dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Jak se promění Nuselská ulice po roční rekonstrukci?
Rozšíří se chodníky, přechody budou zkráceny. Foto: archiv IPR

Jak se promění Nuselská ulice po roční rekonstrukci?

Tišší provoz, nové stromořadí a přechody, méně sloupů a neprostupných zábradlí na chodnících. To čeká Nuselskou ulici po roční rekonstrukci, která dnes začíná. Na náměstí Horky vznikne mimo jiné plácek pro posezení se speciálními lavičkami okolo kmenů nových stromů a zastávky se přesunou tam, kde je lidé více potřebují.

Všechny zastávky v oblasti mezi náměstím Bratří Synků a Chodovskou ulicí budou po rekonstrukci bezbariérové, některé doplní nové přechody, aby byly lépe přístupné, jiné se rozšíří nebo posunou tam, kde jsou více potřeba.

Na zastávce Pod Jezerkou bude nově možné příjemně přestoupit mezi tramvají a autobusem. Obyvatelé okolních ulic se navíc mohou těšit na tišší provoz nejen tramvají ale i aut, protože dlažbu ve vozovce nahradí tichý asfalt.

Pro řidiče vznikne nové parkoviště na náměstí Kloboučnická a stojící automobily budou lépe organizované, aby nemusely parkovat částečně na chodnících jako doteď. Špatně organizované parkování dokonce dosud často způsobovalo kolize mezi auty a tramvajemi.

Parkovací místa navíc nově doplní stromořadí, což ulici nejen zkrášlí, ale v horkých letních dnech navíc nabídne potřebný stín. Na chodnících se objeví hmatné prvky pro nevidomé.

Z cest také zmizí  více než polovina sloupů, neoblíbená červenobílá zábradlí nahradí na mnoha místech sloupky, které dokáží usměrnit parkování a zároveň jsou prostupné pro chodce. Pro cyklisty přibydou nové cyklostojany nebo přejezd přes Nuselskou u zastávky Pod Jezerkou.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru