Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: Zastolskiy Victor / Shutterstock.com

Jak se nejlépe zabydlet v podkrovním bytě?

Podkrovní byty mají své kouzlo. Jakmile jsou blízko historické části města nebo přírody, budete mít k dispozici jedinečný výhled, který nemá doma každý. Pro architekty představují velkou výzvu, ale nemusíte se vybavení tohoto prostoru obávat. Soustřeďte se na silné stránky svého bydlení a zařiďte si jedinečný prostor, který vám budou moci všichni závidět.

Myslete na správné funkční prvky do interiéru

Při vybavení musíte myslet hlavně na několik základních faktů. Podkrovní byty jsou v létě hodně teplé, čemuž byste měli přizpůsobit interiér. I z tohoto důvodu budete potřebovat koupit rolety do střešních oken. Dalším rizikem je vlhkost, takže musíte myslet na dobrou izolaci a kvalitní střechu. Při koupání myslete na dobré větrání, abyste neměli problémy s plísní. Bytu bude nejvíce slušet:

  • dřevěná podlaha,
  • dřevěné trámy,
  • přírodní materiály,
  • nábytek na míru.

Myslete na sebe i na své sousedy

Při rekonstrukci nebo stavbě podkrovních bytů je důležité, abyste mysleli na pohodlí. Hluk od sousedů je nepříjemný. A navíc nebudete dupat na své sousedy. Jestli řešíte odhlučnění podlahy, měli byste se soustředit na spolehlivé společnosti, které vám poskytnou kvalitu za výhodné ceny. Potěšeni budete nejen vy, ale také vaši sousedé. A spokojení sousedi dělají spokojený život.

Nábytek zvolte chytře a vždy spoléhejte na svůj vkus

Nábytek na míru je v podkrovním bytě naprostou nutností. Běžné kousky pod šikmou stěnu jednoduše nedostanete. Anebo nevyužijete prostor na jeho maximum. Zkosené stěny jsou velmi specifické, a proto byste měli kontaktovat firmy, které jsou schopny vytvořit jedinečný nábytek, ke kterému potřebujete nábytkové kování podle vašich potřeb. Nejen, že využijete prostor, ale také získáte úložný prostor podle svých přání. 

Praktické jsou také posuvné dveře, které vám hodně ušetří místo. Hodit se vám mohou také výklopné nástěnné lampičky a další vychytávky, které vám jistě doporučí interiér designér, nebo se můžete inspirovat na internetu.

Využijte netradiční místnosti ke svému dobru

Jestli si nevíte rady s designem, měli byste se obrátit na odborníka nebo se inspirovat. Podkrovní byt může být oříšek, ale jistě to zvládnete. Zvolte doma světlé barvy a hrajte si s jedinečným prostorem, který máte k dispozici. Budete překvapeni, kolik vám toho může nabídnout. Využijte každý kout, který máte doma a získáte mnohem více prostoru, než jste si dokázali představit.


Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru