Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - polojasno 16°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér
Ilustrační foto: plex / Freeimages.com

Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér

Názory na to, jaká frekvence návštěv posiloven je vhodná, se liší. A je lepší cvičit ráno, přes den, nebo si dát do těla spíš večer? Přinášíme pohled Václava Kváči, který provozuje K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici v Praze 2 a v minulosti se věnoval kulturistice na vrcholové úrovni. 

„Záleží na tom, co návštěvník posilovny vlastně chce. Musí si ujasnit priority a pojmenovat svá očekávání, čeho chce cvičením dosáhnout. Pokud plánuje opravdu zhubnout nebo se dostat do formy, měl by chodit cvičit aspoň třikrát týdně, případně k tomu dělat i jiné sporty. A důležité je hlavně upravit stravu, zbavit se špatných návyků,“ uvádí Kváča.

„Když budete cvičit třikrát týdně, ale do toho se ládovat knedlíky, tak prostě nezhubnete. Strava je základ,“ směje se.  Podle něj je pro úplné nováčky, kteří jsou cvičením „nepolíbení“, důležité, aby se na začátek poradili s trenéry, kteří jim sestaví tréninkový plán, poradí se stravou a podobně.

Ideální doba na cvičení, která je vhodná pro všechny, podle Kváči neexistuje. „Někdo kvůli práci nemá moc na výběr. Pokud vám povinnosti umožní jít cvičit, kdy chcete, zvolte si to, co vám vyhovuje. Já třeba úplně ráno cvičit nechci, ale jsou lidé, které ranní fitko nakopne a probudí. Každému vyhovuje něco jiného,“ řekl Kváča, který ve svém podniku umožňuje cvičit ranním „ ptáčatům" i večerním „sovám“.

Otevřeno má v pracovní dny od 7 do 21 hodin. Během letních prázdnin má o víkendech zavřeno, od září bude mít opět otevřeno v neděli od 10 do 16 hodin.

Jedna návštěva posilovny by podle Kváči měla trvat aspoň hodinu, aby člověk stihnul procvičit vše potřebné. „Po tréninku je dobré si dát nějaké větvené aminokyseliny (BCCA) a proteinový nápoj, což umožní regeneraci vyčerpaného těla po fyzickém výkonu. Když si člověk po těžkém tréninku nedá nic, tak si tělo  bere energii ze svalové hmoty. To je kontraproduktivní. Vhodná strava po tréninku je důležitá,“ zdůrazňuje Václav Kváča.


Autor: puc

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

Dnes v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru