dnes
Úterý - oblacno
20°C
zítra
Středa - obcasny-dest
18°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?
ByznysKomerční sdělení
Kácení stromu z plošiny. Foto: archiv

Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?

Nebezpečné vzrostlé stromy mohou být rizikem nejen pro občany, ale také pro jejich majetek. Na jednu stranu je určitě dobře, když máme i ve městě, kterému se mnohdy přezdívá betonová džungle, kolem sebe přírodu – kupříkladu stromy, které zvelebují prostředí a dopřávají nám kontakt s přírodou. Vše ale musí být v rámci bezpečných mezí.

Víte o vzrostlých dřevinách, které jsou ve městě rizikem? Jak vyřešit jejich kácení? S tím vám poradíme v tomto článku.

Sami strom pokácet nemůžete

I kdyby onen nebezpečný strom (nebo by jich mohlo být více) rostl přímo před vaším domem a ohrožoval vás nebo váš majetek, nemůžete se do jeho kácení pustit, jak se říká, na vlastní triko. A to ani v případě, kdy by se dřevina nacházela na vašem pozemku.

Neodborný zásah, který sice byl proveden v dobrém úmyslu, by totiž mohl napáchat více škody nežli užitku. Narážíme tím na riziko zranění nebo škody na majetku – ať už vašem nebo vašich sousedů.

Povolejte odborníky, kteří v tom umí chodit

Máte-li pocit, že vás vyrostlý strom ohrožuje, neváhejte a zavolejte si na pomoc odborníky. A to i tehdy, kdy si možná na jeho pokácení budete dostatečně věřit. Profesionálové umí v tomto oboru chodit, pohybují se v něm dnes a denně a kácení stromů je pro ně každodenním chlebem.

Obrátit se můžete na profíky z Rizikabezrizika.cz, kteří se mimo jiné zaměřují na rizikové kácení nebezpečně vzrostlých stromů, které se nachází nejen ve městě. S problematickou dřevinou vám tak hravě pomohou.

Arborista je profík na slovo vzatý

Za arboristu můžeme označit člověka, který pracuje ve výškách a jeho úkolem je bezpečně a bez rizika pokácet dřeviny, které překáží nebo jakýmkoli způsobem někoho či něco ohrožují. Jsou to profíci na slovo vzatí, pro které je šplhání po stromech nedílnou součástí jejich života. Proto se při řešení kácení stromů ve městě spolehněte právě na ně.


Burger King na Václavském náměstí končí

4. července 2020 v 09:03

Pobočka řetězce Burger King na konci července opouští prostory na rohu pražského Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách. Ministerstvo zemědělství ČR po osmi letech restauraci neprodloužilo po poptávkovém řízení nájemní smlouvu.

Koronavirový portál Prahy 9 pomáhá živnostníkům

1. července 2020 v 08:43

prazskyportal.cz umožňuje Pražanům jednoduše si předplatit služby svých oblíbených živnostníků z Devítky. Vouchery v různých hodnotách mohou využít kdykoli v následujících měsících, kdy koronavirová krize pomine. Po objednání voucheru se platba připíše podnikatelům přímo na účet. Kontrolu čerpání...

innogy nabízí zelenou elektřinu

1. července 2020 v 08:09

Na zvýšenou poptávku po produktech šetrných k životnímu prostředí zareagovala energetická skupiny innogy nabídkou zelené elektřiny. Od 1. července proto zákazníkům umožní odebírat energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů, navíc bez jakéhokoli cenového...

Praha 6 poskytne podnikatelům slevy na nájemném

29. června 2020 v 09:23

Velkou většinou 36 hlasů zastupitelé šesté městské části schválili poskytnutí slev na nájemném v nebytových prostorách sloužících k podnikání, které museli živnostníci kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zavřít nebo v nich jinak omezit provoz.

Radní Prahy 4 schválili slevy na nájemném pro nájemce nebytových prostor

27. června 2020 v 11:32

Divadla, umělecké i jazykové školy, kavárny, restaurace a mnoho dalších podniků získalo od vedení Prahy 4 slevy na nájemném. Tuto možnost schválila Rada městské části Praha 4 pro ty, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizové situaci související s epidemií...

FlixBus obnoví mezinárodní spojení mezi Českou republikou a Francií

24. června 2020 ve 13:14

FlixBus  ještě před začátkem letních prázdnin obnoví spojení mezi Prahou a Paříží se zastávkami v Norimberku, Mannheimu a Remeši. Přímými spoji dopravce propojí také Prahu s Würzburgem, Karlsruhe, Štrasburkem a Mety. Z Prahy bude také možné od čtvrtka vyrazit přímo do polského...

Osmička je úřad vstřícný rodině

23. června 2020 v 06:40

Jedním z hlavních cílů projektu Osmička – úřad vstřícný rodině, který již od roku 2017 podporuje rovnost mužů a žen zaměstnaných na Úřadu městské části Praha 8, bylo zavedení nových flexibilních forem práce.

Další články
Nahoru