dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Zpravodajství

Jak se učit a naučit cizí jazyky

Přednáška v úterý 2. května představí posluchačům několik efektivních a moderních metod, které usnadňují učení cizího jazyka. Dozvíte se, co je to jazykový plán a studijní session, a zastavíte se také u moderních technologií, například u největšího hitu jazykové výuky, kterým jsou flashcards.

Ukážete si některé obecné principy, které odlišují úspěšné a neúspěšné jazykové studenty. Také se dozvíte, zda jste spíše analytický nebo intuitivní typ a jak to ovlivňuje výběr učebnice či metody.

Přednáší Lucie Gramelová, akce probíhá od 17:00 do 18:30 hodin v malém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí 1, Praha 1. Vstupné 40 korun.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru