dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Jak dál? Občanští demokraté se rozhodnou v lednu na úsporném kongresu v Praze
Ilustrační foto: archiv ODS

Jak dál? Občanští demokraté se rozhodnou v lednu na úsporném kongresu v Praze

Historicky 24. kongres Občanské demokratické strany se uskuteční v sobotu a v neděli 18. a 19. ledna příštího roku. Termín a místo vybralo na základě usnesení výkonné rady grémium ODS s ohledem na co nejnižší náklady.

"Jednotlivá místní, oblastní a regionální sdružení teď budou do 16. ledna nominovat své zástupce do vedení Občanské demokratické strany. V ODS má každý člen rovnou možnost podílet se na sestavování týmu vedení,“ vysvětluje Martin Kuba, úřadující předseda ODS.

24. kongres se bude konat v hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Náklady na něj ale budou řádově nižší než na kongresy v minulých letech. „Kongres připravujeme tak, aby byl co nejúspornější. Úspory se dotknou technického zázemí; komfortu pro jednání delegátů a hostů nebo novinářů se chceme dotknout co nejméně,“ říká Jan Kočí, hlavní manažer ODS.

„Kongresu se vždy zúčastní nejméně 500 delegátů plus naši volení zástupci na centrální úrovni a hosté. Míst, která vyhovují našim požadavkům na velikost a nízké náklady, je v České republice jen minimum,“ dodává Kočí.

ODS předpokládá, že náklady na kongres významně nepřesáhnou milion korun. Úsporu přináší například nižší nájemné díky lednovému termínu, škrty v technickém zázemí včetně výzdoby a také to, že není třeba vyrábět novou scénu, protože produkce použije tu z minulého kongresu.

Významnou část nákladů na kongres zároveň vždy hradí přímo delegáti a hosté z účastnického poplatku.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru