Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Zastolskiy Victor / Shutterstock.com

Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?

Podkrovní byty mají své kouzlo. Jakmile jsou blízko historické části města nebo přírody, budete mít k dispozici jedinečný výhled, který nemá doma každý. Pro architekty představují velkou výzvu, ale nemusíte se vybavení tohoto prostoru obávat. Soustřeďte se na silné stránky svého bydlení a zařiďte si jedinečný prostor, který vám budou moci všichni závidět.

Myslete na správné funkční prvky do interiéru

Při vybavení musíte myslet hlavně na několik základních faktů. Podkrovní byty jsou v létě hodně teplé, čemuž byste měli přizpůsobit interiér. I z tohoto důvodu budete potřebovat koupit rolety do střešních oken. Dalším rizikem je vlhkost, takže musíte myslet na dobrou izolaci a kvalitní střechu. Při koupání myslete na dobré větrání, abyste neměli problémy s plísní. Bytu bude nejvíce slušet:

  • dřevěná podlaha,
  • dřevěné trámy,
  • přírodní materiály,
  • nábytek na míru.

Myslete na sebe i na své sousedy

Při rekonstrukci nebo stavbě podkrovních bytů je důležité, abyste mysleli na pohodlí. Hluk od sousedů je nepříjemný. A navíc nebudete dupat na své sousedy. Jestli řešíte odhlučnění podlahy, měli byste se soustředit na spolehlivé společnosti, které vám poskytnou kvalitu za výhodné ceny. Potěšeni budete nejen vy, ale také vaši sousedé. A spokojení sousedi dělají spokojený život.

Nábytek zvolte chytře a vždy spoléhejte na svůj vkus

Nábytek na míru je v podkrovním bytě naprostou nutností. Běžné kousky pod šikmou stěnu jednoduše nedostanete. Anebo nevyužijete prostor na jeho maximum. Zkosené stěny jsou velmi specifické, a proto byste měli kontaktovat firmy, které jsou schopny vytvořit jedinečný nábytek, ke kterému potřebujete nábytkové kování podle vašich potřeb. Nejen, že využijete prostor, ale také získáte úložný prostor podle svých přání. 

Praktické jsou také posuvné dveře, které vám hodně ušetří místo. Hodit se vám mohou také výklopné nástěnné lampičky a další vychytávky, které vám jistě doporučí interiér designér, nebo se můžete inspirovat na internetu.

Využijte netradiční místnosti ke svému dobru

Jestli si nevíte rady s designem, měli byste se obrátit na odborníka nebo se inspirovat. Podkrovní byt může být oříšek, ale jistě to zvládnete. Zvolte doma světlé barvy a hrajte si s jedinečným prostorem, který máte k dispozici. Budete překvapeni, kolik vám toho může nabídnout. Využijte každý kout, který máte doma a získáte mnohem více prostoru, než jste si dokázali představit.


Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Praha 9 připravuje Velikonoční potravinovou sousedskou sbírku

19. března 2023 v 10:17

Na úterý 4. dubna připravila radnice Prahy 9 Velikonoční potravinovou sbírku. Sbírat se budou trvanlivé potraviny a hygienické potřeby. Sbírka je určena pro seniory v nouzi, samoživitele a klienty Armády spásy.

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru