Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Zastolskiy Victor / Shutterstock.com

Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?

Podkrovní byty mají své kouzlo. Jakmile jsou blízko historické části města nebo přírody, budete mít k dispozici jedinečný výhled, který nemá doma každý. Pro architekty představují velkou výzvu, ale nemusíte se vybavení tohoto prostoru obávat. Soustřeďte se na silné stránky svého bydlení a zařiďte si jedinečný prostor, který vám budou moci všichni závidět.

Myslete na správné funkční prvky do interiéru

Při vybavení musíte myslet hlavně na několik základních faktů. Podkrovní byty jsou v létě hodně teplé, čemuž byste měli přizpůsobit interiér. I z tohoto důvodu budete potřebovat koupit rolety do střešních oken. Dalším rizikem je vlhkost, takže musíte myslet na dobrou izolaci a kvalitní střechu. Při koupání myslete na dobré větrání, abyste neměli problémy s plísní. Bytu bude nejvíce slušet:

  • dřevěná podlaha,
  • dřevěné trámy,
  • přírodní materiály,
  • nábytek na míru.

Myslete na sebe i na své sousedy

Při rekonstrukci nebo stavbě podkrovních bytů je důležité, abyste mysleli na pohodlí. Hluk od sousedů je nepříjemný. A navíc nebudete dupat na své sousedy. Jestli řešíte odhlučnění podlahy, měli byste se soustředit na spolehlivé společnosti, které vám poskytnou kvalitu za výhodné ceny. Potěšeni budete nejen vy, ale také vaši sousedé. A spokojení sousedi dělají spokojený život.

Nábytek zvolte chytře a vždy spoléhejte na svůj vkus

Nábytek na míru je v podkrovním bytě naprostou nutností. Běžné kousky pod šikmou stěnu jednoduše nedostanete. Anebo nevyužijete prostor na jeho maximum. Zkosené stěny jsou velmi specifické, a proto byste měli kontaktovat firmy, které jsou schopny vytvořit jedinečný nábytek, ke kterému potřebujete nábytkové kování podle vašich potřeb. Nejen, že využijete prostor, ale také získáte úložný prostor podle svých přání. 

Praktické jsou také posuvné dveře, které vám hodně ušetří místo. Hodit se vám mohou také výklopné nástěnné lampičky a další vychytávky, které vám jistě doporučí interiér designér, nebo se můžete inspirovat na internetu.

Využijte netradiční místnosti ke svému dobru

Jestli si nevíte rady s designem, měli byste se obrátit na odborníka nebo se inspirovat. Podkrovní byt může být oříšek, ale jistě to zvládnete. Zvolte doma světlé barvy a hrajte si s jedinečným prostorem, který máte k dispozici. Budete překvapeni, kolik vám toho může nabídnout. Využijte každý kout, který máte doma a získáte mnohem více prostoru, než jste si dokázali představit.


Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru