Dnes Pondělí - skorojasno 16°C
Zítra Úterý - jasno 15°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak efektivně provést podzimní úklid
Ilustrační foto: Pixabay

Jak efektivně provést podzimní úklid

Podzimní úklid je tradičním způsobem, jak připravit váš domov na chladnější měsíce a vytvořit prostor pro pohodlí a útulnost. Může to znít jako náročný úkol, ale s dobrým plánem a správnými postupy můžete provést podzimní úklid efektivně a s minimálním stresem.

Co tedy uklidit?

Prvním krokem k efektivnímu podzimnímu úklidu je vytvoření plánu. Seznamte se s tím, co chcete udělat, a určete si priority. Plán vám pomůže, že nezapomenete na žádný důležitý úkol. Co se týče nákupního seznamu, nezapomeňte na úložné krabice, pytle apod., pokud chcete být eko, kupte přírodní čistící prostředky.

Krok po kroku

Než začnete s čištěním, projděte si svůj domov a odstraňte všechny nepotřebné věci. To zahrnuje staré oblečení, nepoužívané spotřebiče, nábytek a další přebytečné předměty. Darujte nebo recyklujte věci, které už nepotřebujete. Začněte v jedné místnosti a proveďte důkladný průzkum všech věcí, které máte.

Úklid kuchyně

Podzimní úklid kuchyně je skvělý způsob, jak připravit tento důležitý prostor na nadcházející chladné měsíce. Začněte tím, že zkontrolujete všechny skříňky a šuplíky a vyhoďte nepotřebné věci. Vyprázdněte všechny skříňky a provětrejte je. Pokud máte nepoužívané spotřebiče nebo nádobí, které již nepotřebujete, zvažte, zda je nedat pryč. 

Umývejte a dezinfikujte všechny povrchy v kuchyni. Toto zahrnuje pracovní desky, varnou desku, linku, lednici a trouby. Omyjte lednici a mrazák a zkontrolujte, zda jsou nastaveny na správnou teplotu. 

Použijte vhodné čistící prostředky a mikrovláknové utěrky. Zkontrolujte zásoby potravin a přípravky v kuchyni. Uložte či spotřebujte letní potraviny, které již nepotřebujete nebo nevyužijete a nahraďte je podzimními potravinami, jako jsou konzervy a koření.

Dejte pryč věci, které již nepotřebujete

Popřemýšlejte nad tím, zda nemůžete prodat nepotřebné věci. Ušetříte tak prostor, a navíc získáte peníze. K zabalení použijte pytle a krabice. Bude se vám hodit i výplň do balíků, pokud budete např. posílat věci poštou. Další skvělou možností je darování nepotřebných věcí charitě. Pomůžete lidem v nouzi a uvolníte si doma místo.

Podzimní atmosféra

Podzimní doplňky mohou transformovat váš domov a vytvořit teplou a pohodovou atmosféru pro nadcházející podzimní měsíce. Svíčky jsou výborným způsobem, jak vytvořit teplou a uklidňující atmosféru v domě. Zvolte vůně, které evokují podzimní chvíle, jako je skořice, jablko nebo dýně.


Autor: TZ, red

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

Včera v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru