dnes
Středa - zatazeno
0°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Jak se má rozvíjet Praha 5? Zájem o vyplnění dotazníků předčil očekávání
Lidé se v dotazníku mohou vyjadřovat i k tomu, jak hodnotí fungování radnice. Foto: archiv

Jak se má rozvíjet Praha 5? Zájem o vyplnění dotazníků předčil očekávání

Při vytváření Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+, k čemuž se v programovém prohlášení zavázala současná koalice, byl splněn další krok. Páteční půlnocí skončí možnost zapojit se do dotazníkového šetření, jehož cílem je zjistit, jak se lidem žije v Praze 5 a jak by si představovali další rozvoj této městské části. Zájem o dotazníky je velký, lidé je mohou vyplňovat v papírové formě i na internetu.

„Doposavad se zapojily více než dva tisíce lidí. Předpokládalo se tak 400 respondentů, že jich bude zhruba pětkrát tolik, to nikdo nečekal,“ sdělila starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Zpětnou vazbou, která vzešla z šetření, se nyní budou zabývat jednotlivé odborné skupiny, které mají do konce listopadu připravit takzvané swot analýzy jednotlivých oblastí jako jsou školství, kultura, veřejný prostor, územní rozvoj, životní prostředí nebo třeba fungování radnice. Tyto analýzy popíšou silné i slabé stránky daných oblastí, hrozby i příležitosti dalšího rozvoje.

Skupin je celkem šest, v každé je devět lidí. Zastupitelé, úředníci a odborníci. Až zhruba za měsíc skončí tato analytická část tvorby strategického dokumentu, nastanou části implementační a návrhové. Jinými slovy, zatímco první fází bude zdokumentován současný stav, v dalších dvou bude na základě toho popsáno, jak by se měla Praha 5 v následujících zhruba deseti letech vyvíjet.

„Je to vývoj napříč několika volebními obdobími. Ale jelikož se na tvorbě dokumentu podílí politici ze všech stran zastoupených v současném zastupitelstvu, věřím, že bude zaručena kontinuita vývoje, ať už tu bude po dalších volbách vládnout kdokoli. Opakovaný návrat k začátku vývoj brzdí, a to přece nikdo nechce,“ uvedla starostka Zajíčková, podle které se i v implementační a návrhové fázi tvorby strategie rozvoje počítá se zapojením veřejnosti.

Ačkoli se současná kolice zavázala vytvořit Strategie rozvoje MČ Praha 5+ v tomto volebním období, tedy do podzimu 2022, podle starostky by měl být dokument hotov na přelomu jara a léta příštího roku. Nejdříve se jím bude zabývat rada, následně zastupitelstvo městské části.


Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

Včera ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

V Praze 11 chystají hotely pro hmyz

Včera v 10:51

Na různých místech městské části nechá Praha 11 v nejbližších dnech instalovat sedm hmyzích hotelů.

Místa sběru použitého oleje z domácností v Praze 9

29. listopadu 2020 ve 21:33

Speciálně upravené zelené 120 litrové nádoby na jedlý olej najdou obyvatelé Prahy 9 na deseti místech. Olej se do sběrných nádob ukládá v PET lahvích, skleněné se nesmí používat. Do nádob v žádném případě nepatří minerální oleje, barvy a rozpouštědla.

Praha 15 poslala energii zdravotníkům

28. listopadu 2020 v 09:01

Úředníci a zástupci radnice poslali v úterý 24. listopadu energii zdravotníkům z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Praha 4 vaří online

26. listopadu 2020 ve 20:21

Praha 4 a InBáze pořádají 27. listopadu od 17 hodin workshop přípravy „vareniků“ sladkých i slaných. Vzhledem k aktuální epidemické situaci se organizátoři rozhodli uspořádat akci on-line přes aplikace ZOOM.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto ulicích

26. listopadu 2020 v 19:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis začíná ve čtvrtek, startuje i nový web Praha Školská

25. listopadu 2020 ve 21:24

Rozhovory, debaty s odborníky i poradnu pro diváky nabídnou tři dny živého vysílání 25. ročníku veletrhu vzdělávání Schola Pragensis. Jubilejní přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol začne již tento čtvrtek 26. listopadu v 10 hodin a poprvé v historii se uskuteční pouze na...

Praha 8 zve na první z Adventních koncertů

24. listopadu 2020 v 11:58

Adventní koncerty připravila Praha 8 letos celkem čtyři. Poslechnou si je můžete online.

Praha 11 pořádá Netradiční mikulášské tvoření

24. listopadu 2020 v 08:48

Netradiční mikulášské tvoření je on-line alternativa Mikulášského průvodu Jižním Městem, která se bude konat v sobotu 5. prosince v 18 hodin.

Další články
Nahoru