dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Jak honička mohla dopadnout? Lapka utíkal s kabelkou k urnovému háji, ale tohle nečekal
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Jak honička mohla dopadnout? Lapka utíkal s kabelkou k urnovému háji, ale tohle nečekal

Ve čtvrtek odpoledne byla na základě oznámení vyslána hlídka městské policie na Krčský hřbitov, kde napadená žena volala o pomoc. Po příjezdu strážníků z Prahy 4 jim muž předal zadrženého pachatele krádeže. Co se na hřbitově stalo? Předchozí události objasnila žena, která k hloučku přišla.

„Při návštěvě hřbitova jsem si odložila kabelku na hrob a šla vyhodit smetí do kontejneru. Při tom jsem si všimla, že k hrobu přistoupil neznámý muž, který odloženou kabelku sebral a hned utíkal směrem k urnovému háji," popsala okradená.

Začala volat o pomoc. „Zaslechl jsem její volání a viděl utíkajícího muže, tak jsem se za ním ihned rozeběhl,“ doplnil muž. Zloděje asi v polovině hřbitova dostihl a dovedl ho k hlavnímu vchodu na hřbitov, kde společně vyčkali do příjezdu hlídky městské policie. Zloděj se místo radosti z lupu musel zpovídat na služebně Policie ČR.

Městská policie Praha doporučuje na hřbitovech dodržovat následující zásady:

•Nikdy nechoďte na hřbitovy úplně sami.
•Nenavštěvujte hřbitovy krátce po otevření a krátce před uzavřením objektu.
• Nezůstávejte sami v odlehlých částech zejména rozsáhlejších hřbitovů.
• Nevzdalujte se od svých tašek a kabelek, ve kterých máte osobní věci, doklady, platební karty a hotovost.
• Buďte všímaví ke svému okolí.
• Pokud se na hřbitově děje něco podezřelého, okamžitě to nahlaste policii.
• V automobilech zaparkovaných před hřbitovem nenechávejte žádné cenné věci, kabelky, tašky apod.
• V těchto dnech buďte zvlášť obezřetní i v městských hromadných prostředcích při cestě na hřbitov. Dávejte si pozor na své věci.
• Pokud to není nezbytně nutné, při špatném počasí raději hřbitovy nenavštěvujte.
• Pro případ poškození či zničení náhrobku si pořiďte jeho fotodokumentaci.
• Pořiďte si celkový snímek náhrobku. Vyfotografujte každou jeho část zvlášť – sošky, okrasné kování apod., poznamenejte si jejich rozměry. Zadokumentujte zejména všechny rozlišující znaky těchto předmětů – značka autora, výrobce, vady materiálu apod. Fotografie pietní architektury s popisem uložte na spolehlivé místo pro případné použití.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru