Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Jak se vám líbí Školní plácek? Lidé v online dotazníku mohou vyjádřit svůj názor

Na tři týdny je od 4. do 24. září uzavřena strašnická ulice Brigádníků, mezi ulicemi Solidarity a Turnovského. Vzniknul tam Školní plácek – komunitní prostor, jehož cílem je zvýšit bezpečnost dětí cestou do školy nebo ze školy, ale také nabídnout širší využití tohoto místa. Organizátoři přichystali pro návštěvníky pestrý kulturní program. Díky Školnímu plácku Základní škola Solidarita získala přímé napojení na přilehlý park.

Hodnocení projektu organizace Kreativní Praha, MČ Praha 10 a ZŠ Solidarita bude probíhat ve několika fázích. Na hodnocení se podílí ještě organizace Pěšky městem a Socionaut.

Základní online dotazník obsahující uzavřené i otevřené otázky, který slouží jako doplněk komplexní evaluační zprávy pro Kreativní Prahu, najdete zde. Součástí tohoto šetření je i terénní průzkum (rozhovory s obyvateli sídliště) v okolí ZŠ Solidarita, bude také probíhat workshop s dětmi ze samotné ZŠ a rozhovory s místními institucemi a zástupci ÚMČ Praha 10. Dále se uskuteční druhá vlna dopravního průzkumu. První byl realizován před uzavřením ulic. 

Na závěr jsou naplánována dvě setkání v ZŠ Solidarita (detaily na FB www.facebook.com/kreativnipraha), kterých se může zúčastnit široká veřejnost. Výsledkem bude závěrečná zpráva pro Radu MČ Praha 10. 


Autor: red

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Dnes v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Dnes v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

Včera v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru