dnes
Neděle - mlha
2°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - mlha
-1°C
Jak by se mohlo změnit okolí Botiče, ukazuje studie. Radnice Prahy 10 ji představí veřejnosti
Okolí Botiče u fotbalového stadionu je nepřístupné, nevede tudy žádná cesta. Foto: Jan Puci

Jak by se mohlo změnit okolí Botiče, ukazuje studie. Radnice Prahy 10 ji představí veřejnosti

Oddělení územního rozvoje Prahy 10 vypracovalo urbanistickou studii, která se zabývá bezprostředním okolím říčky Botič na území desáté městské části. Cílem nedávno dokončeného dokumentu je zjistit potenciál tohoto území. Některé úseky kolem Botiče by se mohly začít měnit už příští rok.

„Chtěli jsme zjistit potenciál území, kde se dá využít synergie mezi městem a přírodou. Některé úseky Botiče se dají poměrně rychle a za přijatelné náklady revitalizovat, jinde to bude složitější zásah,“ sdělil serveru Pražský patriot místostarosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS), do jehož kompetencí patří územní rozvoj, kulturní památky a podpora podnikání.

Podle něj by pomohlo dojít k zpřístupnění úseků, které jsou nyní zarostlé náletovými dřevinami a nijak nelákají k návštěvě. U Botiče by se v rámci úprav mohly objevit kiosky, lavičky, sportoviště či pobytové schody k hladině říčky.

Studii ještě v únoru radní Prahy 10 posvětí jako oficiální dokument městské části. Následně začne v pondělí 4. března v přízemí vršovické radnice výstava, která potrvá měsíc a veřejnosti celý koncept možné budoucnosti Botiče podrobně představí. Zájemci se budou moci seznámit s možnými úpravami jednotlivých úseků, diskutovat s tvůrci studie a pokládat jim při plánovaných setkáních dotazy.

„Od výstavy si slibujeme, že získáme od veřejnosti zpětnou vazbu a dozvíme se, kde si přeje adekvátní zásah jako první. Mohlo by to být například okolí Botiče v blízkosti fotbalového stadionu Bohemians, ale nakonec se může ukázat, že si lidé přejí přednostně upravit jiný úsek,“ řekl místostarosta Martin Valovič.

Koncem března naváže na tuto výstavu další expozice. Studenti Fakulty architektury ČVUT se zabývali stejným tématem jako výše popsaná Urbanistická studie Botič. „Mladí autoři přicházejí v těchto pracích se zajímavými nápady, které mohou celou diskusi o budoucnosti místa obohatit,“ vysvětlil Valovič smysl plánované výstavy.  

Do rozpočtu na příští rok by se podle něj už mohly dostat finanční prostředky na úpravy konkrétního úseku u Botiče. Koalice o tom bude rozhodovat na podzim, kdy začnou přípravy nového rozpočtu.

S urbanistickou studií území kolem Botiče se budou moci zájemci v dohledné době seznámit na oficiálním webu „desítky“ www.praha10.cz.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Další články
Nahoru