Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Jak efektivně provést podzimní úklid
Ilustrační foto: Pixabay

Jak efektivně provést podzimní úklid

Podzimní úklid je tradičním způsobem, jak připravit váš domov na chladnější měsíce a vytvořit prostor pro pohodlí a útulnost. Může to znít jako náročný úkol, ale s dobrým plánem a správnými postupy můžete provést podzimní úklid efektivně a s minimálním stresem.

Co tedy uklidit?

Prvním krokem k efektivnímu podzimnímu úklidu je vytvoření plánu. Seznamte se s tím, co chcete udělat, a určete si priority. Plán vám pomůže, že nezapomenete na žádný důležitý úkol. Co se týče nákupního seznamu, nezapomeňte na úložné krabice, pytle apod., pokud chcete být eko, kupte přírodní čistící prostředky.

Krok po kroku

Než začnete s čištěním, projděte si svůj domov a odstraňte všechny nepotřebné věci. To zahrnuje staré oblečení, nepoužívané spotřebiče, nábytek a další přebytečné předměty. Darujte nebo recyklujte věci, které už nepotřebujete. Začněte v jedné místnosti a proveďte důkladný průzkum všech věcí, které máte.

Úklid kuchyně

Podzimní úklid kuchyně je skvělý způsob, jak připravit tento důležitý prostor na nadcházející chladné měsíce. Začněte tím, že zkontrolujete všechny skříňky a šuplíky a vyhoďte nepotřebné věci. Vyprázdněte všechny skříňky a provětrejte je. Pokud máte nepoužívané spotřebiče nebo nádobí, které již nepotřebujete, zvažte, zda je nedat pryč. 

Umývejte a dezinfikujte všechny povrchy v kuchyni. Toto zahrnuje pracovní desky, varnou desku, linku, lednici a trouby. Omyjte lednici a mrazák a zkontrolujte, zda jsou nastaveny na správnou teplotu. 

Použijte vhodné čistící prostředky a mikrovláknové utěrky. Zkontrolujte zásoby potravin a přípravky v kuchyni. Uložte či spotřebujte letní potraviny, které již nepotřebujete nebo nevyužijete a nahraďte je podzimními potravinami, jako jsou konzervy a koření.

Dejte pryč věci, které již nepotřebujete

Popřemýšlejte nad tím, zda nemůžete prodat nepotřebné věci. Ušetříte tak prostor, a navíc získáte peníze. K zabalení použijte pytle a krabice. Bude se vám hodit i výplň do balíků, pokud budete např. posílat věci poštou. Další skvělou možností je darování nepotřebných věcí charitě. Pomůžete lidem v nouzi a uvolníte si doma místo.

Podzimní atmosféra

Podzimní doplňky mohou transformovat váš domov a vytvořit teplou a pohodovou atmosféru pro nadcházející podzimní měsíce. Svíčky jsou výborným způsobem, jak vytvořit teplou a uklidňující atmosféru v domě. Zvolte vůně, které evokují podzimní chvíle, jako je skořice, jablko nebo dýně.


Autor: TZ, red

Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Přírodovědci z Univerzity Karlovy získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

24. listopadu 2023 v 07:14

Dvě české přírodovědecké vědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Zooložka Mgr. Zuzana Musilová, Ph.D., a biolog Mgr. Matyáš Fendrych, Ph.D. (oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů...

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

21. listopadu 2023 ve 14:27

V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních...

Předvánoční aukce v Arthouse Hejtmánek

20. listopadu 2023 v 10:49

Mimořádný velkoformátový obraz autora posledních československých bankovek Albína Brunovského s názvem Zahrada nabídne 7. prosince od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6. Dílo bylo součástí umělecké výzdoby bývalé československé ambasády ve Stockholmu, vyvolávat se bude od...

Nobelovku pro juniory získala Dominika Burešová

17. listopadu 2023 v 07:52

V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a...

Šéfkuchařky očima Pavla Maurera: Miluše Makó

14. listopadu 2023 v 16:03

O ženách v gastronomii se mluví mnohem méně než o mužích. A to mi vadí! Kde kdo na světě zná jména jako Jamie Oliver, Gordon Ramsay či Ferran Adriá (u nás pak určitě Zdeněk Pohlreich, jehož jméno ještě před jeho televizním show dokázal málokdo korektně vyslovit). Kdo však zná jména...

Další články
Nahoru