dnes
Neděle - snih-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Jak bude MHD vypadat od září? Zde je kompletní přehled změn
Tramvaje v Praze. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Jak bude MHD vypadat od září? Zde je kompletní přehled změn

Nedávno jsme informovali o tom, jak bude MHD vypadat po skončení letních prázdnin, kdy se vrací k plnému provozu. Nicméně od té doby bylo rozhodnuto o některých dalších změnách. Nyní se můžete seznámit s tím, k jakým úpravám oproti současnému stavu od začátku září dojde. Na většině linek se v porovnání s letními prázdninámi zkrátí intervaly, dojde k obnově školních linek a školních spojů na příměstských linkách.

Tramvaje

V tramvajové dopravě bude obnoven provoz linek 4 a 6, linka 16 bude opět ve špičkách pracovních dnů zajíždět do konečné zastávky Sídliště Řepy a zkrátí se intervaly ve špičkách z pěti na čtyři a z deseti na osm minut. Dopoledne v pracovní dny budou tramvaje jezdit po pěti, respektive deseti minutách. Nyní jezdí po šesti a dvanácti minutách.

Linka 2 bude i nadále mimo provoz z důvodu výlukové činnosti v oblasti Prahy 6. Linkového vedení se dotknou také některé probíhající výluky tramvajového provozu.

Anketa

Vyhovovaly vám letní intervaly v MHD?

20%
(20%)
75.2%
(75.2%)
4.8%
(4.8%)
Zde se jedná zejména o oblast Prahy 6 (Evropská ulice a křižovatka Prašný most) a Prahy 10, kde zůstává až do konce října i nadále bez provozu úsek Náměstí Míru – Koh-i-noor.

Spolu se zahájením poprázdninového provozu bude nově zahájena výluka v úseku Nádraží Libeň – Starý Hloubětín v Praze 9.

Metrobusy a autobusy

Zkráceny budou intervaly metrobusových a autobusových linek, které byly před prázdninami omezeny. Pouze linky 107, 143 a 176 vyjedou s ohledem na zahájení podzimního semestru vysokých škol v plném provozu až od 16. září.

Školní linky

Současně se zahájením školy se po letních prázdninách obnovuje provoz školních linek, které zajišťují dopravu do a ze škol pro školáky především nižších ročníků. Oproti předchozímu školnímu roku dochází k úpravám na linkách 564 a 570, ruší se linka 568 a zavádí se nová linka 575.
Na lince 564 se zavádí nový posilový spoj v trase Sídliště Rohožník (7:15) – Polesná.

Linka 568 v trase Sídliště Zličín – Za Slánskou silnicí se pro minimální využití ruší. Jako náhradu lze použít souběžně vedenou linku 264.
Linka 570 bude z důvodu minimálního vytížení zkrácena o úsek Na Vartě – Picassova, čili pojede jen v trase Pitkovice – Na Vartě.
Nová linka 575 pojede v trase Náměstí J. Berana (12:20) – Sídliště Čakovice.


Autor: Lukáš Plecháček

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru