Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak odstranit nepříjemné pachy v domácnosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jak odstranit nepříjemné pachy v domácnosti

Nepříjemné pachy v domácnosti mohou výrazně ovlivnit pohodu a komfort vašeho života. Tyto pachy mohou pocházet z různých zdrojů, jako jsou kuchyňské zbytky, vlhkost, cigaretový kouř, nečistoty a další. Následující tipy a triky vám pomohou eliminovat nežádoucí pachy a udržet váš domov svěží a příjemný.

Pravidelná prevence

Základem prevence nepříjemných pachů je pravidelná údržba vašich odpadů. Nepříjemné pachy z kanalizačních trubek mohou být nejen rušivé, ale také naznačovat potenciální problémy s odpadním systémem. Řešením není jen maskování pachů, ale také prevence a údržba. Kanalizační trubky se snadno zanáší a je důležitá jejich občasná údržba. Jednou za několik týdnů dejte do odtoku vroucí vodu a několik lžic sody na pečení, která pomůže rozpustit tukové usazeniny a nečistoty. 

Nikdy nepouštějte mastnoty a oleje z vaření do odtoků. Tyto látky mohou v trubkách tuhnout a vytvářet zácpy, které způsobují zápach. Místo toho sbírejte mastnoty do nádoby a zlikvidujte je správným způsobem. Instalace sítěk na odtoky v kuchyni i koupelně zabraňuje tomu, aby se v trubkách hromadily vlasy, zbytky jídla a další nečistoty. To může výrazně snížit riziko zácpy a nepříjemných pachů. 

Jaké prostředky použít

Biologické čistící prostředky obsahují živé bakterie, které rozkládají organické zbytky v trubkách. Jsou šetrné k životnímu prostředí a mohou pomoci udržet trubky čisté a pachy pod kontrolou. Použití příliš mnoho chemických čistících prostředků může poškodit trubky a narušit bakteriální rovnováhu v kanalizaci.

Aktivní uhlíkové filtry jsou účinným způsobem, jak absorbovat pachy a nečistoty z vzduchu. Tyto filtry jsou k dispozici ve formě větracích filtrů, nebo můžete použít aktivní uhlíkové tablety umístěné v místnosti. Byliny, jako jsou máta, levandule a rozmarýn, mají příjemnou vůni a mohou pomoci neutralizovat nepříjemné pachy. Citrusové plody, jako jsou pomeranče a citrony, mohou také osvěžit prostor. Kávová zrna mají schopnost absorbovat pachy. Stačí umístit misku s kávovými zrny na několik hodin do místnosti, kde je cítit nepříjemný zápach. 

Tipy na efektivní odstranění nečistot

Ocet je skvělým čistícím prostředkem díky své kyselé povaze. Smíchaný s vodou (poměr 1:1) může odstranit vodní kámen, usazeniny a mnoho nečistot. Může se použít na čištění povrchů, koupelen, kuchyní, zrcadel a oken. Jemně vetřete a opláchněte vodou. Použijte absorpční materiály, jako je kuchyňský papír na vsáknutí nadbytečného oleje nebo tuku z mastné skvrny. 

Esenciální oleje, jako jsou levandule, tea tree (čajovník), eukalyptus a máta, nejen voní krásně, ale také mají antiseptické a dezinfekční vlastnosti. Přidejte několik kapek do vody. Pára z horké vody může být účinným čistícím prostředkem pro odstranění nečistot, zápachu a dezinfekci. Páru můžete vytvářet pomocí parních čističů, na trhu jich najdete mnoho.


Autor: TZ, red

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Dnes ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Dnes ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

Včera v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Na Veletrhu vědy se letos představí šest fakult ČVUT

Včera v 11:19

Veletrh vědy, pořádaný Akademií věd ČR, se od svého prvního ročníku v roce 2015 rozrostl v největší a nejvyhledávanější akci popularizující vědu. ČVUT v Praze se proto letos rozhodlo nabídnout návštěvníkům ukázky činnosti hned šesti ze svých osmi fakult: Fakult stavební, strojní, elektrotechnické,...

Kvásek a jak na něj

17. května 2024 v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

17. května 2024 v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

17. května 2024 ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

Další články
Nahoru