dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Jachtařský klub na Císařské louce pořádá den otevřených dveří
Jachtaření v Praze. Foto: O.Y.C Marina Praha

Jachtařský klub na Císařské louce pořádá den otevřených dveří

V sobotu 11. dubna proběhne na Císařské louce v Praze 5 v rámci školy plachtění pro děti den otevřených dveří jachtařského klubu Orthodocks Yacht Club. V areálu Cinda a OYC Marina si pak malí sportovci můžou vyzkoušet golf a další aktivity. Během celého dne bude pro návštěvníky zajištěno stravování i parkování.

Od 10 do 16 hodin čeká návštěvníky bezplatná zkouška plachtění pod dohledem odborných instruktorů jachtingu. Kurz je určen všem dětem, ať už se chtějí naučit úplným základům nebo navázat navázat na své dosavadní zkušenosti.

Den otevřených dveří předchází tréninkům, ve kterých můžou zájemci pokračovat každý den odpoledne od dubna až do října. Tréninky jsou určeny dětem od 6 do 15 let, které mají zájem naučit se plachtit a další dovednosti na vodě. Cena měsíčního kurzu je od 3000 korun a dvouhodinové tréninky jsou dvakrát týdně.

„Všichni, kdo chtějí přijít a strávit spolu s dětmi pěkný den, jsou srdečně zváni. Vstup je zdarma a dostat by se mělo na každého," říká Petr Fiala, prezident občanského sdružení Orthodocks Yacht Club, který dětský výcvik i den otevřených dveří pořádá.   

Vedle tréninku plachtění děti v průběhu sobotního odpoledne můžou vyzkoušet také golf, míčové hry a další sportovní aktivity. Stravování je po celý den zajištěno v místní restauraci s kapacitou 200 osob. Bezplatné parkování je zajištěno přímo v areálu před golfem.


Další články
Nahoru