dnes
Úterý - jasno
10°C
zítra
Středa - zatazeno
12°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
12°C
Jak dopadl známý stánek z Anděla? Leží v něm zaprášený primátor a další politici
Na stánku se už vyřádili vandalové. Foto (6x): JP

Jak dopadl známý stánek z Anděla? Leží v něm zaprášený primátor a další politici

Na zarostlém škvárovém hřišti u silnice Radlická v Jinonicích stojí kromě čtrnácti betonových květníků, které sem byly před více než čtyřmi lety přemístěny ze smíchovských ulic, také stánek, který v minulosti fungoval na pěší zóně před obchodním centrem Nový Smíchov jako květinářství. Vandalové si ho už zvenku vzali trochu „do parády“, interiér se stal skladištěm předvolební reklamy, která byla ještě v říjnu v rámci politického boje o hlasy Pražanů k vidění na stožárech veřejného osvětlení. Na sobě zde tak „leží“ politici z různých stran. 

kvetiny-stanek-bordel-2 Server Pražský patriot před čtyřmi lety upozornil jako první na fakt, že zarostlá plocha v Jinonicích, která je ve vlastnictví Prahy 5, slouží jako skladiště nepotřebných květníků. Těmi chtěla radnice ještě pod vedením Milana Jančíka za podpory evropských dotací „ozeleněním ulici snižovat imisní zátěže“.

Čtrnáct „betonových obrů“ je na zarostlé ploše doposavad, před více než rokem k nim přibyl stánek. Ten stával na pěší zóně před OC Nový Smíchov a radnice se provozovatele dlouho snažila neúspěšně z tohoto lukrativního místa vystrnadit.

„Kolem tohoto stánku existuje neuvěřitelná, letitá kauza. Za samosprávu vyřešíme jeho nevhodné umístění a provoz vyřazením z tržního řádu. Státní správa, respektive stavební úřad, zároveň musí po vlastní linii řešit žádost vlastníka o trvalé umístění stánku, respektive dodatečné povolení stavby. Za městskou část říkáme jednoznačné ne,“ uvedl v dubnu 2016 tehdejší zástupce starosty Prahy 5 Jan Smetana (ČSSD).

Provoz byl nakonec skutečně ukončen a stánek převezen na zmiňované hřiště, kde už přes rok chátrá. Mezitím ho někdo poničil, vnitřek slouží jako skladiště. A ne lecjaké. Když se podíváte přes sklo (pozemek je veřejně přístupný, poničené oplocení kolem hřiště již dlouho neslouží svému účelu), vidíte zaprášené tváře politiků. Třeba bývalého radního pro kulturu Jana Wolfa, ještě v říjnu „jen“ kandidáta na primátora Zdeňka Hřiba, či třeba jeho konkurenta z ČSSD Jakuba Landovského.

kvetiny-stanek-bordel-6

Instalace a demontáž sololitových desek propagujících politiky měla na území metropole na starost společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která je správcem pražského veřejného osvětlení. Desky mizely z ulic do konce října.

„Není nám znám důvod, proč byly předvolební politické poutače do tohoto stánku umístěny. Naši pracovníci tyto poutače po skončení voleb ze stožárů veřejného osvětlení odstraňovali a třídili k recyklaci. Na mnoha místech se tyto poutače během předvolební kampaně bohužel staly předmětem zájmu vandalů, kteří je demolovali a strhávali ze stožárů, proto lze o účelu jejich ,uložení´ v odstaveném stánku pouze spekulovat. Na mnoha místech dokonce docházelo až k hromadným deinstalacím poutačů ze strany vandalů. Rozhodně tedy nebylo záměrem společnosti Technologie hlavního města Prahy uložit je na toto místo a rozhodně nedošlo ze strany THMP k pochybení. Zástupci naší společnosti se spojí s městskou částí a dohodnou se na dalším postupu,“ uvedl Kryštof Čeřovský, specialista marketingu THMP.

Zeptali jsme se radnice Prahy 5, jaký bude další osud stánku na jejím pozemku a zda ví, že slouží jako skladiště předmětů předvolební agitace v ulicích. Odpovědi radnice sem doplníme, jakmile je obdržíme.

kvetiny-stanek-bordel-7

kvetiny-stanek-bordel-3

kvetiny-stanek-bordel-1


Moje stopa: Praha 10 zná vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu

Včera v 19:27

Výsledky hlasování čtvrtého ročníku projektu participativního rozpočtu „Moje Stopa“ byly vyhlášeny na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 10, kam byli také pozváni navrhovatelé jednotlivých projektů. O přízeň hlasů se ucházelo celkem 11 návrhů na zvelebení veřejných prostor po celém území desáté...

Vousatá krasavice se procházela po pražském sídlišti, podívejte se na ni

Včera v 11:42

V neděli odpoledne přijalo operační středisko městské policie hlášení o agamě vousaté, která se proháněla v Pavlíkově ulici v Praze 4. Strážníci zvíře odchytli a předali kolegům z odchytové služby, kteří ji převezli do útulku v Dolních Měcholupech. Agama vousatá žije v Austráli, zároveň je...

Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

24. března 2019 v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Další články
Nahoru