Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér
Ilustrační foto: plex / Freeimages.com

Jak často chodit do posilovny? Na začátku musíte pojmenovat svá očekávání, říká trenér

Názory na to, jaká frekvence návštěv posiloven je vhodná, se liší. A je lepší cvičit ráno, přes den, nebo si dát do těla spíš večer? Přinášíme pohled Václava Kváči, který provozuje K&K Family Fitness ve Vratislavově ulici v Praze 2 a v minulosti se věnoval kulturistice na vrcholové úrovni. 

„Záleží na tom, co návštěvník posilovny vlastně chce. Musí si ujasnit priority a pojmenovat svá očekávání, čeho chce cvičením dosáhnout. Pokud plánuje opravdu zhubnout nebo se dostat do formy, měl by chodit cvičit aspoň třikrát týdně, případně k tomu dělat i jiné sporty. A důležité je hlavně upravit stravu, zbavit se špatných návyků,“ uvádí Kváča.

„Když budete cvičit třikrát týdně, ale do toho se ládovat knedlíky, tak prostě nezhubnete. Strava je základ,“ směje se.  Podle něj je pro úplné nováčky, kteří jsou cvičením „nepolíbení“, důležité, aby se na začátek poradili s trenéry, kteří jim sestaví tréninkový plán, poradí se stravou a podobně.

Ideální doba na cvičení, která je vhodná pro všechny, podle Kváči neexistuje. „Někdo kvůli práci nemá moc na výběr. Pokud vám povinnosti umožní jít cvičit, kdy chcete, zvolte si to, co vám vyhovuje. Já třeba úplně ráno cvičit nechci, ale jsou lidé, které ranní fitko nakopne a probudí. Každému vyhovuje něco jiného,“ řekl Kváča, který ve svém podniku umožňuje cvičit ranním „ ptáčatům" i večerním „sovám“.

Otevřeno má v pracovní dny od 7 do 21 hodin. Během letních prázdnin má o víkendech zavřeno, od září bude mít opět otevřeno v neděli od 10 do 16 hodin.

Jedna návštěva posilovny by podle Kváči měla trvat aspoň hodinu, aby člověk stihnul procvičit vše potřebné. „Po tréninku je dobré si dát nějaké větvené aminokyseliny (BCCA) a proteinový nápoj, což umožní regeneraci vyčerpaného těla po fyzickém výkonu. Když si člověk po těžkém tréninku nedá nic, tak si tělo  bere energii ze svalové hmoty. To je kontraproduktivní. Vhodná strava po tréninku je důležitá,“ zdůrazňuje Václav Kváča.


Autor: puc

Jaká je pro letošek nejmódnější obuv pro ni i pro něj? Trendy v roce 2023

24. září 2023 ve 20:45

Každý nový rok přináší nové módní trendy – a to platí bezesporu i pro obuv. Ani rok 2023 nepředstavoval výjimku. Podívejme se proto na nejnovější trendy v obuvi určené pro dámy i pro pány. Jaké kousky stojí za to mít v botníku? Víme o nich a rádi vám prozradíme, které...

FTN se zúčastnila Dne zdraví, který pořádala Praha 4

22. září 2023 v 10:59

Tento týden v úterý 19. září se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem Den zdraví, který každý rok pořádá Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou...

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Další články
Nahoru