Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Jak chytře na péči o mastné vlasy
Ilustrační foto: klier.cz

Jak chytře na péči o mastné vlasy

Znáte ten úžasný pocit, který máte po umytí vlasů? Někomu ale nevydrží vůbec dlouho. Rychle se mastící vlasy trápí mnoho žen i mužů. Tyto vlasy často nevypadají hezky ani zdravě a bývají zplihlé. Za vše může maz, který se tvoří na pokožce hlavy. Jeho funkcí je chránit vlasy a hydratovat pokožku hlavy. Pokud vám ale vlasy nevydrží svěží a hezké ani jeden den, je něco špatně. Odborníci ze salónu Klier přináší několik doporučení, jak na péči o mastné vlasy. 

Důležité je najít příčinu mastných vlasů

Mastící se vlasy mohou být dány geneticky, s tím toho bohužel moc nenaděláme. Svůj vliv může také mít hormonální nerovnováha, nevhodně zvolená vlasová péče a kosmetika, či žehlení a fénování na příliš vysoḱou teplotu. Zplihlým a mastným vlasům také nepomáhá jejich časté prohrabování,  které maz jen rozšíří po celé délce vlasu. 

Tipy na péči o mastné vlasy

  • Klíčové je používání vlasové kosmetiky přímo pro mastné vlasy. Naše tipy jsou např. šampon pro mastící se vlasy Expert Scalp Advanced Anti Oiliness Dermo Purifier od L'Oréal nebo hloubkově čistící maska a šampon 2v1 Expert Scalp Advanced Anti-Oiliness 2v1 od L'Oréal.
  • Kondicionér nanášejte vždy jen do délek vlasů. Tam nevadí, vlasy se totiž mastí vždy jen u kořínků. Kondicionér či masku ale rozhodně používejte! Mnoho žen s mastnými vlasy se jejich používání brání kvůli obavám z ještě více se mastících vlasů. Tyto přípravky jsou ale velmi důležité,   vlas po umytí šamponem uzavřou a chrání. A pokud je používáte správně, vlasy se vám více mastit nebudou.
  • Přípravky z vlasů vždy důkladně vymyjte, pro oplachování používejte spíše chladnější vodu.
  • Omezte nadbytečné stylingové přípravky, které mastné vlasy jen zbytečně zatíží. Není dobré ani příliš časté česání, žehlení a fénování, to zase zbytečně aktivuje mazové žlázy. Pro žehlení vlasů je ideální 180 °C.
  • Fajn je také upravit životosprávu. Dbejte na zdravou stravu a dopřejte si dostatek spánku a vody. Pokuste se omezit stres a junkfood.
  • Mastným vlasům pomůže i vhodný střih, ideálně takový, který mastící se vlasy trošku skryje a odvede pozornost. Zkuste vlasy splést do zajímavého copu nebo vyčesat do drdolu. Zajímavý tip jsou také různé čelenky. Naopak nevhodné jsou ofiny a pěšinky uprostřed hlavy.
  • Záchranář pro (nejen) mastící se vlasy je suchý šampon. Svým složením umí mastnotu odstranit a tím vám přidá den s čistými vlasy. Náš tip je třeba suchý šampon Professionnel Tecn od L’Oréal

Zastavte se do Klier na osobní konzultaci ZDARMA

Nejen u mastných vlasů je důležitý výběr správné profesionální péče a kosmetiky na míru. Pokud bychom například na přírodní jemné vlasy použili produkty na vlasy silně poškozené, budou zatížené a brzy mastné.

Salóny Klier nabízí konzultaci zdarma a bez objednávání! Jsou otevřené 7 dní v týdnu a najdete je na 33 místech České republiky. Postarají se o vás profesionálně vyškolení odborníci, kteří pracuji s nejnovějšími trendy.

Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete na www.klier.cz. Kvalitní vlasovou kosmetiku pořídíte přímo v salónech Klier nebo online na shop.klier.cz.


Autor: TZ, red

Jaká je pro letošek nejmódnější obuv pro ni i pro něj? Trendy v roce 2023

24. září 2023 ve 20:45

Každý nový rok přináší nové módní trendy – a to platí bezesporu i pro obuv. Ani rok 2023 nepředstavoval výjimku. Podívejme se proto na nejnovější trendy v obuvi určené pro dámy i pro pány. Jaké kousky stojí za to mít v botníku? Víme o nich a rádi vám prozradíme, které...

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Další články
Nahoru