Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 11°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Jak mi kamarád odjel autobusem. Koproducentem snímku Barbory Kočičkové je innogy

innogy nekoprodukuje jen filmy slavných, zkušených a úspěšných režisérů. Podporuje rovněž tvorbu začínajících talentovaných filmařů. Innogy je spoluzakladatelem Filmové nadace, která má speciální kategorii Hvězda zítřka, kategorii pro scenáristy ve věku do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního hraného filmu.

innogy rovněž dlouhodobě přispívá do systému vnitřního grantu FAMU, z něhož jsou financována studentská a absolventská cvičení. V neposlední řadě se innogy stala koproducentem snímku Jak mi kamarád odjel autobusem režisérky Barbory Kočičkové.

Barbora Kočičková je studentka třetího ročníku bakalářského studia režie hrané tvorby na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Za sebou má úspěch jako scenáristka a režisérka snímku The Fridge, který získal prvenství v prestižní soutěži Nespresso Talents 2018. Nyní pracuje na svém absolventském snímku Jak mi kamarád odjel autobusem. Jedná se o psychologickou tragikomedii věnující se tématu přátelství. Sílu vzájemného kamarádství musí ve filmu dokázat dvojice mladíku výstřednímu psychopatovi Albertovi během jednoho dne v taxíku.

Kočičková se chtěla u svého absolventského filmu zaměřit na komornější příběh – minimum postav, co nejméně lokalit a jeden situační děj, ve kterém si chce, stejně jako Albert s dvojicí kamarádů, i ona pohrát s divákem a jeho vnímáním příběhu. Na scénáři se podílel Martin Synek, držitel Ozvěny Studentské Thálie 2018.

Režisérka se otázce přátelství chtěla věnovat již delší dobu, protože najít opravdové přátelství je vzácnost – a vždycky byla. A aby jeho síla ve filmu vyzněla co nejvíce, rozhodla se tuto tematiku zasadit do nepříjemné situace. Vytvořila postavu psychopatického Alberta, který tyranizuje dvojici mladíku Matěje a Dominika. Přátelství je tak v příběhu to jediné pozitivní, což mu dává možnost vyniknout. Stísněné prostředí taxíku společně s nezvaným pasažérem pak skvěle slouží pro vytvoření řady tragikomických okamžiků. Film bude dokončen v září a na jeho premiéru se lze těšit v listopadu letošního roku.Julie Clark: Poslední let

13. dubna 2021 ve 12:28

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost se zdá příznivá… Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Balet Národního divadla uvede pohádkový příběh Spící krasavice

10. dubna 2021 v 11:11

Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.

Dnes začínají oslavy Mezinárodního dne Romů

7. dubna 2021 v 17:14

Dnes začínají oslavy Mezinárodního dne Romů, které pořádá spolek Ara Art. Kulturní akce, která potrvá až do pátku 9. dubna se uskuteční v divadle D21 na Vinohradech. Sledovat je diváci budou moct pouze online a to již podruhé od loňského roku, kdy oslavy poprvé narušila koronavirová...

Rebecca Serleová: Za pět let

6. dubna 2021 ve 12:14

Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak – divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho...

Online: Anglická konverzace 50+

6. dubna 2021 v 09:45

Anglická konverzace pro mírně a středně pokročilé, která se řídí heslem „vesele vesele život musíš brát“ je určena pro účastníky ve věkové kategorii 50+.

Lobkowiczkým palácem vitruálně, v českém jazyce a zdarma

4. dubna 2021 v 06:35

Poznejte historii a krásu muzea Lobkowiczkého paláce během živé virtuální prohlídky vysílané zdarma.

Podpořte RockOperu Praha, vzkazuje grantové komisi Společnost Richarda Wagnera

29. března 2021 ve 20:55

RockOpera Praha získává ke své petici proti jednání grantové komise hlavního města Prahy podporu také od Společnosti Richarda Wagnera. Ta divadlu poslala dopis, ve kterém mimo jiného RockOperu Praha označuje za pokračovatele v myšlence Gesamtkunstwerku, tedy souborného uměleckého díla,...

Katalog umění ve veřejném prostoru je dostupný jako mapa i jako otevřená data

29. března 2021 ve 12:52

Galerie hlavního města Prahy (GHMP) na pražském portálu otevřených dat nově zveřejnila data týkající se umění ve veřejném prostoru. Galerie mapuje jak existující, tak zaniklá díla. Otevřená městská data jsou dostupná veřejným i soukromým subjektům k dalšímu využití, například k tvorbě mapových...

Anglická konverzace 50+ online

28. března 2021 v 09:02

Anglická konverzace pro mírně a středně pokročilé, která se řídí heslem „vesele vesele život musíš brát“ je určena pro účastníky ve věkové kategorii 50+.

Noc divadel letos s podtitulem Fresh Air

26. března 2021 v 08:10

Devátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air. Zúčastněná divadla tak nejen naváží na loňské téma udr-život-elnost, ale představí také čerstvé novinky na divadelní scéně, novátorské přístupy nebo reflexi situace spojené...

Klaunovy názory ve filmové verzi

24. března 2021 v 11:00

Pro derniéru dramatizace románu Heinricha Bölla Klaunovy názory zvolilo pražské A studio Rubín netradiční formu. Vytvořilo speciální filmovou verzi, jejíž prostor se z jeviště Rubínu přenesl do autentického bytu hlavního představitele „smutného“ klauna Šimona Krupy. 

Další články
Nahoru