dnes
Pondělí - obcasny-dest
10°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?
ByznysKomerční sdělení
Kácení stromu z plošiny. Foto: archiv

Jak řešit rizikové kácení stromů ve městě?

Nebezpečné vzrostlé stromy mohou být rizikem nejen pro občany, ale také pro jejich majetek. Na jednu stranu je určitě dobře, když máme i ve městě, kterému se mnohdy přezdívá betonová džungle, kolem sebe přírodu – kupříkladu stromy, které zvelebují prostředí a dopřávají nám kontakt s přírodou. Vše ale musí být v rámci bezpečných mezí.

Víte o vzrostlých dřevinách, které jsou ve městě rizikem? Jak vyřešit jejich kácení? S tím vám poradíme v tomto článku.

Sami strom pokácet nemůžete

I kdyby onen nebezpečný strom (nebo by jich mohlo být více) rostl přímo před vaším domem a ohrožoval vás nebo váš majetek, nemůžete se do jeho kácení pustit, jak se říká, na vlastní triko. A to ani v případě, kdy by se dřevina nacházela na vašem pozemku.

Neodborný zásah, který sice byl proveden v dobrém úmyslu, by totiž mohl napáchat více škody nežli užitku. Narážíme tím na riziko zranění nebo škody na majetku – ať už vašem nebo vašich sousedů.

Povolejte odborníky, kteří v tom umí chodit

Máte-li pocit, že vás vyrostlý strom ohrožuje, neváhejte a zavolejte si na pomoc odborníky. A to i tehdy, kdy si možná na jeho pokácení budete dostatečně věřit. Profesionálové umí v tomto oboru chodit, pohybují se v něm dnes a denně a kácení stromů je pro ně každodenním chlebem.

Obrátit se můžete na profíky z Rizikabezrizika.cz, kteří se mimo jiné zaměřují na rizikové kácení nebezpečně vzrostlých stromů, které se nachází nejen ve městě. S problematickou dřevinou vám tak hravě pomohou.

Arborista je profík na slovo vzatý

Za arboristu můžeme označit člověka, který pracuje ve výškách a jeho úkolem je bezpečně a bez rizika pokácet dřeviny, které překáží nebo jakýmkoli způsobem někoho či něco ohrožují. Jsou to profíci na slovo vzatí, pro které je šplhání po stromech nedílnou součástí jejich života. Proto se při řešení kácení stromů ve městě spolehněte právě na ně.


Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

innogy podporuje ŽIVOT 90

23. září 2020 v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

V srpnu zaniklo nejméně obchodních společností za téměř dva roky

23. září 2020 v 09:36

V srpnu tohoto roku vzniklo v České republice 1942 obchodních společností, o 313 méně než v červenci. Zároveň v srpnu zaniklo 1061 obchodních společností, o 252 méně než v předchozím měsíci a nejméně od září roku 2018, tedy za poslední dva roky. V srpnu tak v České republice přibylo 881...

Rektor VŠCHT dohodl na Tchaj-wanu spolupráci s předními univerzitami

8. září 2020 v 15:01

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze má nové zahraniční partnery. Během cesty na Tchaj-wan, které se zúčastnil v uplynulém týdnu jako člen oficiální české delegace, podepsal rektor VŠCHT Pavel Matějka tři memoranda o spolupráci a vzájemné výměně studentů s National Tsing Hua University...

innogy snižuje ceny plynu. Nadcházející topná sezóna bude levnější

1. září 2020 v 10:46

Zákazníci innogy letos v zimě ušetří za vytápění plynem. Skupina innogy sníží před letošní topnou sezónou ceny zemního plynu pro všechny své zákazníky. Snížení nákladů na topení a ohřev vody se dočkají i domácnosti, kterým běží smlouva s fixní cenou.

Hervis po rekonstrukci znovuotevírá svou vůbec první prodejnu a rozšiřuje sortiment

31. srpna 2020 ve 20:39

Nejstarší prodejna obchodní sítě se sportovním vybavením Hervis Sports v nákupním centru Europark Štěrboholy přivítala v pátek 28. srpna po dvouměsíční rekonstrukci své první zákazníky. Kamenný obchod nově nabízí rozšířený sortiment na přehlednější ploše vybavené novým designovým nábytkem....

Balance Club Brumlovka dokončil první etapu rekonstrukce

26. srpna 2020 v 11:46

Balance Club Brumlovka v pražském BB Centru prochází letos rozsáhlou rekonstrukcí. Ta probíhá ve dvou etapách a týká se návštěvnického zázemí včetně šaten i sociálních zařízení a rovněž 3. nadzemního podlaží s 25metrovým bazénem, saunami a prostory SPA určenými k masážím a tělovým...

Další články
Nahoru