dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Jak ho mohl takto někdo trýznit? Měl velké bolesti, naříkal, na hlavě i na těle měl ložiska vyplněná larvami much, které se živí poškozenou tkání. Chybí mu zuby, oko napadl zánět
Pes se dostal do útulku ve zbědované stavu. Foto: MP

Jak ho mohl takto někdo trýznit? Měl velké bolesti, naříkal, na hlavě i na těle měl ložiska vyplněná larvami much, které se živí poškozenou tkání. Chybí mu zuby, oko napadl zánět

Ležel u Domova důchodců v Radotíně, měl velké bolesti a hlasitě naříkal. Hodná paní ho ve čtvrtek našla, vykoupala a přinesla do trojského útulku pro opuštěná zvířata pražské městské policie.

Zdravotní stav asi 13 letého maltézského psíka je velmi špatný. Chybí mu většina zubů, pravé oko napadl zánět, má přerostlé drápy, silné svědění kůže se snažil zmírnit nepřetržitým škrábáním.

Na hlavě i na těle měl ložiska vyplněná larvami much, které se živí poškozenou tkání. Jeho stav vyžaduje dlouhodobou intenzivní léčbu. Ošetřovatelé útulku pražské městské policie museli odstranit larvy, vyčistit rány, zklidnit podrážděnou kůži, postarat se o přerostlé drápy a zkažené zuby.

Pomoci by mohla i medikace antibiotik a protizánětlivých a protisvědivých prostředků. Po stabilizaci zvířete bude vyslovena prognóza dalšího vývoje onemocnění. Jak je to s tím kamarádstvím člověka a psa?

tyrany-pejsek-2

tyrany-pejsek-3

pejsek-tyrany

Útulky pražské městské policie ročně projde téměř pět tisíc zvířat. Značná část z nich je ve velmi zuboženém stavu, výjimkou nejsou ani týraná zvířata. I díky práci všech zaměstnanců se jich většina uzdraví a nalezne nový domov.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru