dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?
ByznysKomerční sdělení
Kácení stromu z plošiny. Foto: archiv

Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?

Nebezpečné vzrostlé stromy mohou být rizikem nejen pro občany, ale také pro jejich majetek. Na jednu stranu je určitě dobře, když máme i ve městě, kterému se mnohdy přezdívá betonová džungle, kolem sebe přírodu – kupříkladu stromy, které zvelebují prostředí a dopřávají nám kontakt s přírodou. Vše ale musí být v rámci bezpečných mezí.

Víte o vzrostlých dřevinách, které jsou ve městě rizikem? Jak vyřešit jejich kácení? S tím vám poradíme v tomto článku.

Sami strom pokácet nemůžete

I kdyby onen nebezpečný strom (nebo by jich mohlo být více) rostl přímo před vaším domem a ohrožoval vás nebo váš majetek, nemůžete se do jeho kácení pustit, jak se říká, na vlastní triko. A to ani v případě, kdy by se dřevina nacházela na vašem pozemku.

Neodborný zásah, který sice byl proveden v dobrém úmyslu, by totiž mohl napáchat více škody nežli užitku. Narážíme tím na riziko zranění nebo škody na majetku – ať už vašem nebo vašich sousedů.

Povolejte odborníky, kteří v tom umí chodit

Máte-li pocit, že vás vyrostlý strom ohrožuje, neváhejte a zavolejte si na pomoc odborníky. A to i tehdy, kdy si možná na jeho pokácení budete dostatečně věřit. Profesionálové umí v tomto oboru chodit, pohybují se v něm dnes a denně a kácení stromů je pro ně každodenním chlebem.

Obrátit se můžete na profíky z Rizikabezrizika.cz, kteří se mimo jiné zaměřují na rizikové kácení nebezpečně vzrostlých stromů, které se nachází nejen ve městě. S problematickou dřevinou vám tak hravě pomohou.

Arborista je profík na slovo vzatý

Za arboristu můžeme označit člověka, který pracuje ve výškách a jeho úkolem je bezpečně a bez rizika pokácet dřeviny, které překáží nebo jakýmkoli způsobem někoho či něco ohrožují. Jsou to profíci na slovo vzatí, pro které je šplhání po stromech nedílnou součástí jejich života. Proto se při řešení kácení stromů ve městě spolehněte právě na ně.


Praha pomůže malým a středním podnikatelům z vlastního programu

Včera v 08:02

Vedení hlavního města se rozhodlo přesměrovat finanční prostředky z pražského operačního programu Praha – Pól růstu. Do pražské verze záchranného programu s pracovním názvem „Covid PRAHA” bude relokováno více než 500 milionů korun na pomoc malým a středním...

Praha 4 zrušila letošní valorizace nájemného

Včera v 07:44

Rada městské části Praha 4 se rozhodla zrušit letošní valorizaci nájemného, a to u všech prostor, které má městská část ve správě. Důvodem je snaha pomoci obyvatelům Prahy 4 v nelehké finanční situaci. Po celý letošní rok se tak nájemné nebude zvyšovat.

Zaměstnanci Nestlé pomohou zařízením pro seniory

8. dubna 2020 v 11:51

Nestlé se stalo ambasadorem veřejné sbírky Charity Česká republika na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Ta pomůže zabezpečit nákup zdravotnického vybavení, prostředků a dalších pomůcek na zvýšení ochrany seniorů a jejich pečovatelů před nákazou koronavirem. Společnost z vlastních zdrojů...

Jaký bude mít Brexit vliv na ochranné známky EU?

8. dubna 2020 v 10:50

Pokud jste vlastníkem ochranné známky Evropské Unie, určitě uvažujete, jaký vliv na vaši ochrannou známku bude mít Brexit. Ochranné známky Evropské Unie, které byly zapsány před koncem takzvaného přechodného období (tj. před 31. 12. 2020, ale může být prodlouženo), budou nadále platné i ve Velké...

Uber věnuje pražským nemocnicím tisíc volných jízd

8. dubna 2020 v 09:20

Společnost Uber věnuje v České republice 1000 volných jízd zdravotnickému personálu v devíti pražských nemocnicích.   

innogy poskytla ohroženým seniorům a handicapovaným pomoc milion korun

6. dubna 2020 ve 13:36

Společnost innogy vyčlenila z aktuálního rozpočtu na projekty sociální odpovědnosti částku jeden milion korun na okamžitou pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel postiženým současnou koronavirovou krizí. Pomoc půjde domovům seniorů a organizacím, které o ně nebo o handicapované občany...

Podnik LOM PRAHA se zapojil s českými piloty do projektu Piloti lidem

6. dubna 2020 v 11:19

Státní podnik LOM PRAHA je součástí dobročinného projektu Piloti lidem, jehož cílem je v co nejkratším čase doručit zásilky zdravotnického materiálu po celé České republice.

Huawei: Budování sítí 5G bez nás prodraží investiční náklady v Česku až o desítky miliard korun

5. dubna 2020 v 15:23

Budování sítí páté generace (5G) bez Huawei prodraží plánované investiční náklady v České republice o 11,7 až 37,7 miliardy korun. Náklady zpožděného rozvoje a implementace vysokorychlostní elektronické komunikační sítě o každý jeden rok znamenají pro českou ekonomiku roční ztrátu v mezi 16,49 až...

Začala fungovat Tesco Zásilka, nová služba pro nákup trvanlivých potravin online

2. dubna 2020 ve 20:25

Tesco uvádí na trh novou službu Tesco Zásilka, který spočívá v doručování nákupů kurýrem až domů.

Podnikání v březnu přerušilo více než 10 000 živnostníků

1. dubna 2020 v 10:23

Vládní opatření v boji proti koronaviru paralyzují českou ekonomiku. Řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem. 

Další články
Nahoru