Dnes Neděle - zatazeno -1°C
Zítra Pondělí - oblacno -1°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér
Ilustrační foto: plex / Freeimages.com

Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér

Názory na to, jaká frekvence návštěv posiloven je vhodná, se liší. A je lepší cvičit ráno, přes den, nebo si dát do těla spíš večer? Přinášíme pohled Václava Kváči, který provozuje K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici v Praze 2 a v minulosti se věnoval kulturistice na vrcholové úrovni. 

„Záleží na tom, co návštěvník posilovny vlastně chce. Musí si ujasnit priority a pojmenovat svá očekávání, čeho chce cvičením dosáhnout. Pokud plánuje opravdu zhubnout nebo se dostat do formy, měl by chodit cvičit aspoň třikrát týdně, případně k tomu dělat i jiné sporty. A důležité je hlavně upravit stravu, zbavit se špatných návyků,“ uvádí Kváča.

„Když budete cvičit třikrát týdně, ale do toho se ládovat knedlíky, tak prostě nezhubnete. Strava je základ,“ směje se.  Podle něj je pro úplné nováčky, kteří jsou cvičením „nepolíbení“, důležité, aby se na začátek poradili s trenéry, kteří jim sestaví tréninkový plán, poradí se stravou a podobně.

Ideální doba na cvičení, která je vhodná pro všechny, podle Kváči neexistuje. „Někdo kvůli práci nemá moc na výběr. Pokud vám povinnosti umožní jít cvičit, kdy chcete, zvolte si to, co vám vyhovuje. Já třeba úplně ráno cvičit nechci, ale jsou lidé, které ranní fitko nakopne a probudí. Každému vyhovuje něco jiného,“ řekl Kváča, který ve svém podniku umožňuje cvičit ranním „ ptáčatům" i večerním „sovám“.

Otevřeno má v pracovní dny od 7 do 21 hodin. Během letních prázdnin má o víkendech zavřeno, od září bude mít opět otevřeno v neděli od 10 do 16 hodin.

Jedna návštěva posilovny by podle Kváči měla trvat aspoň hodinu, aby člověk stihnul procvičit vše potřebné. „Po tréninku je dobré si dát nějaké větvené aminokyseliny (BCCA) a proteinový nápoj, což umožní regeneraci vyčerpaného těla po fyzickém výkonu. Když si člověk po těžkém tréninku nedá nic, tak si tělo  bere energii ze svalové hmoty. To je kontraproduktivní. Vhodná strava po tréninku je důležitá,“ zdůrazňuje Václav Kváča.


Autor: puc

Pět nejčastějších chyb při dávání novoročního předsevzetí. Děláte je také?

20. ledna 2023 ve 13:48

Zhubnu do plavek, začnu si hlídat stravu nebo konečně přestanu kouřit. Také patříte mezi ty, kteří si s příchodem ledna dávají nové životní cíle? Ať už jsou tato novoroční předsevzetí jakákoliv, šance na jejich dodržení bývá obvykle malá. Víte proč? Toto je pět nejčastějších chyb, kterých se...

Oči v zimě trpí více než kdy jindy. Jak v tomto období správně pečovat o náš zrak?

17. ledna 2023 v 18:56

Sníh, mráz, vítr, teplotní výkyvy i suchý vzduch v místnostech. Během zimních měsíců jsou naše oči vystavovány extrémním podmínkám. Častou jsou pak podrážděné, citlivé a začervenalé. S jakými problémy se nejčastěji setkáváme? A co dělat, aby zvládly všechny...

Fashion market v Praze 11

16. ledna 2023 ve 12:02

V sobotu 21. ledna se od 10 do 14 hodin koná Fashion market v Kulturním centru a kavárně Mezi Domy.

Pacienti s HAE trpí nebezpečnými otoky. Dárci plazmy jim dávají šanci na lepší život

27. prosince 2022 v 08:02

Pod zkratkou HAE se ukrývá vzácné onemocnění, které postihuje přibližně jednoho z 50 000 lidí. Projevuje se otoky na různých částech těla, jež mohou výrazně komplikovat život, nebo jej dokonce ohrozit. Pomoc těmto pacientům přinášejí i léky vyráběné z krevní plazmy. Její dárci v rámci akce Giving...

ORL ambulance pro dospělé i děti v Nemocnici Na Františku

21. prosince 2022 ve 13:13

V prostorách Nemocnice Na Františku otevře 2. ledna svoji ORL ambulanci profesor Jan Betka, mezinárodně uznávaný odborník na ušní, nosní a krční onemocnění.

Další články
Nahoru