Dnes Sobota - skorojasno 11°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Jak se má rozvíjet Praha 5? Zájem o vyplnění dotazníků předčil očekávání
Lidé se v dotazníku mohou vyjadřovat i k tomu, jak hodnotí fungování radnice. Foto: archiv

Jak se má rozvíjet Praha 5? Zájem o vyplnění dotazníků předčil očekávání

Při vytváření Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+, k čemuž se v programovém prohlášení zavázala současná koalice, byl splněn další krok. Páteční půlnocí skončí možnost zapojit se do dotazníkového šetření, jehož cílem je zjistit, jak se lidem žije v Praze 5 a jak by si představovali další rozvoj této městské části. Zájem o dotazníky je velký, lidé je mohou vyplňovat v papírové formě i na internetu.

„Doposavad se zapojily více než dva tisíce lidí. Předpokládalo se tak 400 respondentů, že jich bude zhruba pětkrát tolik, to nikdo nečekal,“ sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Zpětnou vazbou, která vzešla z šetření, se nyní budou zabývat jednotlivé odborné skupiny, které mají do konce listopadu připravit takzvané swot analýzy jednotlivých oblastí jako jsou školství, kultura, veřejný prostor, územní rozvoj, životní prostředí nebo třeba fungování radnice. Tyto analýzy popíšou silné i slabé stránky daných oblastí, hrozby i příležitosti dalšího rozvoje.

Skupin je celkem šest, v každé je devět lidí. Zastupitelé, úředníci a odborníci. Až zhruba za měsíc skončí tato analytická část tvorby strategického dokumentu, nastanou části implementační a návrhové. Jinými slovy, zatímco první fází bude zdokumentován současný stav, v dalších dvou bude na základě toho popsáno, jak by se měla Praha 5 v následujících zhruba deseti letech vyvíjet.

„Je to vývoj napříč několika volebními obdobími. Ale jelikož se na tvorbě dokumentu podílí politici ze všech stran zastoupených v současném zastupitelstvu, věřím, že bude zaručena kontinuita vývoje, ať už tu bude po dalších volbách vládnout kdokoli. Opakovaný návrat k začátku vývoj brzdí, a to přece nikdo nechce,“ uvedla starostka Zajíčková, podle které se i v implementační a návrhové fázi tvorby strategie rozvoje počítá se zapojením veřejnosti.

Ačkoli se současná kolice zavázala vytvořit Strategie rozvoje MČ Praha 5+ v tomto volebním období, tedy do podzimu 2022, podle starostky by měl být dokument hotov na přelomu jara a léta příštího roku. Nejdříve se jím bude zabývat rada, následně zastupitelstvo městské části.


Autor: red

Jaký bude parčík U Dobráků? Přijďte diskutovat

Včera v 11:35

Místní Agenda 21 a Odbor životního prostředí Prahy 13 zvou na veřejné projednání týkající se parčíku v ulici U Dobráků. Přijďte diskutovat a vyjádřit se k možným úpravám parku.

Radnice Prahy 4 podpoří zdobení stromků v ulicích

Včera v 10:04

Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Stejně tomu bude i letos.

Praha 14 píše kroniku

21. října 2021 ve 13:13

Přestože městské části Praha 14 bude teprve 27 let, historie jejího území sahá do podstatně vzdálenější minulosti.

Kde do konce října nepoteče voda

21. října 2021 v 10:31

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Psí hřiště Opatovská je uzavřeno

21. října 2021 v 08:38

Praha 11 upozorňuje na uzavření psího hřiště v Opatovské ulici od středy 20. října.

Douglaska tisolistá bude na Vánoce ozdobena

20. října 2021 ve 20:44

Dnešní Mezinárodní den stromů si v Praze 11 připomněli vysazením douglasky tisolisté před Komunitním centrem Matky Terezy v Hájích.

Praha 4: Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal

20. října 2021 v 09:53

Navštěvujete rádi Branické skály a máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě radnice Prahy 4? Městská část připravila anketu.

Cukrárna Astra v Perlovce zůstane

20. října 2021 v 09:12

Radní Prahy 1 včera rozhodli, že oblíbená cukrárna Astra Evy Hruškové zůstane i nadále v Perlové 8, a to do března 2026 s možností opce o dalších pět let.

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

16. října 2021 ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

16. října 2021 v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Další články
Nahoru