Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Jak mi kamarád odjel autobusem. Koproducentem snímku Barbory Kočičkové je innogy

innogy nekoprodukuje jen filmy slavných, zkušených a úspěšných režisérů. Podporuje rovněž tvorbu začínajících talentovaných filmařů. Innogy je spoluzakladatelem Filmové nadace, která má speciální kategorii Hvězda zítřka, kategorii pro scenáristy ve věku do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního hraného filmu.

innogy rovněž dlouhodobě přispívá do systému vnitřního grantu FAMU, z něhož jsou financována studentská a absolventská cvičení. V neposlední řadě se innogy stala koproducentem snímku Jak mi kamarád odjel autobusem režisérky Barbory Kočičkové.

Barbora Kočičková je studentka třetího ročníku bakalářského studia režie hrané tvorby na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Za sebou má úspěch jako scenáristka a režisérka snímku The Fridge, který získal prvenství v prestižní soutěži Nespresso Talents 2018. Nyní pracuje na svém absolventském snímku Jak mi kamarád odjel autobusem. Jedná se o psychologickou tragikomedii věnující se tématu přátelství. Sílu vzájemného kamarádství musí ve filmu dokázat dvojice mladíku výstřednímu psychopatovi Albertovi během jednoho dne v taxíku.

Kočičková se chtěla u svého absolventského filmu zaměřit na komornější příběh – minimum postav, co nejméně lokalit a jeden situační děj, ve kterém si chce, stejně jako Albert s dvojicí kamarádů, i ona pohrát s divákem a jeho vnímáním příběhu. Na scénáři se podílel Martin Synek, držitel Ozvěny Studentské Thálie 2018.

Režisérka se otázce přátelství chtěla věnovat již delší dobu, protože najít opravdové přátelství je vzácnost – a vždycky byla. A aby jeho síla ve filmu vyzněla co nejvíce, rozhodla se tuto tematiku zasadit do nepříjemné situace. Vytvořila postavu psychopatického Alberta, který tyranizuje dvojici mladíku Matěje a Dominika. Přátelství je tak v příběhu to jediné pozitivní, což mu dává možnost vyniknout. Stísněné prostředí taxíku společně s nezvaným pasažérem pak skvěle slouží pro vytvoření řady tragikomických okamžiků. Film bude dokončen v září a na jeho premiéru se lze těšit v listopadu letošního roku.Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

Včera v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Národní technické muzeum připomene osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

8. ledna 2021 v 18:34

Dnes, 8. ledna 2021, si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum...

Gardnerová Lisa: Hledej mě

6. ledna 2021 v 11:22

Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající – šestnáctiletá dívka – zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého?

Osobnosti Prahy 2 a výročí v lednu 2021

5. ledna 2021 v 10:17

Jiří Dienstbier, Jaroslav Seifert, Jiří Cieslar, Jan Palach, Milan „Mejla“ Hlavsa a mnozí další. Osobnosti Prahy 2, které v měsíci lednu mají výročí.

Online: Novoroční koncert z radnice

30. prosince 2020 ve 12:59

Praha 4 zve k poslechu Novoročního koncertu z Nuselské radnice.

Kulturní centrum Průhon hostí rekordní počet umělců

29. prosince 2020 v 07:26

Celkem 28 umělců ze spolku Jednota umělců výtvarných vystavuje 123 uměleckých děl v Kulturním centru Průhon na Praze 17. Tolik umělců a uměleckých děl najednou zatím galerie v pražských Řepích nehostila. Výstava JUV je netradiční nejen velkým zastoupením výtvarníků, ale i možností virtuální...

Další články
Nahoru