dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Jak dostat tělo zhuntované svátečním lenošením zpět do formy? Zkuste pilates, radí Vaňková
Cvičení na stroji Cadillac si získává i muže. Foto: www.pilatescentrum.cz

Jak dostat tělo zhuntované svátečním lenošením zpět do formy? Zkuste pilates, radí Vaňková

Kateřinu Vaňkovou přivedly k pilates chronické bolesti zad, časté migrény a nadváha. Díky cvičení a změně životního stylu dosáhla své ideální tělesné váhy, zformovala si postavu a chronické obtíže v krátkém čase zmizely. Doplnila potřebné vzdělání a otevřela Pilates Centrum na Žižkově.

Po odeznění novoroční kocoviny se najde spousta těch, kteří budou chtít tělo zhuntované ládováním se i nedostatkem pohybu dostat zpět do formy. Pokud se rozhodnou pro cvičení pilates a neměli s ním doposud zkušenosti, co mohou při pevné vůli a výdrži po určité době očekávat?
Při pravidelném a častém cvičení bývají výsledky vidět na lidech do dvou měsíců. Tělo je pružnější a štíhlejší.

Při jaké frekvenci je cvičení pilates skutečně účinné?
Pro dosažení dobrých výsledků doporučuji cvičit pilates minimálně třikrát týdně.

Je pilates vhodný pro všechny věkové kategorie, nebo bychom od určitého věku měli přemýšlet raději o jiných druzích cvičení?
Pilates je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro muže i pro ženy.

Ke konci roku se spousta lidí cítí vyčerpaná a bez nálady, tuto náladu si pak přenese do nového roku. Existují cviky, které zlepší náladu?
Každé cvičení „dobíjí baterky“ (endorfiny), ale pro jistotu máme v našem Pilates centrum na Žižkově i pár cviků, které cvičíme pro zasmání.

katerina-vankova-nahled

Kateřina Vaňková

Začala astronomická zima, počasí zatím neukázalo drsnou, mrazivou tvář. Až toto období nastane, jsou cviky, které nás dokážou prohřát?
Při správné technice provádění cviků a dýchání jsou svaly okysličené a prohřáté, takže se dá díky této metodě přežít i ta nejmrazivější zima.

Ze sezení a ležení u televize v nezdravé poloze často bolí páteř. Jsou cviky, jak se jednoduše a účinně protáhnout? Pokud ano, poraďte čtenářkám a čtenářům nějaký.
Doporučuji cviky, kde bude úklon, předklon, záklon a rotace vše v rámci možností každého jedince.

Na začátku roku bude spousta lidí tradičně hledat zaručené rady a recepty, jak shodit nadbytečná kila. Co poradíte?
Nejosvědčenější rada zní: jíst pravidelně a vyváženě v pěti až šesti menších porcích denně a rozhodně zvýšit pohybovou aktivitu.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru