krční páteře.

Někomu na zmírnění pomáhá již zmíněná tma, absolutní ticho a spánek. Někomu zase dostatek tekutin a pomalá procházka. Názory se různí a každý migrenik říká něco jiného.

Je migréna jen doménou žen, nebo jí trpí i muži?

Častěji mívají migrény ženy, souvisí to se změnami hormonů, říkají lékaři a různé studie, které se posléze popřou jinou, zaručeně správnou studií. Spíše bych řekla, že muži se migrénou méně „chlubí“ a nevyhledávájí tak často specializované lékaře. Ovšem migréna k nim domů chodí taky.

Dá se tedy s migrénou něco dělat? Dá se jí zbavit? Nebo alespoň v lepším případě zmírnit?

Z pohledu bývalého migrenika jsem měla jedinou útěchu v tom, že až se mi změní hormony (přechod), tak to možná přejde. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že od svých třinácti do zhruba padesáti let mě čekají muka. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se migrén jednou provždy zbavím, během pár hodin, asi bych nevěřila. A udělala bych chybu. Letos slavím desáté výročí bez migrén.

Přišla jsem totiž na to, co migrénu spouští, a jak to odstranit.

Příčinou je vnitřní pocit bezmoci! Již dávno jsem si všimla, že když mi někdo řekl něco, co se mi nelíbilo, tak mne do pár hodin začala bolet hlava. Pak jsem toto začala zkoumat a přišla jsem na to, že v půl roce mě mamka dala spát v kočárku na balkón, já se probudila a jako půl roční mimino jsem usoudila, že jsem bezmocná, protože když budu plakat, maminka mne neuslyší. S tímto vnitřním podvědomím přesvědčením jsem pak vyrůstala, až přišla i migréna.

Mám zkušenost, že toto přesvědčení vzniká do prvního roku života, a jsou to převážně zdánlivě banální situace, typu: Někdo mi vzal na písečku lopatičku.

Při odstranění migrény je potřeba na tento spouštěcí zážitek přijít, přeprogramovat ho a tím vnitřní pocit bezmoci vymazat. Za těch deset let, kdy jsem toto zjistila, jsem zdokonalila systém, jak každého do tohoto okamžiku vrátit, zcela v bdělém stavu- bez hypnózy. A migrénu poslat k vodě. Většinou během dvou, maximálně tří hodin je terapie ukončena a klient odchází vstříc životu bez migrény.

Občas se může stát, že hlava zabolí, ale již to zdaleka není ta intenzivní paralizující bolest a většinou pomáhá se dostatečně napít a nadýchat se čerstvého vzduchu.

Autorkou textu je Jana Popelková, firemní čarodějka

www.firemnicarodejka.cz


Hrozivá čísla: Lidé příznaky často ignorují a nechají nemoc napáchat škody, které již nelze vrátit. O své chorobě neví zhruba 450 000 Čechů, statisíce lidí netuší, že mají ještě jeden problém

16. srpna 2018 ve 13:08

Přibližně 20 % lidí, kteří přišli do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci u nich za pomoci speciálního měřicího přístroje objevili určitou míru obstrukce. Ta se při měření projevuje tak, že člověk nedokáže vydechnout plyny z plic tak rychle,...

Závažné onemocnění s nenápadnými příznaky, ale fatálním dopadem na život. Výskyt bohužel přibývá, aktuálně se diagnóza týká 200 tisíc Čechů. Spousta lidí to mylně omlouvá věkem a přepracovaností

13. srpna 2018 ve 23:13

Závažné onemocnění s nenápadnými příznaky, ale fatálním dopadem na život. Aktuální diagnóza pro 200 tisíc Čechů.To je chronické srdeční selhání, které se rozvíjí postupně, aniž by si člověk připustil problém. Matoucí je, že příznaky nemusí na první pohled se srdcem vůbec souviset. Spousta Čechů je...

Zkracují život až o 10 let, trpí jimi mnoho lidí. Zde jsou příčiny, postihují všechny věkové kategorie, výjimkou nejsou děti. Včasná diagnóza je zásadní

13. srpna 2018 ve 20:39

V Evropě postihují revmatická onemocnění více než 120 miliónů lidí – více lidí než kterákoli jiná skupina onemocnění. Revmatická onemocnění se proto řadí na první příčky důvodů pracovní neschopnosti. Jejich příčinou mohou být metabolické či hormonální změny v organismu, degenerativní procesy nebo...

Prosekneme 2018 nabídne hudbu, workshopy a soutěže

12. srpna 2018 v 08:19

Prosekneme, akce Prahy 9, se koná v Parku Přátelství 30. srpna od 15 hodin. O hudební produkci se postarají Mc Gey, Kenny Sherwood a další. Připraveny budou workshopy jako bodypainting, žonglování nebo graffiti.

Praha ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz bojuje pivem proti smogu. Plnou lednici může vyhrát i vaše firma

8. srpna 2018 v 11:53

S netradiční formou ochrany životního prostředí přichází projekt Čistou stopou Prahou ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz. Pivo Pražský chodec je prvním pivem, které bojuje proti znečištění ovzduší. Pražský chodec totiž vyzývá řidiče, aby nechali alespoň jedno odpoledne auto v garáži, zašli...

Jak v létě na zahrádce šetřit vodou

1. srpna 2018 v 09:14

Říká se, že Česká republika je střechou Evropy a významnou pramennou oblastí. Jednoduše řečeno, voda od nás pouze odtéká, ale žádná k nám nepřitéká. V tomto ohledu jsme tedy odkázáni jen na srážkovou vodu. Opatření proti suchu je téma, které by Čechy mělo zajímat. Letošní teplé jaro a málo srážek...

Porodnice U Apolináře má první čerstvé absolventky bakalářského studia Porodní asistence

24. července 2018 v 19:23

Před třemi lety otevřela 1. LF UK na své Gynekologicko-porodnické klinice ve VFN jako první a jediná státní vysoká škola v Praze nový obor Porodní asistentka v bakalářském studijním programu. V těchto dnech toto studium absolvovalo prvních 17 porodních asistentek.

Výčet možných komplikací, počet pacientů i úmrtí v Praze a okolí budí respekt, přitom se lidé se tohoto onemocnění překvapivě nebojí. Může způsobit celoživotní následky a pětina případů končí smrtí

19. července 2018 ve 23:59

Invazivního pneumokokového onemocněním (IPO) se nebojí 8 z 10 dospělých, kteří se účastnili nedávného výzkumu PneuVue. Přitom pneumokok může vyvolat těžký zápal plic, meningitidu, otravu krve s možnými celoživotními následky. A zhruba pětina případů onemocnění končí smrtí.Bakterie Streptococcus...

Další články
Nahoru